הדולר זינק ל-3.835 שקלים: "מחזורים דלילים מגבירים את התנודתיות"

כך אומר טל עבדה סמנכ"ל חברת כלל פורקס. היין היפני נחלש לרמה של 90 יין לדולר
|
הדולר זינק ל-3.835 שקלים: "מחזורים דלילים מגבירים את התנודתיות"

הדולר האמריקני ממשיך גם היום את מגמת ההתחזקות מול השקל, שהחלה כבר ביום שישי ובמקביל מתחזק עכשיו מול האירו, היין היפני והליש"ט, לאחר שמוקדם יותר פתח את שבוע המסחר החדש ללא מגמה ברורה מול יריביו המובילים. ברקע, הסוחרים המהמרים על השטר הירוק צופים, כי חילוץ ענקיות הרכב האמריקניות ע"י הממשל בוושינגטון ישרה ביטחון בקרב המשקיעים וידחוף אותם לרכוש נכסים בארה"ב, מנגד המהמרים על שחיקה בערכו צופים, כי הכספים שהוקצו לטובת היצרניות מדטרויט לא יספיקו.

"הביקושים נובעים מקהל המשקיעים שמאמינים בהצלחת תוכניות ההתערבות של ממשלת ארה"ב, בכך שהסיוע שניתן לתעשיית הרכב יתמוך בצמיחה", אומר היום טל עבדה סמנכ"ל חברת כלל פורקס.

"מקור ההיצעים הוא ממשקיעים שעוקבים אחרי הנתונים הכלכליים המדאיגים: הירידה החדה במכירות הקמעונאיות, למרות עונת הקניות, הצפויה להתבטא בברור בדוחות סך השנה. אחוזי האבטלה הגואים וקצב ההצטרפות של מובטלים חדשים למעגל. בנוסף, המשך הירידה במחירי הסחורות שמעיד על הביקושים הנמוכים ולכן על הייצור המצומצם".

עוד אומר עבדה כי "שלושת השבועות הראשונים של דצמבר סימנו דווקא מגמה חיובית. ובימים האחרונים נשמר איזון הדוק בין ההיצע לביקוש. מצב זה יוצר, לפחות בינתיים, יציבות יחסית בשווקים".

האירו, היין והליש"ט נחלשים היום אל מול הדולר ובכך ממשיכים לקטוע את גל הירידות שספג המטבע האמריקני בשבועות האחרונים. ביום שישי, ארה"ב הסכימה להלוות 13.4 מיליארד דולר לגנרל מוטורס וקרייזלר, בצעד חרום שנועד להציל את החברות מקריסה מיידית, ובמקביל הפדרל ריזרב האמריקני החליט להרחיב את תוכניתו להאצת מתן האשראי לצרכנים.

יועד דרוז מנהל חדר המסחר ב-Real Steam Trading, אומר היום, כי "יש חשש שנראה היום עוד תיקונים שעשויים להתגבש לתנועה שתימשך אפילו עד יום רביעי. אז יצאו חדשות שיכולות להשפיע על השווקים".

"חודש דצמבר מאופיין היסטורית בחוסר מגמה ברורה. רוב מעצבי דעת הקהל ויוצרי הטרנדים יוצאים לחופש ודברים שולים תופסים כותרות. בד"כ סוחרי המטבעות לא מושפעים מחדשות שוליות אך בתנודתיות הנוכחית, גם סיפור שולי יכול להפעיל חבית הנפץ", הוסיף דרוז.

בשבוע שעבר נחלש הדולר לרמתו הנמוכה ביותר כנגד האירו מאז סוף ספטמבר, לאחר שהפדרל ריזרב חתך את הריבית לכמעט 0%. כעת נסחר הדולר ברמה של 1.398 דולר לאירו לעומת שער של 1.4063 דולרים לאירו בפתיחת שבוע המסחר.

במסחר המקומי מתחזק הדולר מול השקל כעת בשיעור של 2.7% ובנק ישראל קבע לפני זמן קצר את השער היציג החדש ברמה של 3.835 שקלים. הציפייה בשווקים היא שהנגיד הישראלי ילך אחרי עמיתו האמריקני ויפחית את הריבית באופן חד. האירו נקבע בעליה של 1.6% לרמה של 5.36 שקלים.

היין היפני מגיב היום להורדת הריבית ונסחר בירידה כנגד הדולר, ברמה של 90 יין לדולר. ביום שישי, נגיד הבנק המרכזי ביפן הפחית את הריבית ב-0.2% והעמידה על 0.1% במקביל להכרזה על תוכנית תמריצים לכלכלה השנייה בגודלה בעולם. היין היפני נחלש לרמה של 90 יין לדולר.

יומן המאקרו האמריקני ריק היום, אך בהמשך השבוע הסוחרים ישימו לב לנתונים הסופיים של התמ"ג האמריקני. כמו כן, מדדים מובילים כגון סנטימנט המשקיעים, ונתונים חדשים על שוק המגורים וההכנסה וההוצאה של הצרכנים יפורסמו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות