ירידות באסיה: ההאנג סנג איבד 1.5% - נתוני ייצור מאכזבים בסין

מדד שנחאי סגר בירידה של 0.5%, הניקיי ירד 0.8% אסטרטג: "הצמיחה בסין לא תשתפר, הפוקוס של הממשל נתון לטיפול בבעיית האשראי"
|
ירידות באסיה
ירידות שערים נרשמו הבוקר בבורסות אסיה על רקע פרסום מדד מנהלי הרכש של HSBC. נתוני המדד עמדו על 49.6 נק' לעומת צפי ל-50.6 נק', דבר המצביע על ירידה בתחזיות הייצור של הכלכלה השניה בגודלה בעולם והתכווצות המשק. הירידות הבוקר מגיעות לאחר שאתמול זינקה מדד שנחאי ב-2.16% העלייה היומית הגדולה ביותר בחודשיים האחרונים לאחר שהבנק המרכזי בסין הודיע על הזרמת מזומנים למערכת הבנאית במטרה להוריד את שיעורי הריבית.

מדד הניקיי היפני נסוג 0.8%, שנחאי ירד 0.%, ההאנג סנג איבד 1.5% והקוספי הקוראני השיל 1.1%.

האסטרטג, מנפריט גיל, מ-Standard Chartered Bank בסינגפור אמר בשיחה לבלומברג כי "הצמיחה לא תתאושש בקרוב כיוון שהממשל הסין ממוקד בייצוב הכלכלה ובצמצום ההשענות על אשראי." זאת נוכח משבר הנזילות של הבנקים בסין, דבר שגורם לשיעורי גבוהים מאוד שמאטים את הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

גיל המשיך ואמר כי "בעוד המניות הסיניות נראות זולות, הן לא מגלמות זרזים שמצדיקים קנייה. הרפורמות המתמשכות בסין תהיינה אתגר מרכזי עבור השווקים בשנה זו. "

הבורסה בטוקיו שפתחה בעליות יפות של עד 0.8% עברה במהרה למגמה שלילית וירידות של 0.8%. נתוני הייצור המאכזבים בסין גרמו לעלייה בשער הין מול הדולר מרמה של 104.8 ין/דולר ל-104.35 והדבר השפיע מיד על המניות ביפן שמושפעות מאוד משער החליפין שכן המשק היפני מוטה מאוד לייצוא.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות