בתהליכי אישור: תכנית מתאר להרצליה שתוסיף 52 אלף דירות

תכנית המתאר נותנת מענה לתוספת של כ-200 אלף תושבים עד לשנת 2030. מדובר בהפקדה להתנגדויות הציבור שיכולים להגיש השגות במשך 60 ימים
 | 
(2)
שכונת צמרות גליל ים בהרצליה, צילום: ויופוינט
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב בראשות, דלית זילבר, אישרה את הפקדה בפועל של תכנית המתאר הכוללנית לעיר הרצליה. אוכלוסיית העיר מונה כיום כ-90 אלף נפש, ותכנית המתאר מאפשרת תוספת של כ-52 אלף יחידות דיור שיתנו מענה לגידול הצפוי של כ-200 אלף תושבים עד לשנת 2030.
מבחינת תהליך אישור תכנוני, מדובר בהפקדה של תכנית המתאר לצורך התנגדויות הציבור, שיכולים להגיש השגות לתכנית במשך 60 יום לוועדה המחוזית תל אביב. לאחר מכן, הוועדה המחוזית תדון בהתנגדויות ותוכל לבחור לאשר או להתנגד אליהם ולפיכך יוחלט אם לאשר את התכנית או לבצע שינויים.
 
ממנהל התכנון ציינו כי התכנית מציעה להגדיל את שטחי התעסוקה בכ-1,800,000 מ"ר, על מנת לשמור על תמהיל שיאפשר המשך מתן שירותים ראויים לתושבים, ובנוסף קובעת תוספת של כ-1,200 דונם עבור מבני ציבור ותוספת של כ-360,000 מ"ר עבור מלונאות. התכנית שמה דגש על עיבוי המרקם הבנוי בעיר, תוך ניצול יעיל של עתודות הקרקע הפנויות בשכונות חדשות כמו "צפון הרצליה" ו"דרום מערב- חוף התכלת", וכן ע"י עיבוי המרקם הקיים בתכניות של התחדשות עירונית במרכז העיר. 
תכנית המתאר הכוללנית מתפרסת על כל שטח השיפוט של הרצליה, כ-23,000 דונם. כמו כן, מכוח אישור התכנית, הוועדה המקומית הרצליה תוכל לאשר תכניות מפורטות מכוח תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה. 
מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל: "התכנית שואפת לסייע בתהליכי גידול תוך יצירת עירוניות המתבטאת בשימושים מעורבים וצירים המשכיים. כל זאת תוך שימת דגש על הולכי הרגל וחיבור הצירים למוקדים העירוניים, שטחי ציבור מטרופליניים, פארקים עירוניים וחוף הים".
התכנית תוכננה ע"י קשת ניהול פרויקטים בע"מ והוגשה ביוזמת הוועדה המקומית בשיתוף הוועדה המחוזית. מנהל התכנון נמסר כי תכנית המתאר כוללת בתוכה את עקרונות המדיניות העירונית בהתאם לתוכנית האסטרטגית לדיור: "התווית מסגרת תכנונית כוללת להבטחת איכות חיים עירונית לכלל תושבי העיר, תוך ניצול יתרונות מיקומה במרחב המטרופוליני של תל אביב".
בהודעת מנהל התכנון הוסיפו כי התכנית "תוביל להעצמת מעמדה הכלכלי של העיר בתחום התעסוקה על ידי "הגדלת היקף התעסוקה, תוך ריכוז מאמץ למשיכת תעסוקה מתקדמת לעיר. חיבור בין מזרח למערב העיר תוך יצירת חיבור המרקם העירוני לים ע"י מערכת צירים ירוקים ודרכים".
בתכנית לטענתם, יהיה התייחסות ליצירת איזון ראוי בין השטחים הבנויים והשטחים הפתוחים תוך שמירה על ערכי טבע, פיתוח עירוני, נוף וטופוגרפיה המיוחדים לעיר. שימור המורשת הבנויה תוך קביעת מדיניות המאפשרת שימור אתרים ומבנים בעלי ערך היסטורי תרבותי מחד ואפשרות התחדשות ופיתוח מאידך. כמו כן, יהיה פיתוח מערך הדרכים והתחבורה באופן התומך בפיתוח האורבני, תוך מתן דגש על התחבורה הציבורית. הכנת העיר לקראת צפי האוכלוסייה לשנת היעד של התכנית 2030. 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פרסומות
  אברהם .ו 08/03/2017 13:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפרסומות שמופיעות ללא בקשה מפריעות ומרגיזות ...אני שוקל תביעה משפטית נגדכם ...יום טוב
  סגור
 • 1.
  בדיחה טובה. זה ייצא לפועל אולי עוד 50 שנה (ל"ת)
  המוכיח 08/03/2017 10:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות