אומ"ץ: "לבדוק אם מינוי דני נווה ליו"ר כלל ביטוח, לא נעשה כצ'ופר"

בנוסף, ל-Bizportal נודע כי מוסדיים רבים מתנגדים לתנאי השכר המוצעים לפוליטיקאי לשעבר - עלות שנתית של עד כ-5 מיליון שקל
 |  (4)
דני נווה, צילום: יח"צ
המאבק על השכר המופלג המוצע ליו"ר כלל עסקי ביטוח -2.45% כלל עסקי בי 5,736 -2.45% כלל עסקי ביטוח בסיס:5,880 פתיחה:5,968 גבוה:6,009 נמוך:5,720 תמורה:2,621,548 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דני נווה נמשך - תנועת אומ"ץ שלחה היום מכתב לפרופ' עודד שריג, המפקח על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, ובו טענה כי "דני נווה חסר כל ניסיון בתחום הביטוח".

נווה (53) מחליף את אביגדור קפלן שכיהן בצמרת החברה כיו"ר ולפני כן כמנכ"ל משנת 1997. מרבית הקריירה של נווה בפוליטיקה כפעיל ליכוד, ח"כ ושר הבריאות. מאז פרש בשנת 2006 עסק בעיקר בניהול של קרן השקעות פרטית בתחום הבריאות בשם אגת (Agate).

תנועת אומ"ץ מדגישה שנווה הינו מקורב של בעל השליטה בחברה, נוחי דנקנר, וכי הוא מוצג כבעל מומחיות פיננסית למרות שהשכלתו בכלל בתחום המשפטים.

אומ"ץ: "מינויו של נווה ליו"ר חברת הביטוח השנייה בגודלה בישראל מבלי שיש לו ניסיון בניהול עסקי ביטוח בגודל הזה ובהיקף האחריות על כספי פנסיה של מאות אלפי מבוטחים דורש בדיקה יסודית מטעם המפקח על הביטוח, כדי לברר את העובדות במספר נקודות מפתח".

לנווה מוצע עבור 85% משרה שכר של 110 אלף שקל בחודש צמוד למדד לצד חבילת אופציות בשווי של כ-3 מיליון שקל ובונוס שנתי של עד 1.7 מיליון שקל. בסך הכל מדובר בשכר בעלות שנתית שעשויה להגיע לכמעט 5 מיליון שקל (416 אלף שקל לחודש). בנוסף יהנה נווה ממצנח זהב של 9 משכורות: תקופת הודעה מוקדמת של שלושה חודשים וחופשת הסתגלות של חצי שנה אם יעזוב את תפקידו.

במסגרת המכתב שהופנה גם לשר האוצר, יאיר לפיד, ולראש הממשלה, בנימין נתניהו, שואלים באומ"ץ "האם המינוי נעשה משיקולים ענייניים או מתוך מטרה להעניק 'צ'ופר' לנווה? יש להקפיא מיידית את המינוי עד לסיום הבדיקה".

גם חלק מהמוסדיים מתנגדים

מלבד אומ"ץ קיימת התנגדות גדולה מאוד של מוסדיים לאישור תנאי העסקתו של נווה וקשה לראות כיצד הם יאושרו ללא שינוי. נווה מתפרנס כבר היום מאי.די.בי כיוון שהוא מכהן בדירקטוריונים שונים של הקבוצה.

ערב הסדר חוב או פירוק של הקונצרן הגדול במשק, דנקנר ומקורביו מתקשים להמשיך את חגיגת השכר שבה נמשכו מאות מיליוני שקלים מהחברות השונות בקבוצה כמשכורות לבכירים. כך לדוגמא - לאחרונה נדחתה אספה כללית לאישור מענק לסגי איתן, מנכ"לית נכסים ובנין וכלל ביטוח דחתה אספה לאישור מענק לשי טלמון, המנכ"ל הקודם.

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "אנחנו תמהים על הפנייה. דני נווה הוא לכל הדעות מנוי ראוי לתפקיד יו״ר כלל ביטוח. כפי שהוצג לדירקטוריון החברה והן לממונה על שוק ההון והביטוח שאישרו את המינוי, נווה הוא בעל נסיון יחודי רחב הן ציבורי והן עסקי של כעשרים שנה. לנווה רקורד מרשים כמי שניהל את מערכת הבריאות שלנו, עם תקציב בהיקף של כעשרים מליארד שקל בניגוד לנאמר,הוא בעל מומחיות פיננסית ובעל נסיון משמעותי בניהול השקעות וניווט עסקאות בהיקפים גדולים בישראל ובעולם. נווה הוא גם עו״ד בהכשרתו ובעל נסיון רב בניהול מערכות בעלות אחריות רגולטורית כמזכיר הממשלה וכשר הבריאות. אנו משוכנעים שיצליח בתפקידו".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מנוי לחלוטין לא ראוי , דני נווה מנהל כושל
  עוד מחטף של דנקנר 05/07/2013 00:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נווה בחיים שלו לא עסק בניהול חברת ביטוח, חוץ מלשבת בדירקטוריונים ולהיות פוליטקאי פרזיט נווה לא הוכיח עצמו בניהול של כלום , שום הצדקה אין לשכר המופרך של עוד מדושן עונג נפוח וחסר התחשבות בזולת כדני נווה , גם אם המנוי יאושר ההתנגדות לנווה תגרום לו להפסיד הרבה כסף של כלל למה החזירון נווה חושב שמגיע לו כל כך הרבה כסף בתקופה שכולם מקצצים וזאת חוצפה ועזות מצח, אנשים כדני נווה צריך להרחיק מכספי הציבור בכל מחיר.
  סגור
 • 3.
  השוד הגדול
  מפע 20/06/2013 13:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוחי ממנה מקורבים בשכר מופרך בכלל ביטוח. ומצד שני המנכל הדורסני איזי באמצעות מנהלים זוטרים מפעיל "טרור " על עובדים במטרה שיחתמו על חוזים הפוגעים בשכרם בעשרות אחוזים וזאת במסווה של התאמה לתנאי השוק. האם אין גבול לתאוותנות והאנוכיות של "הטייקונים" ושליחיהם"
  סגור
 • 2.
  העובדה שיש התנגדות אז למה לומר שהוא ראוי לכל הדעות? (ל"ת)
  אפילו התגובה מופרכת 17/06/2013 00:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  2 הערות לעניין
  ה אזרח ק' 16/06/2013 16:21
  הגב לתגובה זו
  4 0
  1. בניגוד גמור לתגובת כלל ביטוח , דני נווה אינו מינוי ראוי. האיש אשר לקח חלק בהחלטות ממשלה שביקשו צניעות-מה מהאזרחים לא פלט הברה אחת המבקשת להמעיט בשכרו. למען הצניעות. 2. יו"ר כלל ביטוח בשכר כזה? הייתם מוצאים טובים לא פחות ואפילו יותר בשכר של 100 אלף ש"ח לחודש כולל הטבות. נסו ותווכחו.
  סגור