עליות באסיה: המדדים הסיניים מזנקים למרות הנתונים - מה הסיבה?

מדד מנהלי הרכש של HSBC של מגזר הייצור בסין הראה הלילה על התכווצות לרמה של 48.1 נקודות - אבל מדד 25 החברות המובילות מזנק 2.3%
|
שוקי אסיה
המסחר בבורסות המזרח נפתח השבוע בעליות שערים, זאת למרות הנעילה השלילית מעבר לים. בסין, מדד מנהלי הרכש של HSBC של מגזר הייצור הראה הלילה על התכווצות לרמה של 48.1 נקודות, זאת לעומת צפי אנליסטים לנתון ברמה של 48.7 נקודות - עלייה מחודש קודם שעמד על 48.5 נקודות. למרות הנתון, המדדים המובילים בסין עולים.

דריוס קוואלסקי, אסטרטג ב-Credit Agricole CIB, מסביר את העלייה במדדים הסיניים: "ככל שנתוני המאקרו גרועים יותר, כל גובר הסיכוי למתן תמריצים כלכליים מצד הממשל. אולי כך המשקיעים מפרשים את הנתון האחרון. הממשל החל לדון בנושא התמריצים לאחרונה, ואילולא עשו זאת היינו רואים נפילה במדדים. יש גורמים בממשל שרוצים להוציא כסף לשוק בכדי למנוע הפסדים, והממשל התחייב לקו אדום תחתון - כך שהדיון בנושא תמריצים מוכיח שאין כוונה לתת לשוק להמשיך כך".

הניקיי היפני מטפס 1.92%, , ההאנג סנג בהונג קונג עולה 1.1%, שנחאי מתחזקת 0.5%, הקוספי הדרום קוריאני מוסיף 0.4% לערכו ומדד FTSE CHINA 25 מזנק הבוקר 2.3%.

בסין החליט הממשל על הקלות מסוימות בשוק ההון. החל מהיום חברות יוכלו חברות למכור , ואפשרויות המימון דרך הבנקים יורחבו בכדי להקל על החברות לגייס הון. לפי וועדת הרגולטוציה, נכון לשלב זה רק חברות הנסחרות במדד Shanghai Stock Exchange 50 A-Share יוכלו ליהנות מההקלות ההללו, זאת בכדי לראות כיצד השוק יגיב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות