: IBI - "עזריאלי היא אופציה על הכלכלה הישראלית"; האפסייד - 25%

כך אומר אנליסט הנדל"ן שי ליפמן בתגובה לדו"חות שפורסמו היום. אלעד קראוס מהראל פיננסים - "בעקבות רמת הסיכון הכל כך נמוכה והפוטנציאל קדימה אנו נותנים לחברה תשואת יתר"
 | 
(2)
מלכת הנדל"ן
קבוצת עזריאלי ( עזריאלי קבוצה +2.14% עזריאלי קבוצה 25,240 +2.14% עזריאלי קבוצה בסיס:24,710 פתיחה:24,890 גבוה:25,540 נמוך:24,770 תמורה:31,068,748 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ) הכוללת כיום 13 קניונים בישראל, מבני משרדים, שליטה (61%) ב{גרנית} הכרמל, אחזקה של כ- 4.8% מבנק לאומי -0.64% לאומי 2,481 -0.64% לאומי בסיס:2,497 פתיחה:2,491 גבוה:2,506 נמוך:2,476 תמורה:95,514,863 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ושל כ- 20% מלאומי קארד, סיכמה את 2011 עם שווי נכסים בהיקף של 637 מיליון שקל. עם זאת, החזקתה של החברה בכ-5% ממניות בנק לאומי גרעו 439 מיליון שקל מהרווח הכולל של החברה (מתוך זה 83 מיליון שקל ברבעון הרביעי). הרווח הנקי של הקבוצה עמד על 623 מיליון שקל ( לכתבת ניתוח דוחות עזריאלי ).

שי ליפמן, הנדל"ן של IBI, מוסר: "החברה מהווה היום גוף גדול ודומיננטי בתחום הקניונים בישראל, עם פריסה נרחבת במרכז הארץ, באזור ת"א רבתי ובירושלים ובו בעת ממשיכה ליזום מרכזים חדשים בראשון לציון ורמלה. ברבעון השלישי השנה, פתחה החברה 2 קניונים שהיא יזמה, קניון עכו (תפוסה של 98%) וקניון קרית-אתא (תפוסה של 94%). החברה פעילה גם בתחום ההשכרה למשרדים ומחזיקה בכ- 300 אלפי מ"ר, גם כאן נמשך הייזום, החברה יוזמת פרויקט בחולון ופרוייקט הדגל בשרונה בתל אביב יתחיל להבנות בימים הקרובים. הבשלת הייזום בחברה יגדילו את שטחי הנדל"ן של הקבוצה בכ- 60%, תוך השקעה של כ- 3.2 מיליארד שקל."

"כדאי להרגיע את הנבואות האפוקליפטיות שקברו את ענף המשרדים"
ליפמן מסביר כי הפרויקט העיקרי של החברה הוא עזריאלי שרונה במתחם הקריה בתל-אביב. "להערכתנו פרויקט זה שבנייתו מתחילה בימים אלו יהיה פרויקט הדגל בתל-אביב. למרות התכניות הרבות למגדלים בתל-אביב, להערכתנו לא מעט מאלו שאנו שומעים עליהם לא ייצאו לפועל בתקופה הקרובה, בעיקר עקב קשיים להשגת מימון (ידוע כי הבנקים די סגרו את הברז לנדל"ן ולייזום בנדל"ן בפרט), כאן יבוא לידי ביטוי יכולות הביצוע והמימון (או שימוש בהון עצמי) של הקבוצה."

"כדאי להרגיע את הנבואות האפוקליפטיות שקברו כבר את ענף המשרדים", טוען ליפמן. "לשם המחשה, בימים האחרונים שמענו על מיזוג בענף בתי ההשקעות, להערכתי הגוף הממוזג יצטרך משרדים בהיקף של לפחות 10,000 מ"ר ונכון להיום אין לו שום לשכור שטח כזה קיים ולא צפוי להיות כזה גם בשנתיים הקרובות."

לסיכום, ליפמן סבור כי הקבוצה תמשיך לצמוח הן אורגנית והן על ידי רכישות והרוב המכריע של פעילותה ישאר בישראל (כיום 93% מפעילות הקבוצה מרוכזת בישראל). "מצד אחד לחברה יציב ומזומן בהיקפים כאלו שהיא יכולה בקלות לממן ולסיים לבצע את כל הפרויקטים עליהם היא מדווחת, מצד שני ייזום נרחב בעיקר בתחום המשרדים, מעלים מעט את רמת הסיכון של החברה. גורמים אלו בשילוב הנהלה איכותית מהווים בסיס להמשך התרחבות בפעילות הקבוצה ולמעבר חלק של דורות בחברה בשנים הקרובות. אנו משמרים את המלצת הקניה לקבוצה ומעלים את ל 110 שקל, 25% יותר ממחירה הנוכחי העומד על 87.9 שקל. אנו רואים במניית הקבוצה כאחת היציבות במדד ת"א 25 בכלל ובסקטור הנדל"ן בפרט, ואת מניית הקבוצה כאופציה על הכלכלה הישראלית."

לעומתו, רמון עמית, אנליסט הנדל"ן של לידר שוקי הון סבור כי פרויקט דרום הקריה בהחלט מהווה אתגר לקבוצה, וזאת לנוכח אפשרות ליצירת עודף היצע בשוק המשרדים באזור המרכז בשנים הקרובות. "להערכתנו, ולנוכח גודלה של קבוצת עזריאלי בישראל אשר מגבילה אותה בהתרחבות בישראל, תמשיך החברה לאתר הזדמנויות ונכסים מניבים בחו"ל (בעיקר בארה"ב), וזאת בהמשך לרכישת הנכסים ביוסטון במהלך השנה. לאור העובדה כי מניית החברה ירדה באופן מתון מתחילת השנה, ונסחרת קרוב להון העצמי, אנו ממליצים בתשואת יתר, עם מחיר יעד של 103 שקל."

החברה הראשונה שמקימה בנין משרדים משמעותי בקרייה
אלעד קראוס, אנליסט הנדל"ן של הראל פיננסים, טוען כי עקב האכילס של הקבוצה ממשיך להיות המינוף הנמוך מדיי של החברה וכן חוסר היכולת להתרחב עקב רגולציה, כפי שהתברר בעסקת עיר ימים.

"להערכתנו, קיים דיסקאונט של 16% על שווי השוק", מציין קראוס. "בכל חברת נדל"ן אחרת היינו נותנים משקל שוק אולם לאור רמת הסיכון הכל כך נמוכה של החברה והפוטנציאל קדימה אנו נותנים המלצת . החברה הינה הראשונה אשר מתחילה לבנות בניין משרדים משמעותי בתל אביב (דרום הקרייה ) ובכך היא עתידה להיות הראשונה באזור". בהראל מעניקים לחברה מחיר יעד של 101.2 שקל למניה עם המלצת תשואת יתר.

נעם פינקו מפסגות אומר כי "לאחרונה גברו החששות להמשך צמיחת הפעילות במשק לאור ההאטה המסתמנת בכלכלה העולמית ומשבר החובות באירופה. להערכתנו במידה ואכן תפגע הכלכלה הישראלית, יוכיחו נכסי עזריאלי את איתנותם היחסית והפגיעה בהם תהיה נמוכה יותר, אם בכלל. לאור ירידת מחיר המניה בתקופה האחרונה נפתח שוב דיסקאונט במניה ואנו מעלים את המלצתנו לקניה במחיר יעד של 104 שקל למנייה."

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קשקוש כזה!! יש למיטב ודש משרדים עכשיו הם בכלל
  אה, נכון... 23/03/2012 15:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא צריכים חדשים, הפוך, הם יצטרכו פחות ממה שיש להם היום.
  סגור
 • 1.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 22/03/2012 14:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות