הדולר התחזק והאירו נחלש: היציג נקבע בעליה של 0.55% ל-4.189 שקלים

האירו היציג נקבע בירידה של 0.47% לרמה של 5.51 שקלים
|
הדולר התחזק והאירו נחלש: היציג נקבע בעליה של 0.55% ל-4.189 שקלים

המסחר בשוק המטבעות נפתח ונמשך היום במגמה מעורבת, כשהדולר מתחזק קלות מול השקל במקביל להתחזקותו בעולם מול האירו. בארץ חוזרים הפעילים לשווקים לאחר שאתמול חגגו את החג השני של פסח כך ששוק המט"ח המקומי לא פעל.

קבע לפני זמן קצר את הדולר היציג בעליה של 0.55% לרמה של 4.189 שקלים ואילו האירו היציג נקבע בירידה של 0.47% לרמה של 5.51 שקלים.

נזכיר כי ביום שלישי פורסם מדד חודש מארס. אחרי ארבעה חודשים של שלילית, בחודש מארס רשם עלייה מפתיעה וגבוהה מזו שחזו הכלכלנים. עדיין מדובר בהאטה בעליית המחירים במבט על פני 12 החודשים האחרונים, כך דיווחה בערב החג (ג') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מדד המחירים לצרכן בחודש שעבר רשם עלייה של 0.5%, כאשר עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי הירקות והפירות, דיור, תחבורה ומחירי העופות. עליות מחירי הדיור נבעו ככל הנראה עקב התחזקות הדולר.


גיל נויברגר, מנכ"ל אדמונד דה רוטשילד קרנות נאמנות, מעריך כי מדד מארס, שעלה בשיעור גבוה מהציפיות המוקדמות, לא צפוי להביא לשינוי דרמטי במדיניות בנק ישראל: "אני לא מעריך שבבנק ישראל ישנו את המדיניות על סמך מדד אחד. אם נראה מדדים חיוביים נוספים בחודשים הקרובים, שיהיו אף גבוהים מהאינפלציה בחודש החולף, הדבר יצמצם את הגמישות של בנק ישראל לבצע מרחיבה. רמות הריבית מאוד נמוכות, ולכן המדד משפיע בעיקר על מידת ההתערבות ברכישת ממשלתיות".

בעולם נסחר הדולר בעליה של כ-0.4% מול האירו לרמה של 1.317 דולר ואילו היין היפני מתחזק ב-0.7% ל-98.65 יין לדולר.

בזירת המאקרו העולמית פורסם היום כי כלכלת סין נפגעת מהמיתון בעולם המפותח. הכלכלה השלישית בגודלה בעולם אמנם ממשיכה לצמוח, אבל בקצב נמוך בהרבה לעומת הקצב אליו התרגלו הסינים בשנים האחרונות. היום פורסם בבייג'ינג כי הכלכלה צמחה בקצב שנתי של 6.1% ברבעון הראשון של 2009, לעומת הרבעון המקביל ב-2008. זאת, לעומת קצב צמיחה של 6.8% ברבעון הקודם. כלכלנים ציפו בממוצע להתרחבות של 6.2% בכלכלה הסינית.

אמיר כהנוביץ', כלכלן מאקרו בכלל פיננסים, אומר בסקירה שפרסם כי "האופטימיות בשווקים מוצדקת ומונעת מנתוני מאקרו ולא דווקא מחלומות או תקוות. ברור כי עדיין קיימים סיכונים ואין לדעת מה יילד יום, אך למרות שאנו צפויים להמשיך ולראות נתונים שליליים מהמשבר, שעדיין לא חלף, אנו מאמינים שהנגזרת השנייה של רוב האינדיקטורים תמשיך את העליות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות