אלו השינויים שביצעו מנהלי התיקים בחודש נובמבר

למרות התנודתיות שאפיינה את השווקים, תיקי ההשקעות המנוהלים בחשיפה מנייתית גבוהה הציגו תשואות עודפות. מנהלי התיקים רכשו עוד מניות
|
(2)
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock
למרות התנודתיות הגבוהה שאפיינה את חודש נובמבר בשווקי ההון מסביב לעולם, דווקא תיקי ההשקעות המנוהלים בחשיפה מנייתית גבוהה הם אלו שהציגו את התשואות הגבוהות יותר. מנתוני מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום מקבוצת קלי, המציג את ביצועי מנהלי ההשקעות במסלולים הפופולאריים ביותר בקרב המשקיעים הפרטיים, עולה כי בעוד התיקים המנוהלים בחשיפה של עד 10% מניות רשמו תשואה ממוצעת שלילית של כ-0.2% בחודש נובמבר, התיקים בעלי החשיפה המנייתי של עד 30% רשמו תשואה חיובית של כ-0.2% בחודש החולף.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מנהלי התיקים רכשו עוד מניות, בעיקר בישראל
על פי אומדנים שנערכו על ידי קבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות, היו הקטנת רכיב המזומן בתיקים המנוהלים בנובמבר בכ-3.5%, הגדלת רכיב האג"ח הממשלתי בכ-4.3% והגדלת רכיב המניות בישראל בכ-1.4%. בנוסף, הגדילו מנהלי התיקים במעט את החשיפה למניות בחו"ל מרמה של כ-11.4% בחודש הקודם, לרמה של כ-11.5% בחודש נובמבר, כאשר מנגד נרשמה ירידה ברכיב המט"ח.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדי קבוצת קלי, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש נובמבר, היו הגדלת רכיב המניות בישראל בכ-8.3%, כנגד הקטנת רכיב המניות בחו"ל בכ-4.5%. 
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

בנוסף, מהנתונים עולה כי בתיקים המנוהלים בחשיפה של עד 20% למניות, נרשמה בחודש נובמבר ירידה של כ-2.2% בחשיפה לאג"ח קונצרני בחו"ל ביחס לחודש הקודם, ירידה של כ-4.8% בשיעור החשיפה לאג"ח ממשלתי בחו"ל (אשר מהווה נתח לא מהותי של כ-0.6% מהאחזקות בתיקים אלו) וכן ירידה של כ-4.4% בשיעור האחזקות הישירות במט"ח, מרמה של כ-0.5% מהאחזקות בתיקים אלו בחודש אוקטובר, לרמה של כ-0.4% בחודש נובמבר.
מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי השקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. התשואות המוצגות מתייחסות לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרך את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  למה לנהל תיק מנוהל?
  מייקל 14/12/2018 07:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעולם של היום מדובר על המוצר הפיננסי הנחות ביותר ! עמלות קניה ומכירה / דמי משמרת / אין דחיית מס ...תעזבו מהר!
  סגור
 • 1.
  האמת השחלתם לציבור מניות בנקים
  אזרח 13/12/2018 21:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעלי עיניין מוכרים בשיא ואתם משחררים אותם בכספנו בחבילות. מניות הבנקים מנופחות, המיתון מעבר לפינה, אתם יודעים זאת , הציבור יודע זאת. אבל מה לעזזל תעשו עם הכסף אתם שואלים, בדיוק ההפך!!!! פקדונות בפריים+, אגח/פקדון קצר, קונצרני דולרי או של ממשלת ארה"ב. כך לא נאבד את המכנסיים במפולת הקרובה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות