אמיר הלמר מונה למנהל מחלקת הביקורת ברשות ניירות ערך

המחלקה החדשה הוקמה במסגרת השינוי הארגוני שבוצע ברשות. הלמר ביצע בעבר מגוון תפקידים במחלקת תאגידים של הרשות
|
(3)
עו"ד אמיר הלמר, צילום: רשות ניירות ערך

רשות ניירות ערך הודיעה על מינויו של עו"ד אמיר הלמר לתפקיד מנהל מחלקת הביקורת, שהוקמה כחלק מתהליך השינוי הארגוני עליו הוכרז לפני כשבועיים. הלמר ניהל מגוון תפקידים במחלקת תאגידים של הרשות אליה הצטרף בשנת 2005.

מחלקת הביקורת הינה מחלקה חדשה ברשות ניירות ערך, המאגדת בתוכה את יחידות הביקורת הקיימות במחלקות הפיקוח השונות - תאגידים, השקעות ופיקוח על הבורסה וזירות הסוחר.

ברשות לני"ע מציינים כי המחלקה הוקמה על מנת לתת מענה לאתגרי הפיקוח העומדים בפני הרשות וכי המחלקה תעסוק בביצוע ביקורות אצל הגופים המפוקחים השונים, בהלימה ליעדי הרשות והאסטרטגיה שגובשה.

הלמר (50) הצטרף למחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך בשנת 2005 ומילא מגוון תפקידים מקצועיים וניהוליים. בשבע השנים האחרונות כיהן כמשנה למנהלת מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך והיה שותף לניהול המחלקה על היבטיה השונים, לרבות גיבוש האסטרטגיה ומדיניות הפיקוח של המחלקה. במקביל כיהן כיועמ"ש המחלקה ומנהל המערך המשפטי שלה. 

מנכ"ל רשות ניירות ערך, עודד שפירר: "בשבועות האחרונים ביצענו מספר שינויים ארגוניים, במטרה לתמוך בקידום התוכנית האסטרטגית של הרשות בשנים הבאות. בהתאם לבחינה שביצענו, החלטנו לאחד את יחידות הביקורת במחלקות השונות למחלקת ביקורת אחת. הביקורת היא משאב ארגוני חיוני הנדרש בהסתכלות רחבה ברמה הארגונית. לאמיר הלמר ראייה מערכתית ועסקית רחבה והבנה מעמיקה של שוק ההון, הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה ובעל ניסיון עשיר בכל ההיבטים של הרגולציה התאגידית. אני בטוח, כי ניסיונו הרב ויכולות הניהול שלו יובילו את המחלקה החדשה להטמעת יעדיה של הרשות ולפיתוח נורמות ותרבות ציות בקרב גופים מפוקחים ושחקני שוק ההון, לצורך שמירה על האינטרס ארוך הטווח של המשקיעים בשוק ההון".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בחור טוב (ל"ת)
  עדי 03/12/2019 18:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אמיר הלמר
  מאמין לרשות נייע 03/12/2019 12:48
  הגב לתגובה זו
  0 2
  משפטן בינוי ואיש קטן ונקמן.לא מרשים בלשון המעטה שבהמעטה.
  סגור
 • 1.
  הודעת יחצ מטופשת
  כספי ציבור 03/12/2019 11:40
  הגב לתגובה זו
  2 1
  על זה הולך הכסף הציבורי? העסקת משרדי יחצ ותפילה עצמית על השכם?עליבות לשנה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות