ליאור שליין שוב מסתבך: העלה מבזק חדשות פיקטיבי וגרם לבהלה בקרב הצופים

המבזק בישר על מגיפה חדשה הפוקדת את סיאול ושאף התפשטה לארץ. תגובת ערוץ 10: "המערכון היה כנראה לא מובן"
|

מבזק חדשות פיקטיבי ששודר הלילה (ג') בתוכניתו של ליאור שליין בערוץ 10 גרם לבהלה גדולה בקרב הצופים.

אתמול, סמוך ל-23:30 שודר בערוץ 10 מבזק חדשות, אשר לווה באות המעבר של "חדשות 10", ובו כביכול דיווחה כתבת הערוץ, נסלי ברדה על מגיפה חדשה שפרצה בסיאול, בעקבותיה מאפיר שיערם של אנשים וכתוצאה מהמחלה הם מתים. על פי המבזק, פקדה המגיפה עשרות אלפי תושבים בסיאול. בנוסף לכך, דווח במבזק הפיקטיבי שנתגלו שלושה מקרים נתגלו גם בישראל.

וזה לא הסתיים בכך, מבזק נוסף שודר בהמשך התוכנית ובו המשיך המגיש ניב גלבוע לפרט את סממני המגיפה, לפיהם "אנשים מתחילים לפטפט ביידיש ומוצאים בכיסם כרטיס חבר במפלגת העבודה".

לאחר אינספור תגובות באשר למערכון ששודר אמש ב"מופע הלילה" בו שודר מבזק פיקטיבי שדיווח על מגפה בסיאול, מערכת התוכנית מגיבה: "המערכון היה כנראה לא מובן", בנוסף לכך, 'המופע של ליאור שליין' היא תכנית סאטירית המגיבה על אירועי היום - תמיד בדרך עוקצנית ומשעשעת. אחד הנושאים החמים והאקטואליים ביותר בשבועות האחרונים הוא המחלה הידועה בכינוי "שפעת החזירים. מתוך כוונה להגיב בהומור על ההיסטריה, בחרה התכנית להציב ראי מוגזם מול המציאות, ולהמציא "מגפה" פיקטיבית משל עצמה".

עוד מוסיפים בערוץ 10, "בדקנו ומצאנו כי סיבת המוות העיקרית שממנה סובלים רוב תושבי כדור הארץ היא הזקנה ובכל זאת גילינו להפתעתנו כי איש לא עושה דבר בנידון, לכן, שמנו לנו למטרה להלעיג על הניפוח התקשורתי המלווה את התופעה, ולשם כך בחרנו להשתמש בכלים התקשורתיים עצמם. כדרכה של קריקטורה ? הציור דומה למקור אבל מגזים את מגרעותיו.

רק לאחרונה, הסתבך שליין עם הנוצרים זאת לאחר תלונות של נוצרים על קטעים סאטיריים שפגעו בדת ולאחר מכן נגנזו המערכונים לפני השידור ומערכונים אחרים הוסרו מהאינטרנט.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות