חברת הביומד שטסה כעת לאחר השגת הסכם על תרופה למיגרנה

שוב זה קורה: פרסום הודעה בחו"ל מזניק את מניה בת"א, בטרם ההודעה פורסמה בישראל
 | 
פחות כאב ראש
חברת  רדהיל -0.26% רדהיל 312.8 -0.26% רדהיל בסיס:313.6 פתיחה:317.9 גבוה:317.9 נמוך:306.4 תמורה:506,534 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  הדואלית הודיעה לפני מספר דקות, ביחד עם שותפתה, חברת IntelGenx Corp, כי השתיים חתמו על מזכר הבנות מחייב עם חברת Grupo JUSTE, המעניק לאחרונה את הזכויות הבלעדיות למסחור של תרופת RIZAPORT בספרד, וכן זכות סירוב ראשונה בטריטוריות נוספות. על-פי מזכר ההבנות, ובכפוף לתנאים נוספים, הסכם סופי צפוי להיחתם בתוך 60 יום מהחתימה על מזכר ההבנות. עקב פרסום ההודעה בחו"ל, ורק לאחר מכן גם בארץ, המניה הגיבה בזינוק של  יותר מ-8.5%.
נציין כי שוב, (באירוע שמתחיל לחזור על עצמו), ההודעה פורסמה בארה"ב בטרם שוחרר בישראל, והסוחרים הזריזים נהנו מיתרון מסוים: הזינוק במניה החל בשעה 14:00, בעוד הפרסום ב'מאיה' יצא רק בשעה 14:07.
לפי ההודעה, חברת Grupo JUSTE לקחה על עצמה את משימת ההפצה של המוצר, כשרדהיל בוחרת שלא לעשות זאת בעצמה, במעין אסטרטגיה לפיה החברה בוחרת שלא להפיץ את מוצריה בעצמה, אלא באמצעות מפיצים.
נזכיר כי RIZAPORT הינה תרופה מוגנת פטנט, שפותחה על ידי שתי החברות רדהיל ו-IntelGenx יחד, בדרך מתן של דפית מסיסה המכילה את החומר הפעיל rizatriptan לטיפול במיגרנות. 
בהתאם למזכר ההבנות, רדהיל ו- IntelGenx יקבלו תשלום ראשוני ויהיו זכאיות לקבלת תשלומים נוספים המבוססים על אבני-דרך רגולטוריות ומסחריות, כמו גם תמלוגים מדורגים בגין מכירות עתידיות. עם זאת, התנאים הכספיים של מזכר ההבנות לא פורסמו. ההסכם הסופי צפוי להיות תקף למשך תקופה ראשונית של עשר שנים החל מהמכירה הראשונה של התרופה, והוא יכלול חידוש אוטומטי לתקופה נוספת בת שנתיים. התרופה צפויה להתחיל להימכר בספרד במהלך המחצית השנייה של 2017.
תרופת RIZAPORT אושרה לאחרונה לשיווק בגרמניה תחת הליך האישור האירופאי ההדדי (DCP). רדהיל ו- IntelGenx ממשיכות לפעול במשותף על-מנת להשלים הסכמי מסחור נוספים עבור RIZAPORT בארה"ב, אירופה וטריטוריות נוספות
.   
החברות מצפות כי במהלך הרבעון הרביעי של 2016 הן יגישו ל- FDA בשנית את הבקשה לאישור שיווק (NDA) של RIZAPORT בארה"ב ויקבלו תאריך יעד חדש להשלמת בחינת הבקשה (PDUFA date). 
עדי פריש, סמנכ"ל בכיר לפיתוח עסקי ברדהיל, אמר: "אנו מרוצים מאד מהחתימה על מזכר ההבנות, אשר מכין את הקרקע להסכם מסחור ראשון עבור תרופת RIZAPORT ומוכיח שוב את היכולת של רדהיל לבחור בקפדנות ובסלקטיביות שותפים איכותיים עבור מוצריה. Grupo JUSTE הינה חברה ספרדית מוערכת ומבוססת, בעלת הישגים מוכחים רבים, במסחור של תרופות לטיפול במיגרנות ובמחלות נוספות של מערכת העצבים המרכזית, בספרד ובמדינות נוספות. 
"דרך המתן של תרופת RIZAPORT כדפית מסיסה מהווה אלטרנטיבה טיפולית פוטנציאלית למטופלים רבים הסובלים ממיגרנות, ובכלל זה לכ- 80% מכלל המטופלים, הסובלים בנוסף גם מבחילות הנלוות למיגרנה. אנו ממשיכים לדון עם שותפים פוטנציאלים למסחור התרופה בארה"ב, אירופה ומדינות נוספות, ופועלים בהתמדה במשותף עם IntelGenx לקבלת אישור מה- FDA לשיווקה בארה"ב".
מניית רדהיל אמנם זינקה החודש ביותר מ-12%, אך ב-12 החודשים האחרונים איבדה יותר מ-20% מערכה. החברה נסחרת כעת לפי שווי של 550 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה