: "לשנות הקריטריונים לדיור בר השגה, לא מוכנים להיות פראיירים"

צעירי ישראל ביתנו הגישו עתירה לבג"צ בעקבות גריעת מרכיב מיצוי כושר ההשתכרות מהקריטריונים לדיור בר השגה. "הגיע הזמן ליצור כאן חברה שמייצרת ולא חברה שמנציחה את העוני"
 | 
(9)
אריאל אטיאס (צילום: BizTV)
צעירי ישראל ביתנו הגישו הבוקר (שני) עתירה לבית המשפט העליון כנגד החלטת שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ומועצת מקרקעי ישראל לסטות מהחלטת הממשלה ולגרוע את מרכיב "מיצוי כושר ההשתכרות" מהקריטריונים לדיור בר השגה.

העתירה הוגשה על-ידי ח"כ פאניה קירשנבאום, צעירי ישראל ביתנו ועל-ידי עמותת איילים להתיישבות סטודנטים. אנחנו משרתים בצבא, עושים מילואים, משלמים מס הכנסה וביטוח לאומי אבל זה לא מספיק כדי לזכות בהטבה לדירה, בעוד שאחרים פשוט מתחתנים! הגיע הזמן שיתנו זכויות שוות למי שמשרת, למי שתורם, למי שעובד - הגיע הזמן ליצור כאן חברה שמייצרת ולא חברה שמנציחה את העוני. התנאי בסיסי - לדרוש מבני זוג לעבוד יחד משרה ורבע – סה"כ 240 שעות בחודש לשני בני הזוג יחד! ", אומר עודד פורר, יו"ר צעירי ישראל ביתנו.

צעירי ישראל ביתנו טוענים כי עם קבלת המלצות ועדת טרכטנברג החליטה ממשלת ישראל לאמץ את מסקנות ועדת טרכטנברג, עליהם נמנה מרכיב "מיצוי כושר ההשתכרות". עוד קבעה ממשלת ישראל כי ראש הממשלה ושר האוצר יביאו בפני הכנסת או הממשלה הצעות פרטניות ליישום המלצות ועדת טרכטנברג. "בניגוד מוחלט להמלצות ועדת טרכטנברג והחלטות ממשלת ישראל, החליט אטיאס להתעלם ולגרוע לחלוטין את פרמטר מיצוי כושר ההשתכרות, תוך הענקת משקל מכריע לשנות הנישואין של בני הזוג."

"החלטה זו של שר הבינוי והשיכון מפלה את כלל ציבור תושבי מדינת ישראל ביחס לאוכלוסייה החרדית אשר גיל נישואיה נמוך באופן משמעותי מחתך כלל האוכלוסייה ואשר תוצאתה שיווק משאבי המקרקעין של מדינת ישראל לאוכלוסייה החרדית לבדה. לא זו בלבד שאפליה זו לא נעשתה בחקיקה ועל דעת הכנסת או ממשלת ישראל, אלא זו עומדת בסתירה מוחלטת להחלטות ממשלת ישראל והמלצות ועדת טרכטנברג."
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  ליברמן אתה יושב בממשלה דה מי כולו ווהחרדים יו
  דרומי 20/02/2012 20:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יורקים לו בפרצוף והרוסי אומר ודקה מעולה ומקודשת שלא שתיתי שנים רבות.לא אכפת לו מי הרוסים שיצבעיו עבורות רק את עצמו.
  סגור
 • 6.
  אצבע מאשימה אפשר להפנות רק אל עצמנו
  דוד מתל אביב 20/02/2012 15:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החרדים יושבים לנו על עורק הצואר, מנצלים ועושקים אותנו, אנו שותקים ובבחירות יושבים בביתנו, כשעובר חוק/תקנה המפלה חרדים לטובה, אין פוצה פה, לא שורפים פחי אשפה וחסמים כבישים, לא מידים אבנים בשוטרים, אז על מי אני מלינים?
  סגור
 • 5.
  ואים האישה מטפלת בשני תינוקות...
  ענת 20/02/2012 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא משתלם לצאת לעבודה ולשלם על פעוטונים ,אז אני לא זכאית ?
  סגור
 • ואם גבר מגדל שני כלבים ותוכי???
  שמוליק 20/02/2012 16:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זאת בדיוק הנקודה שלהיות נשואים לגדל תינוקות בשום פנים לא צריך להיות יתרון.
  סגור
 • 4.
  ליברמן שנים יושב בממשלה,מתעסק רק בעניינים איש
  רוסי 20/02/2012 15:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ליברמן שנים יושב בממשלה, מתעסק רק בעניינים אישיים שלו, פתאום לפני בחירות החליט לדבר על עוני בישראל. צבוע. אם באמת אכפת לך, אז תתחלף עם אטיאס או תצא מהמשלה. לאאאא! הוא צריך את משרד החוץ, כי אחרת איך הוא ינהל את העסקים שלו עם חו" ל. אנשים תתעוררו! אחרת יהיה מאחר!
  סגור
 • 3.
  חיוך של דביל
  אריה 20/02/2012 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשם במצב הזה הוא ביבי שאיפשר לכסיל להמשיך בתרמיל.
  סגור
 • סליחה, בתרמית (ל"ת)
  אריה 20/02/2012 15:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  דיור ציבורי ובר השגה
  רמי 20/02/2012 15:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני טוען שאם תנאים לקבלת דיור בר השגה שונו כך גם צריך להתשנות התנאם לדיור ציבורי כלומר שיחיד או זוג שתשתכרים יכול לקבל דיור ולא רק הומלס .
  סגור
 • 1.
  כסיל,אתה אטיאס
  אם לחייל משוחרר 20/02/2012 15:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתי המשפט התעוררו מאוחר מדי. החרדים שרכשו בהנחה ענקית כבר מכרו ברווח עצום. אטיאס הכסיל איפשר להם וגם שיטף פעולה בזה שהוא לא עצר את הגועל הנורא הזה. מגיע לו בית סוהר שיירדם שם לעולמים.אמן ואמן
  סגור