השלכות הצמיחה הגלובלית: מספר המיליארדים קטן בשנת 2016

 | 
מסביב לעולם
שנת 2017 לא הייתה שנה טובה למילארדרים מסביב לעולם, כאשר מספרם קטן, ברקע לירידה בצמיחה העולמית. מדובר בשנה הראשונה, מאז המיתון העולמי של שנת 2008 שבה כמות המיליארדרים העולמית קטנה. מספר המילארדרים, נכון ל-2016 עומד על 2,397, ירידה של 3% אל מול שנת 2015. 
הנתונים המוזכרים התפרסמו במפקד המילארדרים שעורך יועץ העושר העולמי Wealth-X. עורכי המפקד מסבירים כי 283 מיליארדרים שמהווים שיעור של 10% מסך המיליארדרים של 2015 איבדו את התואר "מיליארדר" בשנה האחרונה. 207 מיליונים הפכו למיליארדרים באותה תקופה. כמו כן, עושרם של מועדון המיליארדרים ירד לכדי 7.4 טריליון דולר מ-7.7 טריליון בתקופה הנמדדת. 
למרבה הפליאה, בניגוד למגמה העולמית, כמות המיליארדרים האמריקנים דווקא גדלה בשיעור של 1%. בסין שיעור המילארדרים פחת בשיעור של 6%. בגרמניה, כמות המיליארדרים פחתה ב-1%. המנוע העיקרי להצטרפותם של המיליארדרים החדשים הוא השקעה בטכנולוגיה. 
זה המקום להזכיר כי גם לישראל יש תרומה לסך המיליארדרים העולמי. זאת לאור העובדה שעסקת הרכישה של אינטל את מובילאיי אמורה להציג לפחות שני מיליארדרים חדשים. שווי העסקה במחיר של 15.3 מיליארד דולר הופך את זיו אבירם, מייסד-שותף, נשיא ומנכ״ל מובילאיי ופרופ' אמנון שעשוע יו"ר החברה למיליארדרים טריים. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות