נכסים ובנין: מכירת גב ים סידרה את השורה התחתונה

דיווחה על ירידה בהכנסות ועל קיטון ב-NOI בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד; הרווח הנקי היה נחתך ב-33% לולא מכירת מניות גב ים; תחלק דיבינד בעין של מניות מהדרין
|
אדוארדו אלשטיין, צילום: סיון פרג'

חברת נכסים ובנין -2.56% נכסים ובנין 36,200 -2.56% נכסים ובנין בסיס:37,150 פתיחה:37,150 גבוה:37,150 נמוך:36,010 תמורה:1,694,413 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה על ירידה בהכנסות ועל קיטון ב-NOI בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי של החברה צמח לכ-918 מיליון שקל, אך זאת תודות למכירת מניות גב ים, כאשר לולא המכירה הייתה החברה רושמת ירידה של כ-33% ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל.

הכנסותיה של החברה הסתכמו ברבעון בכ-110 מיליון שקל, ירידה קלה לעומת הכנסות של כ-112 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, כאשר ה-NOI של החברה הסתכם בכ-70 מיליון שקל לעומת כ-72 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

לקראת כניסתו לתוקף של השלב השני של חוק הריכוזיות השלימה החברה מכירה של כ-16.8% מהון המניות המונפק של גב ים וחדלה לשלוט בה. כתוצאה מהמהלך, רשמה החברה רווח של 889 מילין שקל, מה שהקפיץ את השורה התחתונה לרווח של 918 מיליון שקל לעומת כ-43 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

בתוך כך, מניית מהדרין יורדת ב-2.7% לאחר שחברת נכסים ובנין הודיעה כי בכוונתה לחלק את מניות מהדרין המוחזקות על ידה (45.6%) כדיבידנד בעין, לצורך עמידה בדרישות חוק הריכוזיות. החשש הוא שחלק מהמשקיעים בנכסים ובנין, שאינם מעוניינים בהשקעה ישירה במהדרין (למשל קרנות סל ומוצרי מדדים כאלה ואחרים) יממשו את מניות מהדרין שיקבלו.

אדוארדו אלשטיין, מ"מ מנכ"ל נכסים ובניין: "בחודשים האחרונים פעלה החברה במטרה לעמוד בדרישות חוק הריכוזיות. כתוצאה מכך חדלה נכסים ובניין לשלוט בחברת גב-ים ומכרה כ-16.8% ממניות גב ים וירדה לשיעור החזקה של 34.9%. כתוצאה ממכירה זו ושערוך יתרת האחזקה בגב-ים נרשם ברבעון השלישי של שנת 2019 רווח בסך 889 מיליון ש"ח. בהקשר לחברת ישפרו, ביצעה החברה פדיון מוקדם ומלא של אגרות החוב שלה ובכך חדלה ישפרו להיות תאגיד מדווח. לגבי מהדרין, החליט דירקטוריון החברה על חלוקת מניות מהדרין המוחזקות על ידי החברה כדיבידנד בעין לבעלי מניותיה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות