"מחיר דירה בדיור בר השגה יהיה נמוך ב-20% ממחיר השוק"

כך אמר היום שר הבינוי והשיכון בוועדת הפנים והגנת הסביבה. דב חנין - "ללא דיור בר השגה אמיתי 'רפורמת המרפסות של נתניהו לא תעבור"
 | 
(4)
שטייניץ ואטיאס (צילום: יח"צ)
כחלק מחוק התכנון והבנייה החדש, ועדת הפנים והגנת הסביבה אשר ערכה היום (ג') דיון בדיור בר-השגה. בישיבה נכחה גם סתיו שפיר, ממובילות המחאה החברתית.

אריאל אטיאס, שר הבינוי והשיכון, מסר כי "מדובר בחוק חשוב שמטרתו לקדם דיור בר השגה, אולם אני מתנגד לחוק שאינו קובע את מחיר הדירה. ללא קביעת מחיר הדירה, הזוגות הצעירים לא יוכלו לממש את חלום קורת הגג במחירים מוזלים. אני אאבק על עמדתי בכנסת ואני משוכנע כי היא תוטמע בחוק ותהיה התערבות במחיר כך שיעמוד על 20% פחות ממחיר השוק."

אטיאס הוסיף כי "החוק שנוסח במשרדי המשפטים והבינוי והשיכון עבר שינוי בניגוד לעמדתי ולעמדת המשרד שחייבה קביעת מחיר מוזל לדיור בר השגה. הכוונה שלנו הייתה כי כמו במודלים דומים ברחבי העולם, מחיר הדירה יעמוד על 20% פחות ממחיר השוק למטר בנייה."

"אם לא יהיה דיור בר השגה אמיתי, אנחנו צריכים לומר לממשלה: 'רפורמת המרפסות' של נתניהו לא תעבור. אפילו בניו יורק, עיר במדינה הכי קפיטליסטית, 30% מהדירות הן דירות ברות-השגה", אמר ח"כ דב חנין (חד"ש) בוועידה.

סתיו שפיר אמרה בישיבה: "הממשלה משקרת לנו בפנים. שוב מנסים להשתמש בשפה של המחאה רק כדי להונות את הציבור. חשוב להדגיש: דירה במחיר השוק היא לא דירה בת השגה. הרי מחיר השוק הוא בדיוק המחיר המופרך שאנחנו כבר לא מסוגלים לשלם. תחת הכותרת המחייבת 'דיור בר-השגה' מכריזה הממשלה שלא יתקיים כאן לעולם דיור בעלות נמוכה ביחס להכנסה - משמעותו האמיתית של המושג בעולם המערבי. היום, לראשונה בהיסטוריה של המדינה, מגדירה הממשלה מהו הדבר שעומד בבסיס המחאה החברתית, אלא שאין שום תוכן ממשי להבטחה שלה כל עוד ההגדרה מתעלמת ממחיר הדירה והמדינה אינה מפקחת על המחיר שמשלמים האזרחים."

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אטיאס כלל לא נכח בישיבה! (ל"ת)
  נכח בישיבה 01/02/2012 10:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  היום מחיר הזוי מעל 30-50%,הבועה יתפוצץ בגדול! (ל"ת)
  קבלן,בנק,ממשלה גנבים 31/01/2012 14:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  תרגיל פופוליטי לפראייר,רק בעובדות אמת יאמינו! (ל"ת)
  קבלן,בנק,ממשלה גנבים 31/01/2012 14:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אשליות -רבותי -אשליות...
  אופטיסימי 31/01/2012 14:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי כמות הדירות בכל הארץ עלתהבמקצת, אבל אין פילוח לפי מרכז לפריפרייה, למקומות בהם קשה להשיג עבודה ששרכה בצידה ומאפשרהחזרת משכנתא. והעיקר: יש ביקוש כבוש הגדל והולך בטור תלול יותר מאשר העלייה בהיצע הדירות והמורכב מאנשים: א. שאין להם די כסף לקנות במחירים הנוכחיים. 2. אנשים שפתחו ציפיות שהבועה תתפצוץ והמחירים יצנחו ב25-35 אחוז. (שזה לא יקרה -כי הממשלה לא מוכנה לאבד הכנסות מסוגי מיסי הנדל" ן). 3. אנשים שמצטרפים מידי שנה לדורשי דיור: זוגות צעירים, עולים, מחפשי השקעה בנדל" ן , חד הוריים אחרי גרושין. כמות המוערכת בלמעלה מ40 אלף בכל שנה. 4. בקצב הזה לא ניתן להדביק פער ומחסור בבינוי של 10 השנים האחרונות. מכל הסיבות דלעייל. מי שמטפח תקוות שווא לירידות מחירים - רק משלה את עצמו...
  סגור