בדיסקונט ברוקראז' ממליצים להמתין לירידה נוספת בכיל לפני כניסה

"בנקודה זו עדיף להמתין ליותר ודאות מהתעשייה או למחיר שישקף אפסייד אטרקטיבי יותר". נותרים בהמלצת תשואת שוק עם אפסייד של 9%
 | 
מפעלי כיל, ים המלח, צילום: Bizportal
"בנקודה זו עדיף להמתין ליותר ודאות מהתעשייה או למחיר שישקף אפסייד אטרקטיבי יותר", כך ממליצים בדיסקונט ברוקראז' בקשר למניית כיל +0.94% כיל 1,816 +0.94% כיל בסיס:1,799 פתיחה:1,800 גבוה:1,816 נמוך:1,777 תמורה:7,037,013 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . בתחילת מרץ השיק הבנק תחילת סיקור על המניה בתשואת שוק עם מחיר יעד של כ-21 שקלים למניה, שהיה קרוב אז למחיר השוק. מאז ירדה מניית כיל ומחיר היעד מגלם כעת אפסייד של כ-9%.
לדברי מנהלת יחידת המחקר של דיסקונט ברוקראז', מיכל אלשיך, "אנו ממשיכים לגרוס כי גם בנקודה זו עדיף להמתין ליותר וודאות מהתעשייה או למחיר שישקף אפסייד אטרקטיבי יותר. זאת לאור צפי ליציבות בלבד במחצית ההשנייה של 2019 ועל אף צפי למחצית ראשונה חזקה וכן צפי לגידול בהיצע האשלג העולמי ב-2020". 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
עלייה בביקוש בברזיל אך המחירים יציבים; המו"מ באסיה צפוי להתחיל רק ביוני
לפי מגזין הדשנים, Argus, המספק מידע שוק, מחירי האשלג נמצאים כעת בצומת דרכים. בברזיל חלה ירידה קלה מ-350 דולר לטון ל-340, אך בשבועיים האחרונים יש עלייה בביקושים עם תחילת עונת הדישון. לדברי אלשיך, "במידה והביקוש יישאר גבוה, המוכרים יוכלו להעלות את מחירי האשלג בהדרגתיות, אך כל פעם בדולרים בודדים בלבד. זאת על רקע אווירת הסטגנציה במחירים בשוק הגלובלי. התחזית היא שהספקים צפויים לשוב בקרוב ל-350 כמחיר רצפה ולכוון ל-360 למאי, אשר לרוב מדובר בחודש שבו הביקושים בשיא. בדרום מזרח אסיה לא צפוי אפסייד למחירים בחודשים הבאים ובצפון מערב אירופה צפויה רמת מחירים יציבה לפחות עד תחילת מאי".
בסין המלאי קפץ לאחרונה בעקבות עלייה במשלוחים. ואלשיך מעריכה כי רמת המלאי הגבוהה עלולה להביא לדחייה בתחילת המו"מ על החוזים. ב-Argus צופים כי השיחות מול סין והודו יחלו רק באמצע יוני, במהלך הכנס השנתי של ארגון הדשנים הבינלאומי ה-IFA. "אנו מעריכים כי המצב בברזיל עשוי להשפיע על המחירים בחוזים. משמע – ככל שהביקוש בברזיל יהיה גבוה ויאפשר עליית מחירים כך תיתכן עלייה במחירים בסין והודו בחוזים הבאים, ולהיפך. להערכתנו לפי המצב כעת צפויה יציבות במחירים בחוזים הבאים", כותבת אלשיך.
ב-2019 צפויה מחצית ראשונה חזקה ויציבות לאחר מכן
"ב-2019 אנו צופים מחצית ראשונה חזקה, עם גידול של כ-27% ברווח הנקי המתואם. פרט לפוספט, שם ניכרת ירידת מחירים, בכל התחומים אנו צופים שיפור, בדגש על אשלג, שמחיריו למחצית הראשונה כבר ידועים וגבוהים לעומת אשתקד. עם זאת, במחצית השנייה עולה רמת חוסר הוודאות באשלג, ואנו צופים כי הרווח הנקי במחצית זו יהיה יציב בלבד ביחס לאשתקד, עם יציבות כאמור במחירי האשלג", מציינת אלשיך.  
בשורה התחתונה, למרות שנפתח פער בתמחור מאז השקת הסיקור, ממשיכים להמליץ בדיסקונט על כיל בתשואת שוק ולהמתין למחיר נמוך יותר לפני כניסה למניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה