סטארבורד נכנסת לפעולה - ומלאנוקס זינקה מעל 10%

לאחר דשדוש של קרוב ל-4 שנים, האם המנייה הישראלית שהייתה הלהיט של 2012 חוזרת לקדמת הבמה?
 | 
איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, צילום: יוסי זליגר
חברת הטכנולוגיה הישראלית, המתמחה בפיתוח וייצור רכיבים אלקטרונים,  מלאנוקס (סימול:MLNX) סיימה את יום המסחר בזינוק מרשים של 10.6%. ברקע לזינוק, קרן ההשקעות האקטיביסטית Starboard הודיעה כי רכשה אמש במהלך המסחר 10.7% ממניות החברה תמורת כ-250 מיליון דולר.
לאחר הרכישה, הקרן הודיעה כי לדעתה הוצאות המחקר והפיתוח של מלאנוקס גבוהות מדי בהשוואה לחברות מקבילות. לפי הקרן, הדבר פוגע בשיעורי הרווחיות של החברה ובא לידי ביטוי במחיר מנייתה שעלה מתחילת השנה ב-14% בלבד, נתון נמוך במיוחד ביחס למתחרות.
קרן Starboard ביצעה כבר 30 מהלכי רכישות דומים מאז הקמתה ב-2012.  הקרן מתמקדת בעיקר בחברות טכנולוגיה ואסטרטגיית ההשקעה שלה כוללות שינויים במבנה הארגוני, בפעילות העסקית, בהקצאת ההון ובממשל התאגידי. בממוצע, עלו החברות שנרכשו ע"י הקרן ב-23% במהלך תקופת ההחזקה.
נציין כי הזינוק היום מסיים תקופת דשדוש מעיקה שעברה על משקיעי החברה מאז הירידה הגדולה ב-2013. עוד נציין כי לאחר הזינוק הערב, החברה נסחרת בשווי שוק של 2.9 דולר. גרף החברה: הזדמנות קנייה?


נזכיר כי, בחודש שעבר פרסמה החברה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2017 והציגה הכנסות של 226 מיליון דולר, עלייה צנועה של 1% לעומת הכנסות הרבעון המקביל אשתקד בתחזית שפרסמה החברה לרבעון הבא היא לא צופה צמיחה ומעריכה שהכנסותיה יעמדו על 230 עד 240 מיליון דולר. בשורה התחתונה רשמה מלאנוקס ירידה ברווח שהסתכם ב-36.6 מיליון דולר (71 סנט למנייה) במהלך הרבעון שחלף - זאת לעומת הרבעון המקביל אשתקד אז הסתכם הרווח ב-46.2 מיליון דולר (93 סנט למניה).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה