פסגות עומד במילה שלו - לא ישתתף בהנפקת האג"ח ללא בטחונות של קבוצת דלק

"פסגות בוחנת השתתפות בהנפקות בין היתר בהתחשב בהסדרי חוב שבוצעו ותוך הקפדה מוחלטת על שמירת זכויות לקוחותיה"

|
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו

התוכנית של דלק קבוצה +1.3% דלק קבוצה 42,840 +1.3% דלק קבוצה בסיס:42,290 פתיחה:42,700 גבוה:44,290 נמוך:42,080 תמורה:13,783,794 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  נמצאת בשליטת יצחק תשובה, להנפיק אג"ח חדשה בהיקף של עד 400 מיליון שקל נתקלת בקושי מצד גוף מוסדי גדול - בית ההשקעות פסגות שהתחייב שלא להשתתף בהנפקה של חברות של בעלי שליטה שביצעו "תספורות" ענק, לא ישתתף בהנפקה של קבוצת דלק.

מבית ההששקעות נמסר כי "פסגות בוחנת השתתפות בהנפקות על פי קריטריונים ברורים שנקבעו על ידה, המעוגנים בין היתר, באמנת פסגות למעורבות מוסדית, לרבות בהתחשב בהסדרי חוב שבוצעו ותוך הקפדה מוחלטת על שמירת זכויות לקוחותיה".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בשנת 2012 חברת דלק נדל"ן שהייתה בשליטה פרטית של יצחק תשובה (אחרי שהוצאה מקבוצת דלק) עברה הסדר חוב שכלל "תספורת" של כ-1.4 מיליארד שקל. כעת מבקש יצחק תשובה להנפיק בקבוצת דלק במטרה למחזר חוב. בשנת 2015 נדרשת קבוצת דלק להחזיר 978 מיליון שקל - מרבית הסכום באג"ח.

בשנת 2014 מימשה קבוצת דלק מניות בחברות ברק קפיטל, דלק אירופה, רודשף, דלק רכב, דלק US ועוד בהיקף של מיליארדי שקלים.

שני הנכסים המרכזיים של קבוצת דלק היום הם: החזקה בפרויקט "תמר" באמצעות החברות דלק אנריגה ודלק קידוחים יהש וכן החזקה בפרויקט "לוויתן" באמצעות החברות דלק קידוחים יהש ואבנר.

שתי סדרות האג"ח המוצעות: הראשונה - שקלית לא צמודה עם מח"מ של 6.9 שנים; השניה - צמודה למדד עם מח"מ של 7.3 שנים.

יו"רית מרצ, זהבה גלאון: "אני מברכת על ההחלטה של בתי ההשקעות כלל ביטוח ופסגות וקרן גימלאי דן שנענו לקריאתי ולא ישתתפו בהנפקת האג"ח של קבוצת דלק. אני קוראת לשאר הגופים המוסדיים לגלות אחריות ולהימנע גם כן ממתן אשראי ללא שום בטוחות ליצחק תשובה, שרק לפני שנתיים שמט חובות בתספורת בלתי נתפסת של 1.4 מיליארד שקל שנעשתה על גבו של ציבור החוסכים לפנסיה בישראל".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות