כחלון מבטיח: דמי אבטלה והקטנת הרגולציה לעסקים קטנים ובינוניים

"הרגולציה חונקת את העסקים הקטנים - עד שאתה מצליח לקבל רישיון אתה סוגר את העסק"
|
(10)
משה כחלון, צילום: ועידת ישראל לעסקים; תמר מצפי

"הרגולציה חונקת את העסקים הקטנים – עד שאתה מצליח לקבל רישיון אתה סוגר את העסק. כשר רווחה הצלחתי לשכנע את הביטוח הלאומי לעסוק בנושא של דמי אבטלה לעצמאיים. השאלה היא לא אם יאשרו דמי אבטלה וקרנות הפנסיה לעצמאיים אלא מתי זה יקרה", כך אמר יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון בוועידה השנתית לעסקים קטנים ובינוניים.

לפי כחלון, מחולל הצמיחה הכי גדול במשק הוא העסקים הקטנים והבינוניים ואחת הבעיות המרכזיות שלהם היא האשראי. "צריך לטפל בזה דרך - שאחוז מהאשראי יגיע לעסקים קטנים ולא יישאר למעלה. אני בעד כלכלה חופשית, אני מאמין שהמדינה צריכה לייצר הזדמנויות ולתת לעסקים לפרוח. אבל הרגישות החברתית צריכה להיות יותר ממה שהיא היום. אני בעד לתת לעסקים תמריצים כדי שירוויחו. כמי שהחזיק עסק קטן אני יודע איך זה עובד, נותנים יתרונות לא הוגנים לגודל. הנושא של שוויון הזדמנויות בין עסק קטן לגדול הוא חשוב, בגלל שהם קופחו במשך שנים אפשר לעשות העדפה לעסקים קטנים ובינוניים, זה טוב למדינה שהם יצמחו ויתפתחו ויחזיקו יותר עובדים ויותר משפחות יתפרנסו".

לדבריו, "דבר נוסף שחשוב להקל בו הוא נושא הרגולציה לעסקים קטנים ובינוניים, עד שאתה מקבל רישיון אתה סוגר את העסק, כי כרגע יש יותר מדי רגולציה וצריך להקל על העסקים הקטנים גם בנושא הזה".

תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  האמירות של כחלון מבולבלות ופופוליסטיות
  גבי מנחם 04/02/2015 19:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ״לו הייתי כחלון״, הייתי מבין כי מבין כי ״נפלה המסיכה״, הייתי מבין כי התדמית ש״מפלגת כחלון״ היא ״לוחמת צדק״ התנפצה לרסיסים! הייתי מבין כי הציבור לא מקבל את העובדות ש: 1. שקובי כחלון חשוד במרמה והפרת אמונים. 2. גלנט היה ונשאר ״שודד הקרקעות״ 3. אללוף עם המשכורת החודשית של 70 אל״ש. 4. נחשפו הקשרים עם הטייקון תשובה. 5. לא ניתן הסבר מניח את הדעת לגבי המרכז האקדמי במכללת נתניה, ששימש בפועל כצוות להקמת מפלגה לטובת הטייקונים. לסיכום: הייתי מקפל את הזנב והוך הביתה. מה לעשות? כשכחלון מדבר, הוא עילג, כבד פה, וכבד מחשבה! גם החיוך האווילי של כחלון, לא משכנע במיל, שהוא שווה משהו. משה כחלון הוא אשלייה, ״פאטה מורגנה״ בשביל אנשים תמימים כמוכם, שחושבים שהנה הגיע ״משיח״. הבעייה היא שמשה כחלון לא משיח, לא רובין הוד, אלא מריונטה של הטייקון תשובה. הכישרון היחיד שיש לכחלונים, זה של סוחרים מהשוק בטריפולי.... בשווקים כשמוכרים תותים למשל, שמים בפרונט קצת תותים יפים, ומאחוריהם שמים את כל ה״זבלה׳״; וככה פועל כחלון: סיסמאות פופוליסטיות לקישוט, והאמת: ״עבודה בעיניים״.
  סגור
 • 9.
  כחלון לא עשה מכרז על מסע הפרסום שלו.תפור
  מבפנים 26/01/2015 08:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איך אפשר להאמין שמשהו אצלו שונה מאחרים
  סגור
 • 8.
  לפחות הוא אדם נחמד . (ל"ת)
  בא 25/01/2015 17:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  חברתי הוא לא אבל זאת דרך שיכול לעזור למשק
  מוקי 25/01/2015 15:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העסקים הקטנים והבינוניים הם המנוע לכלכלה תקינה .
  סגור
 • 6.
  חברתי הוא לא אבל זאת דרך שיכול לעזור למשק
  מוקי 25/01/2015 14:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  העסקים הקטנים והבינוניים הם המנוע לכלכלה תקינה .
  סגור
 • 5.
  מבלבל את המח מה שהוא עוד לא למד
  גיל 25/01/2015 14:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביבי שכח מה הוא חושב שהוא ממציא את הגלגל. בדיבורים כולם חזקים זה שהוא הוריד בניידים זה לא אומר עליו כלום בכל מקרה. הוא עדיף מלפיד שהרס ויהרוס הוא יותר טוב.
  סגור
 • 4.
  אצל כחלון יש תקווה - עדיף מלהמשיך ולהטיס את שרה והילדים
  אחד 25/01/2015 13:34
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כחלון מכוון בדיוק לבעיות הכואבות. נכון, לא הכל יפתר ובטח שלא במהרה, אבל לפחות רואים את הכיוון. זה או כחלון - או שנמשיך לשמוע "איראן איראן איראן" ולראות עשרות מיליונים מתבזבזים על טיולים למשפחה
  סגור
 • 3.
  לפני הבחירות מבטיחים הכל חכו אחרי הבחירות
  לפני הבחירות 25/01/2015 12:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יעלו פה מיסים. וכל מה שיבטיחו לא יתקיים. מי בכלל הולך להצביע
  סגור
 • 2.
  מאיפה יגיע הכסף? כשהיה שר הרווחה התנגד לכל דבר
  קח לון 25/01/2015 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שידאג לקשישים שיעלה את קצבת הזקנה קצת לא יזיק לו. נותנים רק למקבלי הבטחת הכנסה. הם זוכים לפטורים מארנונה הנחות בחשמל ומים וגם מותר להם לעבוד ולהחזיק אוטו כך שיוצא שמי שיש לו קצת כסף בבנק ויש לו הכנסה רק מבטוח לאומי לא נותנים לו כלום. הוא חי בעוני יותר ממקבל הבטחת הכנסה. שיבדקו את זה
  סגור
 • 1.
  כחלון בחור נחמד
  שלומי 25/01/2015 11:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  העתק הדבק של יש עתיד בבחירות קודמות לגבי טיפוח עסקים קטנים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות