"יעל גרמן מתערבת בענייניה הפנימיים של רמה"ש בניגוד עניינים"

כך התבטא ראש עיריית רמה"ש איציק רוכברגר בנוגע לבקשתה של ראש עיריית הרצליה להפחית את מספר יח"ד המתוכננות במתחם פינוי בינוי ברח' יבנה. "לא נאפשר לה לבצע מחטפים לפני עזיבתה לפוליטיקה הארצית"
 |  (1)
יעל גרמן (צילום: יותם פרום)
ראש עריית רמת השרון איציק רוכברגר מתח ביקורת חסרת תקדים על יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה השכנה, כיושבת ראש הוועדה המחוזית. לדבריו, גרמן התערבה בתוכניות "פינוי-בינוי" של רמת-השרון ברח' יבנה, שם בשטח של כ-21 דונמים מקדמת עיריית רמת-השרון תוכנית התחדשות עירונית באישור משרד השיכון, שתכלול בין היתר פתרונות דיור לזוגות צעירים- דור ההמשך של העיר. במסגרת אותה תוכנית, מתוכננים להיהרס 24 בתים רעועים ומיושנים, ויקומו תחתם 180 יחידות דיור חדשות.

על פי התכנית, תינתן תשומת לב לסביבה המחודשת ולצד הפרויקט מתוכננות עבודות פיתוח ותשתיות, שישימו דגש על סביבת מגורים ירוקה. מדובר במתחם שנבנה לפני עשרות שנים בסטנדרטים נמוכים מאד, שנמצאים במצב תחזוקתי רעוע ביותר. על פי הרעיון יהרסו הבתים הישנים ברחוב, הכוללים דירות ישנות וצפופות לטובת בניינים חדשים עם דירות חדשות ומרווחות יותר. מטרת פרויקט "פינוי בינוי" היא העלאת איכות חייהם של התושבים שהתגוררו בבתים הישנים וניצול טוב יותר של הקרקע במקום. יצוין, כי פרויקט זה נולד ביוזמת הדיירים ובעידוד ובשיתוף פעולה מלא של העירייה.

רוכברגר מוסיף: "ראש עיריית הרצליה פעלה בניגוד ענייניים חמור כשביקשה להוריד את מספר יחידות הדיור בתוכנית ההתחדשות העירונית ברחוב יבנה ובכך פגעה בדור ההמשך ובזוגות הצעירים של רמת-השרון המשוועים לבנייה בעיר. יודגש, כי עיריית רמת-השרון תשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה, כולל אלו המשפטיים, בכדי למנוע את הפגיעה באינטרסים של תושבי רמת-השרון".

עוד טוען רוכברגר כי "לא זאת בלבד, אלא שגרמן ניסתה להגדיל את הצפיפות ולסכל את תכנית ר"ש 1030 במתחם "שתיל" ברחוב ז'בוטינסקי במערב העיר, שם מתכננת העירייה פרויקט של 150 יחידות דיור צמודות קרקע. גרמן התערבה בתוכנית שרצה הרבה שנים במערב העיר (ללא שום קשר ישיר זה או השפעה זו או אחרת להרצלייה השכנה) וניסתה להעלות את הצפיפות במקום- בניגוד גמור למדיניות עיריית רמת-השרון ובניגוד למרקם האורבאני של השכונות באזור. הציניות של גברת גרמן עוברת כל גבול, שכן בדיוק ממול לתוכנית ברח' יבנה שאותה ניסתה לסכל- שוכנים מגדלי צמרות. לא נאפשר לה לעשות מחטפים לפני שהיא עוזבת ורצה לפוליטיקה הארצית".

בעיריית הרצליה סירבו להגיב לדבריו של רוכברגר
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  רוכברגר יש לו פה גדול, אני לא בטוח שזה יעזור לו להיבחר (ל"ת)
  גרין 24/07/2012 15:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור