בכירה באורבוטק ובכיר בקסלמן נעצרו בחשד להעלמת מס

 |  (4)
אחרי הפשיטה
​שופטת בית משפט השלום בתל אביב, חיותה כוחן עומר, קיבלה היום את בקשת רשות המסים והורתה על מעצר ושחרור בערבות של טל עופר עובדת בכירה בחברת אורבוטק ושל אבישי ברדוגו בכיר במשרד רו"ח קסלמן את קסלמן בחשד לאי דווח של החברה על הכנסות מריבית בגובה של 44.6 מיליון שקל בגין הלוואה שניתנה לחברת בת בלגית ולא דווחה לרשויות המס בישראל. זאת לאחר פשיטה של רשות המסים על משרדי אורבוטק ביבנה.
חברת אורבוטק, הנסחרת בנאסד"ק, בעלת פעילות בינלאומית רחבת היקף. לחברה מספר רב של חברות בנות ברחבי העולם, בניהן חברת חברה בת הממוקמת בבלגיה. משרד פקיד שומה חקירות תל אביב מנהל כנגד החברה ומשרד רואי החשבון שלה חקירה שמקורה בהלוואה אשר ניתנה מהחברה הישראלית לחברת הבת הבלגית בסכום של 20 מיליון דולר, אשר במהלך השנים 2005-2012 צברה הכנסות ריבית לצורכי מס בגובה האמור, הכנסות אשר לא דווחו בדוחות החברה לרשויות המס בישראל.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בעקבות מידע שהגיע מפקיד שומה למפעלים גדולים, אתמול נפתחה חקירה גלויה, אשר במהלכה  ערכו חוקרי מס הכנסה חקירות תל אביב חיפושים במשרדי החברה בעיר יבנה, וכן במשרדי רו"ח קסלמן. במהלך החיפושים תפסו החוקרים חומר רב המאשש את החשדות כנגד המעורבים, הכולל מסמכים וחומרי מחשב. עוד באותו היום הובאו לחקירה במשרדי היחידה מספר רב של מעורבים המכהנים בתפקידי מפתח באורבוטק.
בבקשת המעצר  ניטען כי מחומר החקירה שהוצג בפני בית המשפט עולה כי אין עוררין כי מדובר בהלוואה, פקודת מס הכנסה ומדיניות רשות המיסים בנוגע להלוואה בין צדדים קשורים ברורה וידועה לכולם, בוודאי כאשר מדובר בחברת ענק הכפופה לכללי רגולציה נוקשים, ובמשרד רו"ח מהמובילים במשק. עוד ניטען כי על אף האמור, פעלו במשותף הן המחלקה הפיננסית בחברה בראשותה של טל עופר ומחלקת המיסים של משרד קסלמן בראשותו של אבישי ברדוגו על מנת להסתיר את קיומה של ההלוואה מרשויות המס וכי מעיון במסמכים שנתפסו במשרדי רו"ח קסלמן, אף עולה כי הגדילה החברה לעשות ורשמה הפרשה בדוחותיה המאוחדים בגין המס הצפוי להיות משולם בישראל בגין ההלוואה, בדוח הנפרד שהוגש למס הכנסה אין זכר או גילוי לאותה הפרשה.

תגובת אורבוטק: "לאורבוטק מחלוקת מקצועית ועקרונית עם רשות המסים בנוגע למספר סוגיות מיסוי, אשר יישום עמדת רשות המסים לגביהן עלול לגרור את החברה להוצאה כספית גדולה ובלתי מוצדקת, וזאת תוך התעלמות מעמדות מקצועיות מקובלות ומגורמים רבים הנוגעים להיותה של אורבוטק חברה גלובאלית הפועלת במדינות רבות, במקביל למחויבותה הבלתי מסוייגת למשק הישראלי. החברה פעלה לאורך התקופה המדוברת בהתאם לדין ולפרקטיקה בתעשייה בארץ ובעולם וככל שנדרשה לכך, גם על-פי חוות דעת של מומחי מס, ומשכך, החברה בטוחה בעמדותיה וביישום מדיניותה כפועל יוצא מכך והכל כפי שמתבטא בתוצאות הכספיות של החברה לאורך השנים הרלוונטיות. בכוונת החברה לערער על שומת המס ולמצות את כל האמצעים העומדים לרשותה. החברה משתפת פעולה עם רשות המסים במסגרת חקירתה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כל המערכות הפיננסיות יתנהלו חינמית במס הכנסה.
  פרד 24/05/2017 03:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עצמאי ישלם מס כחוק ויחסוך הוצאות רוח יועץ מס....
  סגור
 • 3.
  44 מליון פחחח
  פח 23/05/2017 23:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עדיף שימשיכו לבדוק בציציותיה של מנקה חדרי מדרגות , האם שילמה מס על 38 ש"ח לשעה שקיבלה על ניקיון ספונג'ה
  סגור
 • 2.
  מה יהיה הסוף (ל"ת)
  sdsd 23/05/2017 18:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  סוף סוף, מנהלים נותנים את הדין על העלמות מס של חברות (ל"ת)
  ישר כוח 23/05/2017 16:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור