חששות ממיתון כלכלי בארה"ב? נשיאי ה'פד' מנסים להשיב

אחד הנשיאים בפדרל ריזרב וחבר בועידת השוק הפתוח, אמר כי "חלה התדרדרות בתנאי שוק המגורים, אולם את ההשפעה על שאר הכלכלה אי אפשר לאמוד כרגע". מנגד, הצהיר נשיא ה'פד' של אטלנטה כי "אין עדיין סימנים לכך שמשבר האשראי בשווקים מחלחל לתוך שאר הסקטורים בכלכלה האמריקנית כמו הצריכה הפרטית"
|
חששות ממיתון כלכלי בארה"ב? נשיאי ה'פד' מנסים להשיב

אחד מהנשיאים הבכירים ב'פד', וויליאם פול, אמר היום כי הסיכויים למיתון כלכלי עלו בצורה משמעותית כתוצאה מהסערה האחרונה בשווקים הפיננסים. פול אמר בדבריו: "זו אינה שאלה באשר לעובדה כי הזעוזעים בשווקים יקשו על התנאים הקיימים כרגע בשוק הדיור בארה"ב, עם זאת הפגיעה ביתר הכלכלה פחות ברורה ברגע זה".

"אני חושב כי הסבירות למיתון גבוהה הרבה יותר מאשר קודם לכן", פול אמר דברים אלו בכנס האירופאי הכלכלי שנערך בלונדון. בתפקידו הנוכחי מכהן פול כאחד מחברי ועידת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב. נציין, כי הכינוס הבא של ועידת השוק הפתוח אמור להתקיים ב-18 לספטמבר, ובה יוחלט על גובה הריבית המוניטרית לחודש הקרוב. בנתיים, הפקידים והכלכלנים בפדרל ריזרב אוספים נתונים רבים על הכלכלה האמריקנית, בכדי לאמוד את מידת ההשפעה של משבר האשראי הנוכחי על הכלכלה הגדולה בעולם.

מנגד נשמעים קצת קולות אחרים מגורם מנשיא אחר בפדרל ריזרב. "אין עדיין סימנים לכך שמשבר האשראי בשווקים מחלחל לתוך שאר הסקטורים בכלכלה האמריקנית כמו הצריכה הפרטית", כך אמר היום נשיא הפדרל ריזרב של מדינת אטלנטה, Dennis Lockhart.

לוקהרט אמר כי הצהרותיו נאמרות בהסתמך על אינפורמציה של זמן אמת אשר נובעת הפעילות העסקית בדרום ארה"ב. עוד הוסיף כי מרבית האינדיקטורים שנאספו כרגע בידי הממשל מצביעים על התרחבות בכלכלה. "עד כה לא ראיתי מידע קשה שיצדיק את הסימנים וההערכות המוקדמות לפגיעה של משבר שוק הדיור ברחבי הכלכלה האמריקנית".

הדברים שאמר לוקהרט מצויינים היטב גם בספר הבז של הפדרל ריזרב שפורם אתמול, בו נכתב כי הצמיחה הכלכלית ממשיכה ברחבי המדינה בקצב מתון עם סימנים מועטים לכך שמשבר האשראי מאט את הפעילות הכלכלית.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות