הדולר התחזק מעל ל-4.20 שקלים: "אני רואה את הדולר ב-4.40 ויותר מכך, כבר בחודשים הקרובים"

כך אומר היום איתן אדמוני, מנהל חדר המסחר במט"ח בבנק ירושלים. האירו נופל לשפל של חודש אחד כנגד הדולר ונחלש מול היין והשקל
|
הדולר התחזק מעל ל-4.20 שקלים: "אני רואה את הדולר ב-4.40 ויותר מכך, כבר בחודשים הקרובים"

שבוע המסחר במטבע חוץ נפתח היום כאשר השקל מתחזק מול האירו ונחלש מול הדולר, בהמשך להיחלשות המטבע האירופאי בעולם. כמו כן, מגיבים המטבעות להורדת תחזית הצמיחה למשק עבור שנת 2010 ע"י .

האירו נופל לשפל של חודש אחד כנגד הדולר ונחלש מול היין ברקע לחששות שהכלכלה האירופאית תידרדר בעוד קובעי המדיניות בבנק המרכזי עדיין לא נקטו צעדים משמעותיים כדי להילחם במיתון.

היין מתחזק כנגד כל 16 המטבעות המובילים ברקע לספקולציות שמשבר העולמי יגרום למשקיעים למכור נכסים בעלי גבוהה. הדולר מתחזק בעולם ומול השקל בעוד הסוחרים מצפים שנתונים שיפורסמו היום בארה"ב יצביעו על שיפור בתחזית הכלכלה.

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר הציג אתמול (א') את דו"ח בנק ישראל לשנת 2008, בו הזהיר כי המצב הריאלי במשק ממשיך להתדרדר. נגיד הבנק אמר, כי התחתית עוד לפנינו והוריד את תחזית הצמיחה בשנת 2010 ל-1% ותחזית האבטלה ל-8.3%.

עמיתו האירופאי, נגיד הבנק המרכזי באירופה, ז'אן קלוד טרישה, נאם בסוף השבוע ביפן ואמר, כי הבנק המרכזי צפוי להוריד את גובה הריבית על המטבע האירו ב-0.25% בפגישה הקרובה שתיערך ב-7 במאי. יו"ר הבנק דיבר על נקיטת צעדים לא שגרתיים על מנת להתמודד עם המשבר, אך הוריד את הציפיות לקניית ארוכי טווח כפי שביצעו בנקים מרכזיים בארה"ב, בריטניה, יפן וישראל.

הדולר התחזק במסחר מול השקל ב-0.67% והשער היציג החדש נקבע ברמה של 4.207 שקלים. האירו נחלש בשיעור של 0.44% לשער של 5.45 שקלים. במסחר בעולם, נחלש האירו ב-0.7% ל-1.297 דולר לאירו. היין היפני מתחזק בשיעור של 0.9% מול הדולר ל-98.42 יין.

איתן אדמוני, מנהל חדר המסחר במט"ח בבנק ירושלים, התייחס הבוקר בשיחה עם Bizportal למסחר בדולר-שקל ואמר כי "בחודשים הקרובים אני מעריך שהדולר יגיע ל-4.40 שקלים ואפילו למעלה מכך. אין שום סיבה שהשקל יתחזק, המצב הכלכלי בארץ רק הולך ומחריף בעוד הדולר מתחזק בעולם".

כלכלני גאון בית השקעות אומרים בסקירה שפרסמו כי "בראייה קדימה, אנו עדיין מאמינים כי הדולר נמצא בתהליך של התחזקות ארוך טווח מול השקל. התחזית שלנו לשבוע הקרוב, מדברת על טווח השערים של 4.16-4.24 שקל לדולר בתסריט סביר, כאשר בטווח של השבועות הקרובים, היעד שלנו עדיין עומד מאז אוקטובר האחרון על 4.35 שקל לדולר".

מבחינה טכנית, הדולר תחום בין רמת התמיכה 4.16 לבין רמת ההתנגדות 4.24 מזה זמן מה. נראה כי בסיכוי סביר הוא יחצה את רמת 4.24 שקלים לדולר כבר בשבוע-שבועיים הקרובים, כאשר הדבר תלוי במידה רבה גם בשוק המניות (קיים מתאם הפוך בין שוק המניות לדולר). במידה ורמה זו (4.24 שקל לדולר) תפרץ מעלה, היעד הבא והקריטי ביותר לחודשים הקרובים הינו 4.32-4.35 שקל לדולר, אומרים בגאון.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות