איך להרוויח גם כשהשוק יורד?

כאשר פונים להשקעה בבורסה, יוצאים לרוב מנקודת הנחה ששערי המניות צפויים לעלות.
|
איך להרוויח  גם כשהשוק יורד?

השאלה היא - כיצד יכולים משקיעים להרוויח כאשר הם צופים ששערי המניות ירדו?

ידוע, כי משקיעים מקצועיים ומתוחכמים מרוויחים מ"שוק יורד", זאת על ידי השאלת מניות ומכירתן בחסר בבורסה. פעולה זו מבוצעת בדרך כלל על ידי גופים גדולים וכמעט ואינה מבוצעת על ידי משקיעים קטנים. עם זאת, קיימים מוצרים פיננסים, המאפשרים להתגונן מפני ירידות בשוק ואף להרוויח, וכן הנם נגישים גם לשחקנים המשקיעים בהיקף מצומצם.

תעודות בחסר

תעודות בחסר הן תעודות העוקבות במהופך אחר מדד מניות, שער מטבע או מחירי סחורות. כלומר, תעודה בחסר היא מכשיר פיננסי פשוט המאפשר למשקיע להרוויח כאשר מדד המניות, שער המטבע או מחיר הסחורה יורד.
תעודות החסר הפכו לפופולאריות בקרב משקיעים המעוניינים להגן על תיק ההשקעות, או להרוויח מירידת שוק המניות. רכישת תעודת חסר כהגנה על תיק השקעות מאפשרת להקטין את החשיפה לשוק המניות באופן מיידי ונזיל, ללא צורך במכירת המניות בפועל.

לתעודת הסל יתרונות רבים:

נזילות ופשטות - מדובר בכלי השקעה נוח ונזיל, המאפשר לקבל של מדד שלם על ידי רכישת אחד בלבד.

- האפשרות לבצע עסקאות בכל רגע נתון במהלך המסחר מקנה לתעודת סל יתרון עצום מול , בה העסקאות מתבצעות פעם ביום לפי שער שאינו ידוע מראש.

עלויות - תעודות החסר מאפשרות לבצע עסקאות שורט בעלויות נמוכות יחסית לאלטרנטיבות.

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

מאת: תמיר פורת - סמנכ"ל השקעות ומחקר, כלל פיננסים בטוחה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות