סקירת ענף הבנקים של אקסלנס: מזרחי צפוי להיות הרווחי ביותר

מזרחי צפוי להיות הרווחי ביותר עם תשואה על ההון של כ-10.6%, דיסקונט והפועלים צפויים להיות הכי פחות רווחיים עם תשואה על ההון של כ-8%
|
מזרחי טפחות, צילום: מורן ישעיהו
בית ההשקעות אקסלנס ברוקרז' פרסם את סקירתו לענף הבנקים לקראת עונת הדוחות בענף הצפויה להיפתח בעוד כשבוע וקצת ותסתיים בסוף חודש מרץ.
בבית ההשקעות צופים רבעון טוב נוסף, עם תשואה על ההון של קרוב ל-9%, כאשר גם הפעם רווחי הבנקים ייהנו מהפרשות נמוכות יחסיות (אבל גבוהות מהרבעון הקודם) ומרווחי מימוש נאים (בעיקר כתוצאה ממימוש נכסים). עוד עולה מהסקירה כי בית ההשקעות צופה רווח כפול מהרבעון המקביל אשתקד, כאשר הרווח המצרפי צפוי לעמוד על כ-2.3 מיליארד שקל, פי 2 מהרווח ברבעון המקביל אשתקד ובכ-8% גבוה מהרווח הענפי ברבעון הקודם.
על פי הסקירה של אקסלנס, מבין הבנקים, מזרחי צפוי להיות הרווחי ביותר (עם תשואה על ההון צפויה של כ-10.6%), ודיסקונט ופועלים הכי פחות רווחיים (כ-8%). לאומי צפוי לדווח על רבעון טוב, על תשואה על כ-9.3%, וגם בנק הבינ"ל צפוי להמשיך ולדווח על רווחיות נאותה של כ-8.5%. 
ברמה השנתית, מציינים באקסלנס, כי מזרחי ממשיך להיות הבנק הרווחי - ביותר עם תשואה צפויה על ההון של כ-10.1%, כאשר דיסקונט נשאר הבנק הכי פחות רווחי עם תשואה צפויה על ההון של כ-7.9%. גם השנה, לאומי רווחי יותר מפועלים (9.5% תשואה על ההון ללאומי לעומת תשואה על ההון של כ-8% אצל פועלים).
בנק מזרחי צפוי לפתוח את מצעד הדו"חות לרבעון האחרון של שנת 2017 ביום שלישי ה-27 בפברואר (לא סופי) בשעות הבוקר, כאשר בנק לאומי, הבינ"ל ודיסקונט צפויים לפרסם את התוצאות הכספיות שלהם לרבעון הרביעי רק בשבוע שאחרי (לאומי ב-6 למרץ, והבינ"ל ודיסקונט ב-7.3), בנק הפועלים יסגור את מצעד הדוחות בסוף חודש מרץ (ה-26). 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות