מנרב תקים 111 יח"ד בחולון בהשקעה של כ-182 מיליון שקל

החברה רכשה קרקע מנתנאל גרופ בשטח של 8 דונם בשכונת ח' 501 ב-20.5 מיליון שקל. נתנאל גרופ מימשה גם קרקעות בחדרה בכ-42 מיליון שקל
 |  (3)
עסקת רכישה
חברת מנרב מאמינה בחולון - החברה דווחה הבוקר (ה') כי חתמה על עסקה לרכישת זכויות בקרקע בשטח של 8 דונם בשכונת ח' 501 בחולון מידי חברת נתנאל גרופ.

מדובר בעסקה המשלבת מזומן ותמורה, במסגרתה תשלם מנרב לנתנאל גרופ 20.5 מיליון שקל עבור הקרקע וסכום נוסף שיהווה 26% משווי מכירת הדירות בפרויקט. עלות ההשקעה בפרויקט, שיכלול 111 יחידות דיור במגדל בוטיק, הינה כ- 182 מיליון שקל והיקף ההכנסות הצפוי מוערך בכ-201 מיליון שקל.

הקרקע עליה יבנה הפרויקט ממוקמת במרכז חולון, בקרן הרחובות חנקין וגולדה מאיר, בסמוך לקניון חולון, למדע-טק, למוזיאון הישראלי לעיצוב ולסנימטק. זכויות הבניה על הקרקע מאפשרות את הקמתן של 111 יחידות דיור במגדל בן 26 קומות, וחניון תת קרקעי. בסמוך לפרויקט תקים חברת נתנאל גרופ מרכז מסחרי קטן. הפרויקט יכלול דירות בנות 5 חדרים, לופטים מפוארים בני 4 חדרים ופנטהאוזים.

אבי ביתן, סמנכ"ל השיווק של מנרב: "מזה מספר חודשים מנרב בוחנת כניסה לשוק הדיור בחולון, ומיקומה המרכזי של הקרקע הכריע את הכף. עיתוי ביצועה של העסקה, תואם את ההתעוררות המסוימת שניתן לזהות בשני הרבעונים האחרונים בשוק הדיור."

בכוונת מנרב להתקשר בהסכם ליווי בנקאי לצורך מימון הקמת הפרויקט, בנוסף להון העצמי שתעמיד לצורך ביצוע הפרויקט. להערכת החברה הפרויקט יושלם בתוך כ- 30 חודשים. המו"מ לרכישת הקרקע נעשה על ידי חגי וילנסקי, סמנכ"ל הכספים של מנרב ומוטי רונס, מנהל כלכלה ויזמות בחברה.

נציין כי נתנאל גרופ דיווחה היום כי מכרה קרקע לבניית 182 יחידות דיור בשכונת עין הים בחדרה תמורת כ-42 מיליון שקל. שווי הנכס רשום בספרי החברה בשווי של כ-34 מיליון שקל וצפוי להניב לחברה רווח מוערך של כ-7 מיליון שקל.

הקרקע נמכרה לחברת אופק חופים בעלות חברת עמרם אברהם ואפי קפיטל ומיועדת כאמור לבניית 182 יח"ד המתחלקים על פני 3 מגדלי מגורים, בשטח כולל של כ-20 אלף מטר בנוי. התמורה לעסקה כוללת בתוכה תשלום בסך של כ-2.5 מיליון שקלים החזר הוצאות לחברת נתנאל. את המגרשים רכשה קבוצת נתנאל לפני מספר שנים מכונסי הנכסים של חברת חפציבה, שהחזיקה בעבר במגרשים לכ-17 בנייני מגורים בשכונות עין הים, חופים ותכלת הים.

המתחם כולו משתרע על כ־160 דונם ועתיד לכלול עם השלמתו כ־1,500יחידות דיור בבנייה רוויה וכ־250 יחידות של צמודי קרקע. מיקומו של כל המתחם נחשב למוצלח עקב מיקומו בסמוך לחוף הים, לכביש החוף ולתחנת הרכבת.

אריה נתנאל, יו"ר קבוצת נתנאל: "שתי העסקאות הללו מסכמות מהלך מקיף שביצענו בקבוצה, במסגרתה ביצענו מספר מימושים שיכניסו לקופת החברה כ-180 מיליון שקל. במקביל ביצענו מהלך להקטנת התחייבויותיה של החברה ביותר מ-50%.במקביל למימוש בחולון אנו מעורבים עוד בכ-4 פרויקטי בניה במתחם ח-501 הכוללים 3 מגדלים ושטח מסחרי."
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נתנאל עשה חיל בחולון
  דנה 01/01/2013 16:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נתנאל עומדת בכל הבטחותה לאגחי"ם ובנוסף היחידה שמוכרת דירות בח 501. כל הכבוד לקבלן...
  סגור
 • 2.
  איזה עסקה טובה
  ליאור 20/07/2012 15:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני מכיר את נתנאל ואת הפעילות שלה וכמובן את הפעילות של חברת מינרב הגדולה.אני רואה לנכון ומשבח את שני הצדדים שעשו עסקה מצויינת ונכונה.לגבי נתנאל החברה שיודעת לעמוד מאחורי המילה שלה משדרת נאמנות לבעלי העניין לבעליהאגחים המוסדיים ומשדרת ומראה שהיא יודעת להחזיר ביד רחבה לגבי פעילות החברההיא מנוהלת ע"י מנהלים חזקים כגון דני נתנאל מנכ"ל החברה אדם מוכשרומנהל עם חזון גדול לגבי החיל שהחברה משדרת ומבצעת בנושא המכירות והשיווק זילברמן בועז מנהל שיווק חזק ביותר.מנרב אבי ביתן אחד החזקים שנים הוא בחברה ואחד האנשים שאני רואה לנכון בהתרחבות החברה בענף המגורים,אברהם קוזניצקי מוריד את הכובע בפנייך ואת היושר בעינייך הזיווג בין שני החברות נתנאל ומינרב מראה על עידן חזק בענף המגורים
  סגור
 • 1.
  מושכים את הרווחים כדמי ניהול, למשקיעים נשאר אפס מאופס! (ל"ת)
  מנרב זבל של השקעה 20/07/2012 00:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור