שבוע עשירי ברציפות: עלייה במלאי הנפט בארה"ב

התנודתיות במחיר הנפט נמשכת גם הערב, כאשר הדמיון ל-2014 ממשיך להיות גבוה. אופ"ק צפוי להיפגש בשבוע הבא ויצטרך להודיע על קיצוץ תפוקות
|
שבוע עשירי ברציפות: עלייה במלאי הנפט בארה"ב

סקטור הסחורות ממשיך לרכז עניין גם הערב. הנפט נסחר גם הערב בתנודתיות גבוהה סביב הרמה הפסיכולוגית של 50 דולר לחבית. ברקע לירידות הערב, נתוני המלאים בארה"ב ממשיכים לאותת על הצטברות מלאים.

דו"ח המלאים שהתפרסם הערב הצביע על עלייה של 3.577 מיליון חביות, לעומת צפי לעליה קטנה של 0.769 מיליון חביות. מדובר בשבוע העשירי ברציפות שהנתונים מצביעים על עלייה חדה במלאי הנפט בארה"ב, כאשר ייצור הנפט בארה"ב, רוסיה וערב הסעודית נמצא כעת בשיא כל הזמנים.

נזכיר כי ארגון אופ"ק צפוי להיפגש בשבוע הבא בווינה, כאשר גוברים הקולות הקוראים לארגון לקצץ בצורת משמעותית את תפוקת הנפט במטרה לעצור את הקריסה במחיר של החודש האחרון.  הערכות הערב הן כי רק קיצוץ של מיליון חביות ביום עשוי לגרום לשוק להתייצב. מנגד, הנשיא טראמפ מפעיל בתקופה האחרונה לחצים כבדים על סעודיה להימנע מכל מהלך כזה.

גרף הנפט הערב: סביב רמת ה-50 דולר לחבית, מהווה כ-50% לגל העליות שהתחיל ב-2016

כפי שהזכרנו בשבועות האחרונים (לכתבה המלאה), שוק הסחורות בעולם ממשיך להציג דמיון ל-2014: גידול ניכר בהיצע, האטה בפעילות הכלכלית, והפסקת התמיכה מצד הבנקים המרכזיים.

תעודת הסל העוקבת אחר הסקטור (סימול:XLE) נסחרת הערב בעליות קלות של 0.1%. לאחרונה ביצעה התעודה "חיתוך מוות", כלומר חיתוך של הממוצעים הנעים 200 ו-50, כאשר עבור משקיעים מדובר באיתות לשינוי מגמה.

גרף התעודה בשנים האחרונות: שימו לב לחיתוכים הקודמים בין 2 הממוצעים

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות