טדי שגיא בראיון חושפני - איך הקים בעשר אצבעות אימפריה של מיליארדים, מה היעד הבא ואיך מאזנים בין עסקים לבית?

|
(32)
טדי שגיא, צילום: יח"צ

איש העשור של ביזפורטל (לצד איש עסקים נוסף שייחשף בימים הקרובים) - האיש שהקים והנפיק חברות במיליארדים, ממשיך לחלום - רוצה להיות גדול יותר בעסקים (הקמדן בלונדון הוא כרגע מרכז הפעילות) ורוצה להגדיל פעילות בארץ. אבל בעיקר רוצה חיים פשוטים, בריאים ו-10 ילדים - ראיון בלעדי עם מיליארדר פשוט (במובן הטוב של המילה).

רוב האנשים חולמים להיות מיליונרים, מעטים מעזים לחלום להיות מיליארדים, ובודדים מגשימים את החלום. טדי שגיא הגשים אותו, אבל הוא לא מפסיק לחלום. בראיון מקיף ראשון לתקשורת הוא מדבר על החלומות, ההצלחות, המשפחה, החברים ומספק תובנות על הדברים החשובים באמת בחיים.

שגיא, עשה את הונו בעשר אצבעות, הקים שורה של חברות טכנולוגיה, כשההצלחה הגדולה ביותר שלו בתחום הייתה פלייטק, המפתחת מערכות טכנולוגיות לאתרי הימורים. שגיא מימש את כל החזקותיו בפלייטק, והפך השקעה של מיליונים בודדים למיליארדים.

בשנה האחרונה מימש שגיא את החזקותיו בחברת סייפצ'ארג, העוסקת בסליקה באינטרנט לפי שווי של 900 מיליון דולר. החזקה הבולטת שלו כיום בטכנולוגיה היא בחברת קייפ, הנסחרת בלונדון ומשווקת תוכנות לאבטחת סייבר ופרטיות ברשת האינטרנט. החברה הודיעה לאחרונה על רכישה גדולה ושוויה (לאחר הקצאת מניות במקביל להשלמת הרכישה) יעלה על 420 מיליון דולר.

במקביל לטכנולוגיה, משקיע שגיא בנדל"ן, וכיום תחום הנדל"ן מהווה המרכיב העיקרי בסל ההשקעות שלו, כשפרויקט הדגל הוא - קמדן מרקט שבלונדון. במספר עסקאות רכש שגיא את הקמדן מרקט שנחשב לאתר תיירות ובילוי פופולרי בלונדון (80 אלף איש עוברים בו מדי יום). במקביל, רכש שגיא נכסים סמוכים וכן את מתחם הולבורן לינקס. פעילות הנדל"ן של שגיא נעשית דרך LabTech.

שגיא פועל בעיקר בלונדון, אבל בשנתיים האחרונות הוא הגדיל את השקעותיו בישראל לרבות רכישת פעילות הדיוטי פרי של סקאל, והוא מתכוון להרחיב עוד יותר את השקעותיו בארץ. לא נופתע אם נשמע בשנה הקרובה ששגיא רוכש פעילות משמעותית בארץ.

ההצלחה העסקית של שגיא מעמידה אותו בצמרת עשירי ישראל (הון מוערך של מעל 4.5 מיליארד דולר) וכאחד מאנשי העסקים הבולטים בארץ. העשור האחרון היה העשור שלו - הוא הבין טוב מכולם את הכיוון של רשת האינטרנט ועשה את החיבור הנכון בין הרשת לבין הצרכים של הקהל. אצל שגיא תעבורה/טראפיק זה שם המשחק, גם בקמדן מרקט - השקעת נדל"ן, ההתייחסות היא גם לערך שמגיע בזכות הטראפיק.

שגיא הוא אחד מאנשי העשור הבולטים, אם לא הבולט שבהם - מערכת ביזפורטל בחרה בו לצד איש עסקים נוסף (פרטים בימים הקרובים) כ"איש העשור" ואחד מאנשי השנה שעברה. גם אתם, הגולשים בחרתם בו בסקר שנערך באתר. איך עושים את זה ומה סוד ההצלחה? הלכנו לשאול את שגיא שלמרות ההצלחה מתגאה (ובצדק) שהוא עדיין "איש פשוט". 

מה שמעניין מאוד את הקהל שלנו, את הגולשים, את המשקיעים זה להבין מאיפה זה מגיע, איך עשית את זה. איך בן אדם קם בבוקר ואומר, אני רוצה להצליח, אני רוצה להשקיע, אני רוצה לייצר ערך, ואיך בצורה אובייקטיבית מספר ההצלחות שלך לעומת הלא-הצלחות הוא כל כך פנומנלי. הרבה מאוד אנשים רוצים להתעשר, להיות מיליונרים, זה חלום. איזו עצה יש לך לאנשים בתחילת הדרך? איך עושים את זה?

"קודם כל, לא מספיק לרצות להיות עשיר. אני ממליץ לכל אחד לעשות קודם כל את מה שהוא טוב בו, להתעסק בתחום שהוא טוב בו. מעבר לכך, צריך לגלות יוזמה. בשביל לגלות יוזמה, אני אומר תמיד לכולם - אתה צריך להיות לידר, אתה צריך להיות טאלנט, ואתה צריך תשוקה. אבל מספיק שאתה לידר, אתה יכול לקנות את השאר בכסף. גם את הטאלנטים וגם את הפאשן".

לך היה את שלושתם מגיל צעיר?
"אני מקווה שכן. כך אומרים. אני לא יכול להעיד על עצמי"

מה היה העסק הראשון שהקמת? בתקופת התיכון היית מארגן מסיבות
"עשיתי כל כך הרבה עסקים כבר מגיל צעיר. אני יכול להגיד שבכל עסק שיזמתי, מה שהיה לי הכי חשוב, זה לחזות לאן ילך השוק. גיבשתי תמיד צוות חזק סביבי, הרעיונות הבשילו, והיישום שלהם זה מה שגרם לי להיות איש עסקים מוצלח. הכי חשוב היה לא להתאהב בעסקים ולעבוד יותר מהראש, ולא מהבטן".

הזכרת שלוש תכונות שצריך בשביל להצליח, אבל יש משהו מעבר לזה. להרבה אנשים יש את שלוש התכונות האלה, והם לא בהכרח מצליחים. מה הוא הדבר הנוסף הזה?
"הדבר הנוסף זה קודם כל חושים טובים. שתיים, אני בן אדם של אנשים, בסוף היום אנשים עושים עסקים עם אנשים שהם טובים ויש להם יכולות.

"אני אמנם נהייתי מיליארדר, אבל הדרך לא תמיד מלאה בהצלחות. השקעתי מאות מיליוני דולרים בסטארט-אפים שגם ירדו לטמיון. אנשים מסתכלים רק על ההצלחות, לא על הכישלונות. היו הרבה הצלחות והיו גם כמה כישלונות, רוב העסקים שהשקעתי בהם באופן מאסיבי, תפסו תאוצה מאוד גדולה. שתי הצלחות שמהן למעשה עשיתי את רוב ההון שלי הן פלייטק וסייפצ'ארג'".

אז ההצלחה זה גם למצוא את האנשים הטובים וגם לאתר את ההזדמנות הבאה, החוש לעסקים?
"הכי חשוב זה חוש עסקי נכון, אבל גם הצוותים הם כמובן חשובים מאוד. הצוות הוא חלק מאוד דומיננטי בהצלחה של היזם. יזם בא עם הרעיון, צריך לתרגם אותו לעסק ולעשות לו אימפלמנטציה, ליישם אותו. צריך שלא יהיה פער גדול בין היזם לבין אותו צוות שעושה את האימפלמנטציה, והתקשורת הזאת, האקו סיסטם הזה, הם הגורמים להצלחה".

יש לך צוות, אנשים שמלווים אותך מגיל צעיר?
"כן, מדובר על אנשים שהיו בצוותים שעבדו עם חברות שהיו בבעלותי, אבל חלק מהחברות נמכרו. האנשים האלה הם היום מנכ"לים של חברות ציבוריות בפני עצמם, ואני כבר לא בעלים של החברות האלה. אני יכול לתת לך כמה דוגמאות לחבר'ה שהתחילו איתי. למשל מורן וייזר שהיום הוא מנכ"ל חברת פלייטק, התחיל איתי לפני עשור. רפי אשכנזי שהיה בפלייטק, הוא היום מנכ"ל פוקרסטארס, חברה מאוד גדולה בתחום הגיימינג. שי שגב, הוא היום COO בחברת GVC, שמחזיקה מותגים גדולים מאוד, כמו לאדברוק קוראל. אלה אנשים שהתקדמו והתמקמו בחברות ענק".

חברי ילדות. הם עדיין חברים טובים?
"כן, בטח".

איזה סוג של קשר זה היום? הם הרי לא מתייחסים אליך כמו אל טדי שגיא, מלפני שלושים , ארבעים שנה.
"הם מתייחסים אליי בדיוק אותו דבר. הכל אותו הדבר כמו לפני עשרות שנים".

איפה בעצם הרגשת שעשית את זה? עברת מעסק לעסק, מגיל מאוד צעיר, אבל איפה היה המקום שאמרת וואלה, עכשיו אני כבר בליגה של הגדולים?
"קודם כל אני עדיין לא מרגיש שעשיתי את זה. אני חושב שאני עדיין בחור צעיר, ואיך אומרים, יש עוד דרך ארוכה. אם אתה מסתכל על העבר, אז מדובר על פלייטק, על סייפצ'ארג'. אני מאוד גאה בחברה הציבורית שלנו, קייפ. הנפקנו אותה כחברת הייטק, היא נפלה כמו כל החברות בתחום שלה בתקופה ההיא. עשינו שינוי של מאה שמונים מעלות בפעילות, ושוב, בזכות צוות חזק מאוד הצלחנו לעשות שינוי במודל העסקי לחברת תוכנה לסייבר. היום היא שישים אחוז מעל מחיר ההנפקה שלה".

היא נסחרה לפני כמה שנים מתחת למזומנים שלה
"כן, בשלב מסוים היא הגיעה לשלושים סנט, היום היא ב-1.60 פאונד. עוד פעם - שינוי אסטרטגיה, התמדה, צוות חדש, פיתוח, עקב בצד אגודל, והיום החברה נמצאת איפה שהיא נמצאת, ומשקיעים מאוד מעריכים את זה".

איך אתה רואה את העתיד שלה אחרי הרכישה של LTMI שעשיתם בנובמבר? לאן זה הולך?
"החברה היא כבר על פסים נכונים. עכשיו הדרך להצלחה תהיה הרבה יותר קלה. השינוי הקשה כבר מאחורינו, אבל יש לה עוד דרך ארוכה".

מה זה אומר דרך ארוכה מבחינתך? אתה רוצה להשביח אותה דרך תוצאות טובות ואז למכור אותה?
"הכול על פי ההזדמנות והמצב שיהיה בשוק. אם תהיה הצעה טובה, אני מוכן לבחון אותה. אבל החברה ממשיכה בפעילות שוטפת. אתה אף פעם לא מחכה לאקזיט. האקזיט מגיע כשאתה עושה את העבודה בדרך הנכונה. אז פונים אליך, אבל עד אז אתה צריך להתמיד, לעמוד מול המתחרים, ולהסתכל על עסקאות מיזוגים ורכישות ולגדול בצורה אורגנית, והשילוב של הדברים האלה מביא חברות או להיקנות, או לקנות".

בתרחיש הריאלי, כשאתם מסתכלים שלוש, חמש שנים קדימה, איפה קייפ תהיה? באיזה מקום? באיזה שווי?
"בעבודה נכונה הזמן יעשה את שלו".

הפעילות העיקרית כיום היא בקמדן מרקט, מה קורה שם?
"גם רכישת קמדן מרקט, למרות הברקזיט, היתה עסקה מעולה. הפעילות הזו מאוד דומיננטית פה בשוק האנגלי, מאוד רווחית. אבל זה לא רק קמדן, השקעתי בנכסים נוספים בלונדון, לרבות מתחם הולברן".

והרעיון הוא להנפיק את כל מתחם הנדל"ן הענק הזה או לעשות משהו אחר?
"אנחנו פועלים לפי ההזדמנות. עכשיו השוק התאושש, אז חוסר הוודאות נעלם ואנחנו בוחנים את כל האפשרויות, כל האופציות, גם לרכוש חברות, או להנפיק את החברה".

למה מאז ומתמיד התרכזת בשוק ההון האנגלי? איך הגעת לשם? רוב האנשים עושים את זה בארץ, או אם זה משהו שקשור להייטק הם מנסים להגיע לוול סטריט. 
"השוק האנגלי הוא שוק מאוד שקוף ונגיש, היה לנו קל להגיע ולהצליח בו. עשינו זאת בסבלנות ובהתמדה, לך לאט תגיע מהר, אנחנו מאוד מחוברים לשוק הבריטי. יש כמובן את השוק האמריקאי, הוא הרבה יותר גדול אבל אני הגעתי ללונדון, ותוך כדי גם ההנפקה של פלייטק נוצרה דינמיקה שהביאה להנפקות הנוספות". 

כשאתה מסתכל קדימה על כל מגוון ההשקעות, האזורים, הטריטוריות, איפה אתה חושב שתהיה ההזדמנות הבאה שלך? בנדל"ן? בטכנולוגיה?
"אני מאמין גדול בטכנולוגיה. אני חושב שכל העולם של הפינטק והפרופטק הוא מאוד קורץ. אנחנו נמשיך להגדיל את הפעילות הנדל"נית ברכישות, או במיזוגים, בקניית חברה גדולה בתחום. עם זאת, אני חושב שעדיין הטכנולוגיה היא הקטר המוביל".

מהן הפעילויות שיש לך היום בארץ?
"בארץ קנינו את הדיוטי פרי, קנינו את וואו קוסמטיקס, אנחנו מחזיקים במתחם Labs בעזריאלי שרונה. אני רואה בזה הצלחה גדולה. יש לנו גם השקעה באקטיביו - סטארט-אפ שאני צופה לו עתיד מאוד ורוד".

האם תשתלב במשהו גדול יותר?
"לאחרונה מיניתי את ערן היימר, מנכ"ל מדרוג לשעבר, למנהל השקעות בישראל. הוא מחפש פעילות גדולה".

באיזה תחומים? 
"תמיד על פי ההזדמנות. זה יכול להיות בתחום טכנולוגי, אבל הכל פתוח".

אתה רוצה לעמוד בראש חברה ישראלית גדולה? 
"הכל עסקי. אם תהיה הזדמנות להיות בראש חברה גדולה, ולחברה מבחינת המספרים שלה, יהיה פוטנציאל גדול - אנחנו נשקיע. לא נקנה חברה בשביל לקנות את החברה. זה על פי ההזדמנות, ולא משנה הגודל".

נעבור לשאלה אישית ברשותך. איך אתה משלב עסקים ומשפחה? אתה איש עסקים גדול, אתה לא מחזיק איזה נכס, שניים. נראה לי שאתה סביב זה כמעט עשרים וארבע שעות ביממה. איך חיים עם העסקים האלה לצד הבית?
"קודם כל המשפחה זה הדבר הכי חשוב בשבילי. זה נראה אולי מבחוץ שאני מתעסק מאה אחוז מהזמן בעסקים, אבל המציאות היא שונה. יש לי שישה ילדים, שיהיו בריאים. אני משקיע הרבה זמן במשפחה. עכשיו היינו שבועיים בחופשה משפחתית".

בני כמה הילדים?
"הבת הגדולה בת ארבע עשרה, והיתר מ-10 חודשים ועד 6 וחצי. זאת שמחה גדולה, המשפחה שלי מעל הכל. החלום שלי זה עשרה ילדים. צריך להבין את זה - כל מיליארדר הוא בסה"כ בן אדם. אנחנו, המשפחה שלי - אנחנו אנשים פשוטים. הכי חשוב זה המשפחה ובריאות".

 תגיד, איך אתה עם הילדים? מכין איתם שיעורי בית לפעמים?
"בשיעורי בית הם אוהבים להיות עם אימא. אבל כל נושא האנטרטיינמנט, כל המשחקים, ללכת לאכול פיצה או לדיסנילנד, או ליהנות איתם בכל דרך אפשרית - זה אבא".

נכסים עיקריים של קבוצת טדי שגיא 
פרוטפוליו נכסי הנדל"ן (מחוץ לישראל) של קבוצת טדי שגיא מוערך ביותר מ-3.5 מיליארד ליש"ט ומרוכז ברובו בלונדון. רוב הנכסים מוחזקים באזור קמדן ובאזור הולבורן במרכז לונדון. כל נכסי הנדל"ן מוחזקים בבעלות מלאה, באמצעות חברת LABTECH.

הקבוצה מחזיקה בבעלות מלאה של הקמדן מרקט בלונדון שהוא שוק אייקוני במרכז לונדון, הנחשב לאחד מחמשת האטרקציות הפופולאריות של תיירים בלונדון, עם כ-35 מיליון מבקרים בשנה.

במחצית השניה של 2020 LABTECH צפויה להשיק את HAWLEY WHARF קומפלקס ענק בקמדן מרקט לשימושים מעורבים הכולל מגורים, קולינריה, מסחר ועוד. המתחם, המשתרע על שטח של 50 דונם, נבנה מן היסוד ויכלול כ-150 שטחי מסחר; 60 מתחמי מזון ושתייה; משרדים ומתחמי עבודה משותפים של LABS; כ-200 יחידות דיור בגדלים שונים על פני 5 בניינים; אזורים ייעודיים לרווחת הציבור ושוק האיכרים הגדול ביותר בלונדון. 

בסוף 2016 שגיא רכש את מתחם הולבורן לינקס, הכולל 34 מבנים גדולים בשטח של 43 אלף מ"ר המשתרעים על 16 דונם במרכז לונדון.

מאז רכש שגיא עוד מבנים באזור הולבורן בסכום של למעלה מ-700 מיליון ליש"ט. בין היתר נרכש בניין 90 High Holborn, בהיקף של כ-200 מיליון ליש"ט.

בנוסף, שגיא החל להפעיל חברה בתחום מתחמי העבודה המשותפים, תחת המותג LABS. החברה מפעילה שבעה מתחמים בלונדון. בישראל הקבוצה מפעילה את LABS בחמש הקומות העליונות של עזריאלי שרונה.

תגובות לכתבה(32):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 24.
  אופי
  דוד 21/01/2020 17:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא בן אדם רמאי,את הונו הוא עשה בהשתלטות ברמאות על חברה שעסקה בשיחות טלפון אירוטיות והימורים און ליין, במיאמי אח"כ הנפיק אותה בבורסה בשם פלייטק. כתבו קובי מימון טדי שגיא בגוגל ותקראו על הנוכל.
  סגור
 • 23.
  טדי שגיא איש אדיר
  יגאל 18/01/2020 14:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וגם תורם כספים. בזמנו תרם כסף להפועל תל אביב. הלוואי שירכוש אותה.
  סגור
 • 22.
  כל העושר הזה ואז באה אישה קטנה ומטלתת על הכל
  בני 16/01/2020 16:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חחחחחחחח או הילדים ....... חחחחחחח
  סגור
 • 21.
  כל הכבוד
  מאיר 16/01/2020 09:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הרבה פירגון לאיש שמזהה את ההזדמנויות ולוקח סיכונים. אנשים כאלו מרחיבים את הסביבה העסקית לרווחת כולנו.
  סגור
 • 20.
  מגיע לו
  נסים 15/01/2020 08:33
  הגב לתגובה זו
  4 3
  נראה לו שכל מה שיש לו מגיע לו. יישר כח כל הכבוד. תפרגנו. ושחס וחלילה לא ייפול לידי פקידון דפוק מגיע לו כל מה שיש לו. תפרגנו. זה איש טוב אמיתי. אנשים כמותו מחזקים את המרחב העיסקי של סביבתם בצורה חיובית. כח הכבוד שיגיע גם לפי מאה . ואני לא מכיר אותו. אבל ממרום גילי למדתי לזהות. הוא טוב
  סגור
 • טען עוד
 • אין "מגיע" בעולם. (ל"ת)
  נפלאות 15/01/2020 22:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  של נביגטור בשנות התשעים?
  מה עם הרכישה הכפויה 14/01/2020 20:21
  הגב לתגובה זו
  4 0
  משם הכל התחיל. למיטב זכרוני הכל עבר לחברה פרטית בקפריסין ומשם התחילו עסקי ההימורים ורק אני שהאמנתי כל הדרך הפסדתי את רב כספי בר מצווה שלי עקב מחיקת החברה בארץ בבורסה.
  סגור
 • 18.
  עשה הון על גבי מהמרים מכורים
  מייקי 14/01/2020 19:33
  הגב לתגובה זו
  13 3
  זה איש העשור שלכם ??? , התמכרות להימורים מוגדרת כמחלה למי שלא יודע
  סגור
 • 17.
  טדי
  ניסים שמחון 14/01/2020 18:38
  הגב לתגובה זו
  3 1
  כשתכירו אותו ואת יושרו ואת תרומתו בסתר הרבה פה ישתקו.אחסן אדם והאמינו גם צנוע
  סגור
 • 16.
  טדי
  ניסים 14/01/2020 18:35
  הגב לתגובה זו
  4 1
  פרגנו חברה זה אדם נהדר שתורם המון...מגיע לו הכל והמון בריאות
  סגור
 • 15.
  טדי
  ניסים 14/01/2020 18:33
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אדם נהדר עושה הרבה בסתר נפל וקם כמו גבר ומהלב מגיע לו כל ההצלחה..חברה אין הרבה כמוהו...
  סגור
 • 14.
  למה ? למה הישראלים לא יודעים לפרגן להצלחה ?
  אל שם 14/01/2020 16:38
  הגב לתגובה זו
  5 3
  למה הישראלים מרגישים שדפקו אותם אם משהו מצליח בעשר אצבעות כי הוא מוכשר ובר מזל ? מה דפקו אתכם אז ? האיש באמת ראוי לכל ההצלחה . שאפו ענק !
  סגור
 • כי זה נעשה בעורמהמה לא ברור יא טמבל (ל"ת)
  אבי 16/01/2020 17:16
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • כי ההצלחה שלו כרוכה בחורבן של אנשים שמכורים להימורים. (ל"ת)
  שלדון א. 14/01/2020 19:54
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • 13.
  יפה גבר חריף שרוצה לגדול ולגדול... אישתו שתפסה
  בני 14/01/2020 14:17
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אותו היא המרוויחה הגדולה מהסיפור. בלי לשבור את הראש ומתחים.... ככה זה נשים... גבר לא מסתדר ככה....
  סגור
 • 12.
  ביזפורטל אתם חיים בימי הבניים אתם לא מפרסמים תגובות (ל"ת)
  אזרח פשוט 14/01/2020 13:35
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • זה שופר זה לא רציניים (ל"ת)
  דויד 16/01/2020 17:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  לקבר לא לוקחים שום דבר
  אנונימי 14/01/2020 13:27
  הגב לתגובה זו
  8 4
  נכון, הוא רוצה לגדול ועוד להתעשר וכמובן זה על חשבון אנשים.טועה מי שחושב שהוא תמים. שסביבו. כשאחד כמוהו מתעשר , כמה אלפים נהים יותר עניים.בכל מקרה שיהיה בריא.
  סגור
 • לא ולא
  א 14/01/2020 14:39
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אתה לא חייב להתעשר על חשבון אחרים.
  סגור
 • 10.
  הוא לא היה בכלא ? (ל"ת)
  על עבירות מסחר ? 14/01/2020 13:01
  הגב לתגובה זו
  10 1
  סגור
 • אמת
  אלון 19/01/2020 10:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היה.....בשנות השמונים-תשעים
  סגור
 • היה צריך לבלות בכלא על עבירות מוסר. (ל"ת)
  - 15/01/2020 08:35
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 9.
  מהפיצה לדיסנילנד
  אדם פשוט 14/01/2020 12:32
  הגב לתגובה זו
  5 0
  "אבל כל נושא האנטרטיינמנט, כל המשחקים, ללכת לאכול פיצה או לדיסנילנד...." רק לבריאות
  סגור
 • 8.
  לפי דעתי הכותרת צריכה להיות גאון פיננסי מולד. (ל"ת)
  קש 14/01/2020 11:46
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 7.
  לרגע אחד חשבתי שעשו עלי כתבה....
  אזרח פשוט 14/01/2020 11:21
  הגב לתגובה זו
  5 2
  אתה דומה לי בפנים, אתה דומה לי בקו המחשבה, גם אני חולם להיות מיליארדר וגם אני רוצה להיות איש פשוט עם אהבה גדולה למשפחה. אבל דבר אחד היה חסר לי שלא נרשם עליך בכתבה ושאצלי הוא קיים בשפע ועושה אותי מאושר בכל פעם מחדש, זה תרומות למוסדות, עזרה לאנשים נזקקים. במחשבה שנייה, יכול להיות שאתה גם כזה שיודע לתרום ולעזור לנזקקים בסתר ומין הסתם אתה לא יכול לומר זאת בכתבה.
  סגור
 • 6.
  כל העושר. ואז באה אישה קטנה שחוגגת בגדול.... (ל"ת)
  אלי 14/01/2020 11:12
  הגב לתגובה זו
  9 3
  סגור
 • 5.
  פרשת הדיסקונטאים ?
  אנונימי 14/01/2020 11:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מוזר שלא הזכירו כאן את פרשת הדיסקונטאים שאותה חשף טדי שגיא.
  סגור
 • מה חשף ? הוא ישב בכלא (ל"ת)
  ברצינות ? 15/01/2020 10:50
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 4.
  למה התמונה מפעם ? הוא לא מחפש שידוך.... (ל"ת)
  אלי 14/01/2020 11:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  להתעשר מאומללים שמהמרים (ל"ת)
  בושה הימורים 14/01/2020 10:33
  הגב לתגובה זו
  16 3
  סגור
 • 2.
  הכל נכון, אדם חזק אבל צנוע ואמיתי (ל"ת)
  עובד אצלו 14/01/2020 10:08
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • 1.
  מתכנת? בוגר מדעי המחשב? מהנדס? בשורה טכנולוגית?
  הכסף יענה על הכל 14/01/2020 09:24
  הגב לתגובה זו
  12 5
  ניצול חולשות אנושיות? זה כן! סוג של שלדון.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות