האוזר: לאסור שיווק אופציות בינאריות מישראל לחו״ל

 |  (2)
שמואל האוזר, צילום: אסף לב; יח"צ
יו״ר רשות ניירות ערך, פרופ׳ שמואל האוזר, שאסר במארס האחרון על שיווק אופציות בינאריות לישראלים, פנה ליועץ המשפטי של הממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה להרחיב את סמכויות הרשות בהקשר זה גם מעבר לגבולות ישראל. תגובתו של האוזר ליועץ המשפטי באה בתגובה לתחקיר "פנים אמיתיות" של אמנון לוי ששודר בערוץ 10.
עד כה על החברות הישראליות הפועליות בארץ נאסר למכור מוצרים לאזרחי המדינה. כעת, האוזר פנה למנדלבליט במטרה להרחיב את פעילות האכיפה של הרשות גם לחברות ישראליות שפועלות בארץ ללקוחות הנמצאים בחו"ל, וזאת בתגובה להכתמת שמם של הישראלים בהקשר של מכירות האופציות הבינאריות מעבר לים.
מהרשות נמסר: "האוזר סבור כי האופציות הבינאריות הן הימורים במהותן. מאחר וסמכותה של הרשות מוגבלת כיום רק לפיקוח ואכיפה של גופים המציעים אופציות בינאריות לישראלים, פנה האוזר ליועץ המשפטי לממשלה במטרה לשקול להרחיב את סמכויות רשות ניירות ערך ולשנות החוק בכדי שיהיה ניתן לאסור גם על שיווק אופציות בינאריות מישראל לחו״ל. רשות ניירות ערך יחד עם גורמי האכיפה האחרים, פועלים היום במרץ לטיפול בסוגיה זו. האוזר מוטרד מאד מהתופעה המכוערת הפוגעת באנשים תמימים ולמרבה הצער, מלבה את הדימוי השלילי כלפי ישראלים ויהודים. לתפיסתו, משווקי האופציות הבינאריות הישראלים הם בבחינת ״מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו״ ולכן יש לנקוט בכל האמצעים האפשריים למיגור תופעה זו. בנוסף יצוין כי רשות ניירות ערך מסייעת לרשויות ניירות ערך ברחבי העולם בטיפול בעברייני האופציות הבינאריות וזאת במסגרת הסכמי שיתופי פעולה בינ״ל כאשר הן מבקשות את סיוענו״.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  האוזר זבל גנב חסר ערך. אחרי התחקיר נובח קצת
  קליפ 26/10/2016 19:52
  הגב לתגובה זו
  3 3
  בושה לגנב האוזר שזקוק לתחקיר. מעל מיליארד פרסומות התחננו לאזרחים להפסיד כספם באופציות ואלפי שודדי הבורסה שתפו פעולה עם עולם הרע הפשע והרשעות
  סגור
 • 1.
  צריך להעמיד אותם לדין על מרמה והונאה.
  שישקו 26/10/2016 19:33
  הגב לתגובה זו
  4 2
  הגורמים לאנטישמיות ברחבי העולם פשוט בושה למדינה שמאפשרת לבזיון הזה להמשיך. כול הכבוד להאוזר .
  סגור