אי.די.בי: נאמן אג"ח ט' הגיש עתירה לבלימת מכירת מניות כלל ביטוח

במסגרת העתירה נגד הממונה על שוק ההון, ביקש הנאמן להשהות את מכירת המניות עד קבלת הכרעה בעניין בקשת היתר השליטה של אלשטיין בחברת הביטוח
|
(1)
אדוארדו אלשטיין, צילום: דרור עינב
חברת אי.די.בי פיתוח מדווחת הבוקר (ד') כי הנאמן לאג"ח ט' של החברה, הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה מנהלית דחופה כנגד הממונה על שוק ההון, במסגרתה התבקש בית המשפט, בין היתר, להורות לממונה ולנאמן להשהות את מכירת מניות כלל עסקי ביטוח +1.87% כלל עסקי בי 5,350 +1.87% כלל עסקי ביטוח בסיס:5,252 פתיחה:5,285 גבוה:5,468 נמוך:5,189 תמורה:13,327,638 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , עד למועד בו תוכרע הבקשה להיתר שליטה בכלל ביטוח שהגיש בעל השליטה בחברה, אדוארדו אלשטיין.  
אידיבי פת אגח ט +1.03% אידיבי פת א 66.44 +1.03% אידיבי פת אגח ט סגירה:65.76 פתיחה:65.76 גבוה:67 נמוך:65.76 מחזור:537,764 לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא:
לחילופין, עתר הנאמן להורות לממונה כי הוראתו להמשך מתווה מכירת מניות כלל ביטוח תישקל מחדש, תוך הבאה בחשבון, בין השאר את שיקולי טובת נושי החברה והגופים המוסדיים המחזיקים באגרות החוב של החברה.
במסגרת זו, ביקש נאמן אג"ח ט', להורות לממונה כי הוראתו תישקל מחדש, בין היתר, לאחר: קבלת חוות דעת כלכלית ביחס להשלכות מכירת המניות על יכולת הפירעון של החברה והתאמת המתווה באופן מיטבי לאיזון הנדרש בין אינטרסים אלו לאינטרסים של יציבות חברת הביטוח וכן לאחר זימונם של נציגי מחזיקי אגרות החוב ושמיעת עמדתם.
במקביל לעתירה הגיש נאמן אג"ח ט' בקשה דחופה למתן צו ביניים, להורות לממונה ולנאמן להימנע ממכירת המניות עד להכרעה בעתירה.
בעניין זה, קבע בית המשפט כי לא הונחה תשתית מספקת למתן צו ביניים, אולם מצא שיש הצדקה לקבוע פרק זמן קצר לקבלת תגובה והורה כי תגובת הממונה תוגש עד מחר (ה-2 במאי) בשעה 12:00. 
הדיווח הבוקר מגיע לאחר שמניות כלל ביטוח נסחרו תחת לחץ לאחרונה נוכח הדיווח של אי.די.בי פיתוח מלפני כשבועיים, לפיו הממונה על שוק ההון משה ברקת, הורה לחברה להמשיך ולפעול למכירת 5% ממניות כלל עסקי ביטוח, שכן אין כל ודאות לגבי מתן היתר שליטה לאלשטיין (לכתבה המלאה). זאת, בתגובה למכתב מטעם הנאמן למחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי אשר נשלח לממונה במסגרתו ביקש מהממונה להורות על עיכוב מכירת מניות כלל ביטוח (מדובר במכירה תחת לחץ, אשר תפגע ביכולת החברה לקבל מחיר הוגן עבור המניות), נוכח הימצאות החברה על סף חדלות פירעון.
כלל ביטוח מוחזקת כיום 25.3% על ידי אי.די.בי (מהם כ-20.3% באמצעות הנאמן). בנוסף לאי.די.בי השקעה באמצעות עסקאות החלף במניות כלל ביטוח בשיעור של כ-28.9%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המפקח דואג למבוטחים, לא לבעלי המניות והחוב! (ל"ת)
  מופרך לחלוטין 01/05/2019 13:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות