גולדמן סאקס: אלו הסיפורים המרכזיים בשוק המניות כיום

בבנק ההשקעות הותיק מאמינים כי הסיכונים המאקרו כלכליים בשוק המניות רחוקים מלהעלם
|
שימו לב

עונת הדוחות בוול סטריט עומדת להסתיים בקרוב כאשר יותר מ-85% מהחברות המרכיבות את מדד ה-S&P500 כבר סיכמו את הרבעון השני וכעת בבנק ההשקעות 'גולדמן סאקס' מתפנים לנתח את מה שמעסיק את הסוחרים והמשקיעים בוול סטריט בימים אלו.

דיוויד קוסטין אסטרטג ההשקעות והמחקר הראשי בגולדמן סאקס בכל מה שקשור לשוקי המניות בארה"ב סימן 4 אירועי מאקרו מרכזיים בולטים שיש לשים לב אליהם:

1. סין מאיימת על רווחי החברות

האטה בפעילות הכלכלית בסין נחשבת כסיכון לטווח הקרוב כמעט בכל מגזר אפשרי בכלכלה. על אחת כמה וכמה תעשיות שצמודות לעולם הסחורות. בכל מקרה בגולדמן סאקס מציינים כי לטווח הבינוני החברות בוול סטריט מאמינות כי סין תחזור למסלול חיובי.

2. עדיין אין כיוון ברור לאן הכלכלה האמריקנית הולכת

מצד אחד, אנחנו רואים האטה בענפים מסוימים וחוסר ודאות מתמשך בכל הקשור למדיניות המוניטרית של הפדרל רזרב, מהעבר השני נראה כי רבים מאמינים קצב ההתרחבות הכלכלית של ארה"ב ימשיך ויעלה.

3. חלק מהחברות מרגישות כבר את האינפלציה - וחלק לא

חברות אמריקניות רבות שמוכרות בעיקר בתוך ארה"ב דיווחו כי יש לחצי שכר מצד העובדים להעלאת משכורות, שבאות יחד עם יכולת להעלות מחירים. לעומת זאת, חברות בינלאומית הנמצאות כיום בסביבת מחירים מאתגרת יותר, ובמיוחד חברות שחשופות לנפילת מחירי הסחורות מדווחות על קושי רב יותר להעלאת מחירים.

4. הסחורות בשפל, הדולר מתחזק

הירידה החדה במחירי הסחורות לצד הדולר המתחזק מכבידה על רווחי החברות. הירידה במחירי הסחורות הייתה הרסנית במיוחד עבור סקטור האנרגיה, התעשייה. מנגד, חברות מבוססות פעילות צרכנית דיווחו על עלייה מועטת במכירות שנבעה בעיקר ממחירי הדלק שהשגיע לשפל. מבחינת החברות, הדולר החזק ישאר כזה לעוד זמן רב וימשיך לשמש רוח נגדית לרווחי החברות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות