הדולר התאושש קלות: סגר בעלייה של 0.35%, "ההערכה היא שהדולר ימשיך להיחלש"

כך אומר איתן אדמוני, מנהל מחלקת מט"ח וסחר חוץ בבנק ירושלים. הדולר היציג והשער לפקיעת האופציות למרץ נקבע על 4.066 שקלים
|
הדולר התאושש קלות: סגר בעלייה של 0.35%, "ההערכה היא שהדולר ימשיך להיחלש"

הדולר האמריקני נחלש במסחר הבוקר מול רוב המטבעות המובילים בעולם וגם מול השקל, בהמשך לעלייה החדה בתאבון לסיכון ששלחה אמש את הבורסות בוול סטריט לרשום זינוקים חדים. עם זאת, לאחר מכן התהפכה המגמה והדולר עבר להתחזק בעולם ובמקביל גם בארץ.

לכניסה ל

לאחר תקופה של ציפייה דרוכה, פרסם אתמול משרד האוצר האמריקני והעומד בראשו טימותי גייטנר את פרטיי התוכנית לניקוי נכסים רעילים ממאזני הבנקים. התוכנית המיועדת להניע מחדש את גלגלי הכלכלה הגדולה בעולם תשתמש בכ-75-100 מיליארד דולר מכספי תוכנית ההקלה בנכסים רעילים שאושרה כבר בארה"ב (TRAP) ובנוסף בכספים של משקיעים פרטיים, כך שתייצר מספיק כוח לרכישת 500 מיליארד דולר של נכסים בעייתיים מהבנקים ובהמשך אף תורחב לצורך רכישת 1 טריליון דולר.כמו המשקיעים, גם המטבע האמריקני שאב ביטחון מהתוכנית החדשה והתחזק אתמול מול רוב המטבעות. נתון נוסף שתמך בסנטימנט החיובי היה שייך לשוק הדיור - בחודש פברואר בארה"ב נמכרו יותר בתים יד-שנייה מהצפוי. כאמור הבורסות הגיבו בעליות שערים חדות: עם נעילת יום מסחר בוול סטריט, הדאו ג'ונס זינק ב-6.84%, ה-S&P 500 נסק 7.08% והנאסד"ק טיפס 6.76%.

בישראל, סטנלי פישר, נגיד הבנק המרכזי בישראל, הפחית אמש (ב') את הריבית במשק הישראלי לחודש אפריל בשיעור של 0.25% והעמידה על 0.5% בלבד. מדובר בריבית הנמוכה אי פעם בישראל. ההחלטה נבעה בעיקר מהתחזקות ההאטה במשק והמשך הירידה באינפלציה. לכתבה המורחבת על .

איתן אדמוני, מנהל מחלקת מט"ח וסחר חוץ בבנק ירושלים, אומר בסקירה השבועית שפרסם כי "חולשת הדולר בשבוע האחרון מול השקל נובעת מחולשתו של הדולר בעולם ולא מחוזקו של השקל, משום שעדיין ביצועי המשק הישראלי אינם מראים סימנים שהמיתון הגיע לקיצו. להערכתנו, בשבועיים הקרובים הדולר צפוי להמשיך ולהיחלש מול השקל. לאחר חג הפסח, בה מסתיימת תקופת הקניות, צפויים פיטוריהם של עובדים נוספים".

הדולר היציג והשער לפקיעת האופציות למרץ נקבע על 4.066 שקלים, עליה של 0.34%. שערו היציג של האירו נקבע ללא שינוי ברמה של 5.50 שקלים והאירו לפקיעה ברמה של 5.4948 שקלים.

במסחר בינלאומי, כאמור, עבר הדולר להתחזקות. היין היפני נחלש ב-1.15% לרמה של 98.27 יין לדולר והאירו נחלש ב-0.8% ל-1.3512 דולר לאירו. מול הליש"ט נחלש הדולר ב-0.72% לרמה של 1.466 דולר לליש"ט לאחר שהיום פורסם כי בבריטניה עלה במפתיע בחודש פברואר, אחרי שעלייה במחירי המזון וירידה בערכו של הפאונד לחצה על המחירים אפילו בזמן שהמיתון בכלכלה הבריטית העמיק.

האינפלציה בחודש פברואר עלתה ב-0.9% ויצרה עלייה של 3.2% בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, הודיעה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בלונדון. התחזיות היו לעלייה חודשית של 0.2%-0.3% ועלייה שנתית של 2.5%-2.6%, בהתאמה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות