בעיות סקטור הסאב-פריים שולחות את העיקולים לשיאים

התנאים החדשים בשוק המשכנתאות בארה"ב ופיטורי עובדים בתעשיית הרכבים יוצרים מצב שבו שיעורי העיקולים והפיגורים בתשלומים מוסיפים לעלות. בחלק מהמשכנתאות בעלות שיעור ריבית משתנה התשלומים החודשיים הכפילו ואף שילשו את עצמם
|
בעיות סקטור הסאב-פריים שולחות את העיקולים לשיאים

מספר בעלי הבתים אשר קיבלו הודעת עיקול הגיע לשיא חדש, זאת בשל הבעיות בשוק משכנתאות הסאב-פריים.

ארגון הבנקאים למשכנתאות הודיע היום כי מספר האנשים שהחלו בתהליכי עיקול נכסים בתקופה של אפריל-יוני הגיע ל-0.65% והצביע על רבעון נוסף של בעיות בקרב הלווים, ושיא של כל הזמנים במספר העיקולים.

שיעור העיכובים, אשר מצביע על מספר האנשים שלא היה ביכולתם לעמוד בנטל התשלומים אך עדיין לא נכנסו להליכי עיקול רשם אף הוא קפיצה חדה לרמה של 5.12% מכלל ההלוואות. עלייה של 0.75% מהתקופה המקבילה אשתקד.

Doug Duncan, כלכלן בכיר בארגון הבנקאים (ה- MBA) ציין בהודעתו, כי הביצועים הגרועים הם תוצאה של שני גורמים מרכזיים. האחד- מגמת פיטורים נרחבת ברחבי אוהיו, מישגן אידיאנה. פיטורים אלו נגרמו בשל צמצום תפוקות במפעלי הרכבים ברחבי מדינות אלו. הגורם השני- התפוצצותה של בועת שוק המגורים ברחבי קליפורניה, פלורידה, נווואדה ואריזונה.

בעיה נוספת אשר עלולה להביא להתדרדרות עמוקה יותר בתנאי שוק המגורים, טמונה מעצם התנאים של חלק מההלוואות. כשני מיליון משכנתאות מוגדרות כבעלות שיעור 'מסתגל' או משתנה, שיעורי הריבית על המשכנתאות עלו משמעותית לאחרונה ויצר מצב בו הוכפלו או שולשו התשלומים החודשיים בעבור חלק מהלווים, במיוחד בשוק משכנתאות הסאב-פריים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות