שבוע לבחירות: צבי סטפק בטור מיוחד על תופעת טראמפ - ופוטנציאל הנזק לשווקים

ההשפעה הצפויה על השווקים אם טראמפ מנצח ועל אמריקה בכלל. יו"ר מיטב-דש בטור מיוחד ל-Bizportal
|
(80)

מסעו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב מעורר השתאות ושורה של הרהורים לא פשוטים. כיצד הצליח לייצר לעצמו תדמית של איש עסקים מצליח, בשעה שדרכו העסקית רצופת כישלונות, חדלות פירעון, וניצול אחרים? כיצד האיש, שנחשב בתחילת דרכו כאנקדוטה או כתעלול של יחסי ציבור, הצליח לזכות במועמדות של המפלגה הרפובליקנית כנגד כל הסיכויים וכנגד קולה של התקשורת? וחמור מזה: כיצד, אחרי כל מעלליו והתבטאויותיו, וכנראה גם מעשיו כלפי נשים, כלפי מקסיקנים, כלפי אנשים עם מוגבלויות וכלפי אחרים, עדיין כ-40% מן המצביעים, 50 מיליון אמריקאים ואולי יותר, מוכנים להצביע עבורו?  מה זה אומר עליהם?

חלק ניכר מן התמיכה בטראמפ נובע פשוט מגישה צרה ודוגמטית שלפיה רפובליקנים מצביעים אך ורק בעד מועמדים רפובליקנים (נכון גם לגבי הדמוקרטים). גישה זו התחזקה מאוד בשנים האחרונות.

סוגיה חשובה מאין כמותה היא זו של הרכב בית המשפט העליון בארה"ב, גוף בעל השפעה מכרעת על האופן שבו מתנהלת החברה האמריקאית בסוגיות הרות גורל כמו הפלות, נשיאת נשק וכיו"ב. לזהות הנשיא שממליץ על מועמדים להתמנות כשופטים בגוף הזה, יש השפעה מכרעת על אופיו השמרני או הליברלי, ולגבי הבוחרים האמריקאים זוהי נקודה חשובה מאוד בהכרעתם כיצד להצביע. מכיוון שההשלכות של המינויים הן לעשרות שנים, הרי שגם בוחרים רפובליקנים שסולדים מטראמפ מוכנים "לסתום את האף" ולקוות שהנזק של בחירתו יהיה מוגבל, והעיקר שתפישת העולם שלהם תנצח בבית המשפט העליון של ארה"ב.

אך מעבר לאלה, הצלחתו של דונלד טראמפ לזכות בתמיכתם של כל כך הרבה אמריקאים (ורוב בקרב הגברים) מעידה עד כמה שברירית היא הדמוקרטיה במדינה שמתגאה בהיותה הדמוקרטיה הגדולה בעולם.

הכל אני יכול?
טראמפ אמנם פרחח, אבל פרחח מסוכן, אדם בעל השקפת עולם פאשיסטית. תפישת העולם שלו, אם אפשר להגדיר אותה כך, היא מאוד פשוטה: שחור-לבן, בלי גווני ביניים. הוא יודע הכל – איך לטפל ובכוח בכל בעיה, בין שהיא פנים-אמריקאית ובין שהיא סוגיה של מדיניות חוץ או סוגיה כלכלית. הוא תומך בפרוטקציוניזם ובפגיעה בעקרון הסחר החופשי, הוא יקים חומה בגבול עם מקסיקו, הוא היחיד שיודע איך לחסל את דאע"ש, הוא ידע גם לטפל בסינים. הכל פשוט, רק תנו לו לעשות זאת, להנהיג, והכל יסתדר. כוחו האמיתי הוא ביכולת המניפולטיבית שלו להסית ולייצר פחדים שאין בינם ובין המציאות ולא כלום.

ההיסטוריה האנושית מלאה דוגמאות של נרקסיזם של יחידים שהם חדורי מוטיבציה וממוקדי מטרה, טעונים במטען עודף מאוד של אגו, שהשיגו את יעדם תוך ניצול סוג של כריזמה אישית ומצוקה, תסכול או ייאוש של ציבור הבוחרים. שתי הדוגמאות הבולטות של המאה ה-20 הן של אדולף היטלר ובניטו מוסוליני שהמיטו אסון על עמם, והראשון על העולם כולו, וכמובן, גם על העם היהודי.

דומה, שהתופעה של עלייתו, ונקווה גם נפילתו, של דונלד טראמפ, היא חלק מתופעה כללית הרבה יותר וממועדון שכולל אנשים מסוגו של ארדואן, של נשיא הפיליפינים, דוהרטה, של פוטין ואחרים, שגסות הרוח היא חלק ממהותם, והיא נתפשת כאותנטית וכמגניבה בעיני אלה שקצו, לא רק בתרבות ה"פוליטיקל קורקט", אלא במשטר הדמוקרטי בכללותו. הדמגוגיה של טראמפ ושפת הביבים שלו נופלות על אוזניים קשובות של מצביעים שמבקשים להיות מונהגים ע"י מדינאי "חזק". דעותיו, התנהגותו ואופן התנהלותו של טראמפ, כל אלה מובילים למסקנה שמקומן הראוי הוא בפח הזבל של ההיסטוריה.

בתקופה שבה משבר כלכלי, משבר המהגרים באירופה, עליית תנועות לאומיות ולאומניות, רצון בהתכנסות פנימית, ברקזיט (כמשל), חזרה למשטר כלכלי פרוטקציוניסטי, שובה של המלחמה הקרה - כל אלה חוברים יחד כדי להטיל צל כבד על עתידה של הדמוקרטיה בעולם. עד כאן באשר להיבט הראשון.

באשר להיבט הכלכלי, האג'נדה הכלכלית של טראמפ מדברת על הורדה דרסטית במס החברות מ-35% ל-15%, הורדת המס השולי ליחידים (קלינטון לא תומכת בכך), השקעה בתשתיות (כך אומרת גם קלינטון), ומדיניות כלכלית שמתבססת על שינוי בהסכמים שארה"ב חתומה עליהם, כולל הטלת מכסים על יבוא כדי להגן על התעשייה האמריקאית (קלינטון מסתייגת). מדיניות כזו היא, להערכתי, מסוכנת ורעה לארה"ב עצמה – גם לכלכלה הריאלית וגם לשווקים הפיננסים – במיוחד לשוק האג"ח הממשלתיות והקונצרניות, אבל גם לשוקי המניות, שכן ההבטחה לחתוך את מס החברות ביותר מחצי היא הבטחת שווא.

ובכלל, אופיו הלא צפוי של האיש לא יוסיף בריאות לא לכלכלה הריאלית, ולא לשווקים הפיננסים, הן בארה"ב והן בעולם כולו. מבנה האישיות שלו הרבה יותר רלוונטי לשווקים מאשר השקפתו הכלכלית הדמגוגית.

תגובות לכתבה(80):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 62.
  ניתוח מבריק של סטפק
  ראובן 04/11/2016 07:44
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ואוסף תגובות מתלהמות ובורות של אספסוף אוהדי טראמפ בארץ . הליגה נגד השמצה בארצות הברית פרסמה השבוע שמאז שהחל טראמפ במסע הבחירות המתלהם שלו , עלתה האנטישמיות בארהב ב 30 אחוז , כולל מעשי בריונות בשטח ולא רק באינטרנט של הגרעין הקשה של אוהדי טראמפ בהם רבים נאו נאצים וחסידי הקו. קלוקס. קלאן . נראה את האוהדים האלו של טראמפ בארץ שייכנסו עם כיפות על הראש ומגן דוד על הצוואר לעצרת בחירות של טראמפ באמריקה . הם יצאו משם על אלונקות במקרה הטוב או בארונות ישר לבית הקברות במקרה הרע ! בלי קשר לכלכלה ולבורסה , איך אתם כיהודים יכולים בכלל לתמוך במפלצת הזאת טראמפ שבתעמולה שלו משתמש בכל השיטות של גאבלס הנאצי , שר ההסברה של היטלר, ימח שמם וזכרם לעד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 61.
  הכח הפוליטי היהודי המפוצל, עומד להתרסק. אסון לדורות! (ל"ת)
  האסון הגדול שלנו 03/11/2016 20:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 60.
  האיש הלא צפוי הזה, יצית את האיסלם נגד ארה"ב!..פי 100 מה
  טראמפ יטריף את העולם 03/11/2016 20:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פי מאה מהיום!
  סגור
 • 59.
  קיקוש
  אביתר 02/11/2016 21:21
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אם היית צריך לשם שקל על כל שטות שאתה אומר.היית מאבד את כל כספך ועוד חייב את אותו סכום.עשה טובה חסוך מאיתנו את הבלך.לילה טוב
  סגור
 • 58.
  היטלר?.. באותו סיר עם טראמפ?.. צבי ספבק- תתבייש!!!
  השוואה מטורפת.. 02/11/2016 13:37
  הגב לתגובה זו
  3 2
  עדיין אתה יכול לערוך את הכתבה ולהתנצל על ההשוואה האומללה מאוד.
  סגור
 • טען עוד
 • 57.
  המאמר הוא דוגמית לאותה תקשורת רמאית שנגדה נלחם טראמפ
  דוד איש 01/11/2016 23:50
  הגב לתגובה זו
  4 2
  כל אותם השקרים שהכותב מייחס לטראמפ, בעצם חלים על המאמר הרדוד והמלא כרימון בשקרים, בדעות קדומות ובאותה אליטיסטיות מתנשאת אך גם מטומטמת שאופיינית לאליטות שדואגות אך לעצמן. טראמפ הוא אומנם פירחח אבל בעל לב ענק שבאמת דואג לאמריקה ולעולם ולכן הוא רץ והוא גם ינצח, כי הציבור האמריקאי כבר קרס תחת מעטה הניצול, הרמיה, העושק, השחיתות של האליטות שכותב מאמר זה והתקשורת בכללותה נמנים עליהם. טראמפ ימשוך עליכם את המים ויגרוף את כולכם לביוב ויגשים את סיסמתו להחזיר את אמריקה לגדולתה.
  סגור
 • 56.
  מפת השמיים
  אסטרולוג 01/11/2016 16:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אין מה לעשות , לפני שיהיה טוב מאוד כנאה שצריך להיות רע מאוד . קווי טראמפ בשמים מורים ללא ספק שהוא עומד לנצח בבחירות אלא מאי , קווי הניצחון שלו מתמקדים באזור של החור השחור מאחורי ההילה של קבוצת אוריון שזה אזור אפל וסוער ומקום גרוע מאוד לכוכבי האומה האמריקאית שעל הדגל . קווי קלינטון דועכים ליד קרני השור אך מופיעים מחדש בהצטלבות התאומים עם העכביש שזה סימן טוב לעתיד הרחוק . אולי לא שלה אלא של המפלגה שלה ואת זה צריך לבדוק עוד פעם מחדש לאחר שזווית האופק השמימי עם אורנוס תתהפך ב 180 מעלות .
  סגור
 • אחרי שהעולם יהרס ע"י פצצת צאר2 , יהיה סבבה (ל"ת)
  פוטין מת מצחוק 03/11/2016 20:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אסטרולוגיה זה קישקוש גדול ...........
  יוסף 02/11/2016 12:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלח ל 100 אנשים אותו של הורוסקופ של רוצח סידרתי 85 אחוז מהם יטענו שזה בדיוק "המפה" שלהם
  סגור
 • צריך לבדוק מחדש לאחר הבחירות
  אתה ממש טוב 02/11/2016 11:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואז יתברר שצדקת. ז"א לפי הכוכבים די בטוח שאחד מהשניים יהיה הנשיא הבא
  סגור
 • 55.
  אפקט הברקזיט בהפוך על הפוך
  סוקר 01/11/2016 15:27
  הגב לתגובה זו
  7 2
  ככל שיגברו סיכויי טראמפ לנשיאות לפי הסקרים , כך יגברו סכויי קלינטון לנצח בבחירות וזאת לפי מה שקרה בברקזיט בהפתעה ובניגוד לסקרים .
  סגור
 • 54.
  יש עוד סרטים
  במאי 01/11/2016 14:15
  הגב לתגובה זו
  2 3
  זה לא רק הסרט "הנחשול" יש סרט פנטסטי נוסף מלפני כ 20 שנה שנקרא "אמריקה המוזרה" שמציג מצד אחד את הישגיה הגדולים של אמריקה בכל תחום כולל בהגעה לירח ובמדע , ומצד שני מציג את הנחשלות הגזענות והשמרנות הקנאית במיטביהן במדינות חגורת הנצרות ובדרום העמוק , במקומות שאסור עדיין ללמד את תורת האבולוציה של דארווין והעולם נברא שם לפני חמשת אלפים ושש מאות שנים . שם אפשר למצוא הרבה שוביניזם קיצוני והרצון לשלוט בגוף האישה בדרך של התנגדות אובססיבית להפלות , גם הרבה שינאה יוקדת למיעוטים ואף רצון בחלק מהאזרחים להתנתק מארצות הברית כאילו מלחמת האזרחים לפני כ 150 שנה עדיין לא הסתיימה . אלה הם הגרעין הקשה של אוהדי טראמפ שמובילים את שאר האוהדים והתומכים שהתקרנפו לגמרי ועיניהם טחו מראות את האמת . פמפום השנאה לקלינטון המוכשרת ביותר לתפקיד הנשיא , הוא כלי ושיטה בידי טראמפ לזרות חול בעיני הציבור האמריקאי . אם יזכה , נכונו לאמריקאים בייחוד מהמעמד הבינוני , תקופה קשה מאוד , הם יתפקחו מהאשליות שלהם מטראמפ פי שקורה תמיד בסוף אבל זה יהיה מאוחר מדי . יהיו נזקים גדולים , גם לעולם !
  סגור
 • 53.
  גם נסראלה היה נבחר אם היה רץ בליכוד
  הישראלים אינם שונים? 01/11/2016 13:58
  הגב לתגובה זו
  4 7
  מה ההבדל בין טראמפ לביבי?
  סגור
 • נסראללה לפחות יודע להחליט ולעשות..לא רק לפמפם הצהרות
  בשארה עזזמי 03/11/2016 20:20
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בומבסטיות. הוא גם הצליח לגרש את צה"ל מלבנון, ולאיים עלינו ב-100 טילים. בנסראללה לא הייתי מזלזל.
  סגור
 • נסחפת (ל"ת)
  בניקו 01/11/2016 22:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 52.
  הכותב המדושן חושב שהעם האמריקאי טיפש
  צבי דיי לחרטט 01/11/2016 13:54
  הגב לתגובה זו
  16 2
  הוא חושב שהאמריקנים טיפשים ויאכלו את הלוקשים של חבריו בתקשורת. טראמפ הוא לא כמו שמנסים לצייר אותו הוא פשוט אומר אמת וזה מה שהאמריקנים אוהבים. אז דיי להלך עלינו אימים נחנקנו מהתוכחה שלך ושל חבריך
  סגור
 • בטח שטראמפ יותר טוב חוסן הובמה הלבנה= קלינטון (ל"ת)
  יוסף 02/11/2016 12:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 51.
  רחמנות על אוהדי טראמפ בארץ
  קרליבך 01/11/2016 13:24
  הגב לתגובה זו
  2 17
  הם חושבים שטראמפ בגלל ההסתה שלו נגד המוסלמים בעולם והאיומים שלו לגרש מוסלמים מאמריקה , יעזור גם לישראל לגרש את הערבים מהגדה על מנת להקים את מלכות ישראל מן הים עד לנהר ואת בית המקדש השלישי על חורבות אלאקצה שהם ידאגו להחריב אותה . ישראל והמטורפים שלה בכלל לא מעניינים את טראמפ שיהיה כנשיא עסוק מאוד בבניית החומה בגבול מקסיקו , בשבירת הסכמי הסחר של אמריקה עם העולם , ובהפחתת מיסים היסטרית בתוך אמריקה , כל הדברים שיסבכו אשקוע עד צוואר במאבקים פוליטיים פנימיים . ישראל אם תתנהג בקיצוניות תפריע לו בתוכניותיו ההזויות ותחטוף ממנו מהר מאוד בקוצר הרוח האופייני שלו , כפי שאף נשיא אמריקאי לא נהג כלפי ישראל לרעה . רחמנות על עלובי החיים הללו שהמוח שלהם סתום כנראה בקש והם מאמינים במשיח חדש שקוראים לו טראמפ . משיח שקר כמובן !!!
  סגור
 • 50.
  זאת אמריקה המוזרה
  עצובי 01/11/2016 13:03
  הגב לתגובה זו
  3 11
  כל הכבוד לסטפק על מאמר אמת שחושף את טראמפ המושחת והמסוכן . על עלייתו לשלטון והכוח באמריקה של טיפוס כזה נעשה כבר סרט דקומנטרי מרתק לפני למעלה מ50 שנה שנקרא "הנחשול" שהפיקה אוניברסיטה בניו יורק לבדוק אם יש סיכוי שבאמריקה תקרה תופעה של התקרנפות הציבור שתעלה מפלגה וראש מפלגה לנשיאות עם אידאולוגיה פשיסטית וגזענית בנגוד לערכי הדמוקרטיה האמריקאית , כמו שקרה בגרמניה הנאצית . למרבה ההפתעה הציבור הוכיח שזה אכן יכול לקרות עובדה , זה קורה עכשיו . צפו בסרט . מומלץ !!!
  סגור
 • אני מציע שתקנה גם לפי ההמלצות של סטפק בטוח תרוויח ... (ל"ת)
  תמים 01/11/2016 16:11
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 49.
  מי הנשיא שתיכנן את מלחמת=עירק השניה=כבר ב1998=!!!!
  כותבי תרחישים 01/11/2016 12:31
  הגב לתגובה זו
  2 6
  כבר ב1998 וקודם לכן כתבנו תרחיש ובו ארהב מחפשת את ראשו של סאדם חוסיין מתכננת לתקוף את עירק השניה-בצירוף טורקיה וישראל בראש הכותרת רואשו של סאדם חוסיין-שיקולי הנפט והדולר הצונח-של ארהב הנשיא בוש הבן בביקורו בישראל לפני כשנתיים טען שהטעו אותו (ה אפ בי איי)האומנם הטעו אותו- או - היה הוראה - מתוכננת להכין -סיפור ?! מי שהציל את ישראל מההרפטקאה -היה שר החוץ פאוול פאוול היה הכושי הראשון בתפקיד הרם -לראשונה אנו טענו שלפאוול היה אמביציה להיות נשיא= ודחו אותנו בקש
  סגור
 • בזמנו קראתי את התרחיש-נכון (ל"ת)
  בזמנו קראתי 01/11/2016 19:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 48.
  כתבה זו היא תמונת ראי של השמאל במלוא עליבותו וטיפשותו (ל"ת)
  שמאל הזוי ופאתטי 01/11/2016 12:18
  הגב לתגובה זו
  22 2
  סגור
 • 47.
  חחחח טור אינטרסנטי, צר ומלא בעובדות לא נכונות !!
  עוד אחד 01/11/2016 12:07
  הגב לתגובה זו
  20 2
  צר לי לומר לך שאתה כמו חבריך המדושנים לא קוראים את המפה נכון או שקוראים ומסלפים בכוונה !! אל תשכח בגלל מי העולם נמצא איפה שהוא נמצא ! בגלל מי יש משבר פליטים מכל המדינות הערביות ??!!! בגלל אובמה ! אתה חרטטן בקיצור ...ופה יש מספיק מי שמלקק לך בכדי לפרסם את הטור המטופש הזה ! שיהיה לך בהצלחה ביום שאחרי ....תקנה פוטים על השוק האמריקאי .....הנה עצה בחינם....עכשיו לך לעבוד בשביל האנשים שרוצים תשואה ולא אנשים שרוצים לשמוע שטויות ....
  סגור
 • 46.
  הבל השמאל-גם על נתניהו אמרתם מפחיד-טילים מעזה
  זוכר 01/11/2016 11:49
  הגב לתגובה זו
  16 2
  וחמסטאן.. ועל חסימת הגבול הדרומי מטירור ומהגריםשהבטיח ועשה גם לא תמכתם..ד י...
  סגור
 • 45.
  אם יהיה נזק זה רק בגלל אובמה (ל"ת)
  אמיר 01/11/2016 11:43
  הגב לתגובה זו
  9 2
  סגור
 • 44.
  לא מתאים לצבי
  שלמה גרינברג 01/11/2016 11:17
  הגב לתגובה זו
  16 3
  הייתי מציע לצבי "לחזור לספרי הלימוד והעובדות" ולא להיסחף לכותרות דבר שבהחלט לא אפיין אותו לאורך השנים הארוכות בשוק ההון ובעין הציבור. "הבעיה" היחידה של טראמפ היא צורת ההתבטאות הגסה משהו. כול הצעותיו, מהמיסוי דרך התשתיות והחוזים שעליהם חתמה ארה"ב וכול הערותיו בנושאי ההגירה נכונים. האיש אינו גזען, לבטח לא אנטישמי ולבטח אינו בז לנשים (כמה נשים בצוות של קלינטון וכמה אצל טראמפ ובאיזה רמת מישרות? היה לנו בישראל מקרה דומה של מסע הפחדות נגד מועמד, קראו לו מנחם בגין, זוכרים? (אם לא תבדקו) "האיש שיהרוס הכלכלה ויביא למלחמות אין סופיות" זוכרים? אז בבקשה, צבי, תבדוק העובדות כולל בעניין עסקיו הפרטיים לא מתאים לך ללכת שבי אחרי הכותרות.
  סגור
 • 43.
  טיפשןת
  יצחק 01/11/2016 11:16
  הגב לתגובה זו
  7 1
  אתה מתימר להיות ידען אבל אתה טיפש שמשתמש בשפת רחוב.
  סגור
 • 42.
  אל סטפק
  שרה 01/11/2016 11:15
  הגב לתגובה זו
  18 4
  בתור לקוחה שלכם הייתי מעדיפה שתדאג לתשואות טובות בקרנות שלכם במקום לברבר את הדיעות השמאלניות שלך!!! כנראה גם בהשקעות אתם לא שווים כלום!!!
  סגור
 • 41.
  יהודה איש קריות
  דונלד 01/11/2016 11:15
  הגב לתגובה זו
  1 4
  יהודונים אנשי קריות עושים פה אלף בעיות
  סגור
 • 40.
  הנזק היחיד לשווקים זה האתר הזה!!! (ל"ת)
  עוד כתבה גרועה!!! 01/11/2016 11:09
  הגב לתגובה זו
  19 2
  סגור
 • 39.
  כתבת פרסומת נגד טראמפ! מה עם כשלונות קלינטון כשרת החוץ?
  מצביע טראמפ!! 01/11/2016 11:04
  הגב לתגובה זו
  17 2
  השמאל שם והשמאל כאן נגד טראמפ מראשית מסע הבחירות. אנחנו נצביע באופן וירטואלי בטראמפ על אפם וחמתם של שתי מערכות התקשורת השמאלניות האנרכיסטיות.
  סגור
 • קלינטון היה עסוק באורלי עם מוניקה לא היה לו זמן ..
  יוסף 02/11/2016 12:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  טראמפ מדבר קלינטון נצל נשים לענג את הידית הלבנה שלו
  סגור
 • 38.
  הנהגת העולם החופשי
  איציק 01/11/2016 11:00
  הגב לתגובה זו
  6 0
  טרמפ הוא אניגמה ,וקליטון היא אסון , זאת הבעיה , אם היה עומד מול טרמפ אדם בעל שיעור קומה, רב הציבור היה בוחר במועמד הדמוקרטי, גם בוחרים רפובליקנים , הצרה , שקלינטון עם רקורד עלוב, במדיניות חוץ ,וחוץ מלחייך ולנופף בידיים , אף אחד לא יודע מה תעשה יום אחרי שהיא תתישב על כס הנשיאות ,, יושר אישי אינו אחד מתכונותיה , והיא אישה שמנהלת פנקסנות ,-וזה לא דבר חיובי מבחינת ישראל , היא תאמץ את מדיניותו של סנדרס , שמאל ליברל, שזה מבחינת ישראל אסון , ראה , המדינות הסקנדינביות,ולכן מבחינת ישראל , הברירה קשה מה טוב למדינתנו , מבחינה כלכלית , מדינית
  סגור
 • 37.
  טקטיקה שמאלנית-טילים מעזה וחמסטאןjQuery203026401428831741214_1477989037968לא...
  זוכר 01/11/2016 10:55
  הגב לתגובה זו
  9 0
  זו רק תעמולת הפחדה של הציבור ע"י נתניהו..למה לא גדר בגבול מצרים /מקסיקו שתעצור טרוריסטים ומהגרי עבודה?
  סגור
 • 36.
  שבוע לבחירות
  שלום 01/11/2016 10:48
  הגב לתגובה זו
  4 0
  במדינתנו היקרה לנו .חסרה מאוד ההתיחסות שחור לבן זה היה פותר אותנו מחסרי ידע פוליטי וכלכלי כמו האישיות שלי יחימוביץ ועוד מספר ליצנים ממפלגתה.ואני לא חבר ליכוד
  סגור
 • 35.
  טראמפ יבחר זה ברור כשמש !!!!בין רע לרע יותר
  כסף זה לא הכל בחיים 01/11/2016 10:47
  הגב לתגובה זו
  7 3
  לפוליטיקאים אין תנאי קבלה !!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 34.
  נאיביות מטופשת של סטפק .. אובמה המליך את טראמפ לנצח..כ
  כתבה מיותרת ומטעה .. 01/11/2016 10:39
  הגב לתגובה זו
  17 2
  בתולדות ארה"ב לא היה נשיא גרוע באובמה . אימופטנט מוכשר שלא עשה מאומה . הן לכלכלה והן ברמה החברתית פנימית וההגירה ועוד... דאש שגשג ותפתח יפה בתקופת אובמה !! אירן השיגה את כל חפצה תודות לאובמה ! ופוטין חוגג על חשבון אובמה ! כך שהמעצמה מס 1 כיום זה רוסיה וסין . ולא ארה"ב .וכל זה בתקופת אובמה . אז מה ? סטפק מתפלא . הרי האזרחים לא כאלה טיפשים 50 מיליון אמריקאים מצביעים ברגליים . ולא רוצים לראות את הגברת קלינטון בבית הלבן נבחרת לנשיאה . שהרי היא ממשיכה את אובמה ואף גרועה ממנו . טראמפ זה בדיוק האיש שמגיע לארה"ב לזכות בנצחונו כעונש !! (מה גם גם הוא לא כזה כשלון מוחלט כפי שסטפק מתאר ) מניח שיחזיר את ארה"ב למקומה הטבעי והרצוי כמו מלפני עידן אובמה . גם בכלכלה המדומה שהבנק המרכזי מנשים אותה בריבית הנמוכה . והזרמת הון עתק לשווקים זה משהו מלאכותי וגוסס ואת זה טרמאפ רוצה לתקן . כמו עוד דברים . התמימות של סטפק מטופשת שהרי הוא חושב שהכל בעידן דא"עש .ואלקעידה .וחאמס .ואירן .וחיזבאלה . וסוריה . ועוד... אפשר לפתור בדרכי " נועם ושיחות נפש " כך חושב סטפק . מאחל לטראמפ שייבחר ללמד לקח את הסוררים
  סגור
 • 33.
  אתה או טיפש או שמאלני מאחז עיניים
  דלי גופמן 01/11/2016 10:36
  הגב לתגובה זו
  19 3
  לעם היהודי ולישראל חשוב שיבחר מועמד הרע במיעוטו לאינטרסים שלנו. ביל קלינטון הכריח=שכנע את רבין ואת שמעון פרס הבוגדים לחתום על הסכמי אוסלו שהמצב הביטחוני המדיני והתדמיתי של ישראל בעולם היום הוא פועל יוצא של הסכמים אלה. אובמה והיראלי קלינטון (שרת חוץ) אחראים על ההסכמים עם האירנים שבעתיד התבררו כהרי אסון לעולם בכלל ולישראל ולעם היהודי בפרט (והלוואי ואני התבדא). לשדולה היהודית המסואבת והמתבוללת בארה"ב, אשר נתנה יד להסכם עם אירן (בממשל אובמה יש הרבה יהודים שלא התנגדו להסכם כי אז לא היו יכולים לכהן בממשל אובמה) לא אכפת כלום פרט להיצטייר כאנשים לברלים ומתבוללים (כמו היהודים לפני מלחמת העולם השניה) אחרת הם היו יכולים להפיל את ההסכם ע אירן= אנו שוכחים שלשדולה היהודית יש כוח רב מאד בממשל, בסנט ובבית הנבחרים. אני כולי תקווה שטראמפ יבחר לנשיא, אחרת מדינת ישראל כמדינה יהודית ריבונית ימיה קצובים............ ואל תבלבלו את המוח על שילטון בעם אחר. ים קצב ההיתרבות של ערביי ישראל מול היהודים, בעוד 20 שנים הם יהוו רוב במדינת ישראל, אז מה נעשה איתם? ניתן להם את "מפתחות המדינה" ..........עם כל המשתמע
  סגור
 • 32.
  בתקופה של אובמה רוסיה התחזקה וארה"ב נחלשה. מאז התאומים
  מנחם 01/11/2016 10:35
  הגב לתגובה זו
  10 2
  היה צורך למנהיג שישמור על העולם החופשי וטראמפ יעשה את זה כנגד כל מי שרוצה להשתלט על המערב .
  סגור
 • 31.
  שינוי -שם המשחק
  חולקת עליך 01/11/2016 10:34
  הגב לתגובה זו
  7 1
  טראמפ עבור רבים מהאמריקאים מסמל פוטנציאל לשינוי. שינוי חברתי, תפיסתי, סגנון ניהול . סיכוייו טובים, ונצחונו יביא לגל אופטימיות שבסיסו שינוי ואומץ לשינוי גם באירופה.
  סגור
 • 30.
  טיגנתם לנו ת'מוח עם האג'נדה השמאלנית שלכם כבר
  די כבר 01/11/2016 10:28
  הגב לתגובה זו
  17 1
  די!!! השמאלן התורן מתעורר עם הפחדות. מספיק. תהיה ירידה קטנה והמשק ימשיך לעלות.... ספטק אתה מדבר מתוך פוזיציה וזה ברור כשמש. עוד אתר שמנסה להשחיל לנו את הדעות הפוליטיות שלו והפעם במסווה של מומחים כלכלה.
  סגור
 • 29.
  נשיא ארה"ב טראמפ 5
  שמואל 01/11/2016 10:27
  הגב לתגובה זו
  4 8
  כולנו צריכים היום לפחד בכל מאודנו מדונלד טראמפ, ובעיקר מהמציאות האלטרנטיבית שהוא חי בה. כישראלים וכאזרחי העולם עלינו להפציר בידידינו באמריקה לבל יכניסו לבית הלבן מטריד־מינית מזדקן, שיחזיר את אמריקה למציאות של המאה הקודמת. כפי שאמר אובמה לפני ימים אחדים: כל מה שאמריקה השיגה בשמונה השנים האחרונות עלול לרדת לטמיון אם הפסיכי הזה ייבחר. לא חבל על כל הגראס?
  סגור
 • כמה מלל של כלום
  גבב של שטויות 01/11/2016 10:56
  הגב לתגובה זו
  8 2
  גברת קלינטון מיצגת את כל מה שרע במאה 20-21 בעולם הקפיטליסטי, שחיתות של הון ושלטון שהפכה את ההמונים לעבדים מודרניים,אין לי כוח וזמן לתת לך את כל הדוג' ( תפשפש בגוגל ) תרומות מושחתות/מינויים מושחתים/כיסוי ערוות בעלה והסיפורים שלו/ התערבות בוטה של וול סטריט בממשל ועוד, לך לישון תקום אחריי הבחירות
  סגור
 • גבב של שטויות
  שמואל 01/11/2016 12:44
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אם קראת היטב את התגובות "נשיא ארה"ב טראמפ 1..5" יכולת להבין שהן נכתבו בהפוך. כל הצפוי כבר היה בתקופת אובמה. התיאור מתאים לאובמה וממשיכת דרכה קלינטון. יש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא !!
  סגור
 • 28.
  נשיא ארה"ב טראמפ 4
  שמואל 01/11/2016 10:27
  הגב לתגובה זו
  4 8
  חשבו על הטייקון החזירי ותאב הבצע דונלד טראמפ: יש סיכוי שהוא ידאג לאינטרס הכלכלי של אזרחי אמריקה? אפשר להתערב שבחדרי חדרים הוא אומר לבעלי התאגידים ולראשי הבנקים הגדולים בדיוק מה שהם רוצים לשמוע. ובכלל, שוחרי הדמוקרטיה צריכים להיחרד ממה שכהונה של נשיא כוחני ושתלטן כמו טראמפ תעולל לתרבות הפוליטית המפוארת של אמריקה. די ברמז עמום מכיוונו, וחוליגנים חמומי מוח יתפרצו לכינוסים של יריביו הפוליטיים, יעוררו פרובוקציות אלימות, יטילו טרור ויבעירו מטות מפלגה. שלא לדבר על כך שבעידן נשיאותי של פשיסט שכזה, 95% מכלי התקשורת המרכזיים ימצאו עצמם מגויסים לטובתו ויעשו הכול כדי להלעיג, להגחיך ולבייש את מי שיעז להביע תמיכה ביריבו, אם מישהו רציני יעז בכלל להודות בזה. זה אולי נשמע מופרך, אבל אתם עוד תראו שאצל הבייבי־מוסוליני הזה מדליפי שחיתויות יירדפו, אויבי הממשל יוגלו, וחושפי הרפש הפוליטי יסתתרו במדינות מקלט.
  סגור
 • 27.
  נשיא ארה"ב טראמפ 3
  שמואל 01/11/2016 10:26
  הגב לתגובה זו
  5 9
  אבל לא רק כאזרחי העולם אנחנו צריכים לפחד. גם אמריקני מן השורה יכול וצריך לשקשק היום מפחד מהמציאות האלטרנטיבית והמסוכנת שדונלד טראמפ חי בה, ושאליה הוא רוצה לגרור את אמריקה כולה. חִשבו על כך, סתם לדוגמה, שאיזה תמהוני באמריקה עוד יכול לקחת ברצינות את המסרים האולטרה־שמרניים שיוצאים מפיו המיושן של הנשיא המיזוגן והסקסיסט הזה, ולצאת לטבוח בחוגגים במועדון של הקהילה הגאה. אנשים לא מבינים עד כמה נשיא סכסכן וגזען שכמותו מסוגל להצית באמריקה גל של מהומות גזעיות. מספיק שאיזה שוטר יקבל השראה משיח השנאה של הנשיא טראמפ, וערים שלמות ייכנסו למשטר חירום ועוצר בגלל הפגנות הזעם של אפרו־אמריקנים, ממש כמו בשנות השישים. תתארו לכם.
  סגור
 • 26.
  נשיא ארה"ב טראמפ 2
  שמואל 01/11/2016 10:25
  הגב לתגובה זו
  3 8
  צריך לפחד מדונלד טראמפ, כי נשיא פזיז ויהיר שכמותו עלול להסתכסך עם בעלות הברית של ארצות הברית, ולעורר משברי אמון בין וושינגטון לידידותיה הטובות והנאמנות ביותר. צריך לפחד מנשיא בלתי כשיר ונטול שיקול דעת כדונלד טראמפ, שעלול להקיץ את הדוב הרוסי מתרדמתו ולהחזיר את העולם לעידן של מתיחות בין־מעצמתית נוסח המלחמה הקרה. צריך לרעוד מפחד מנשיא בור וחסר הבנה בגאופוליטיקה, אחד כזה שלא מבין שהזזת פלוגה בקצה השני של העולם עלולה לגרור מזרח תיכון שלם למרחץ דמים מוטרף, ולמוטט משטרים שאיכשהו שמרו על יציבות רעועה באזור התזזיתי הזה. בכלל, צריך לפחד מנשיא נלעג כמו דונלד טראמפ, שאיומיו יתקבלו בעולם כולו באדישות, אם לא בבוז. מול אחד כזה, דיקטטורים בזויים יוכלו לצאת באין מפריע למסעות רצח המוניים מבלי לחשוש מתגובת הקהילה הבינלאומית. זה כל כך מפחיד אותי, מה שדונלד קל הדעת יכול לעולל לעולם כמנהיג מעצמת־על, שאני אפילו לא רוצה לדמיין: ג'נוסייד, קריסת מדינות לאום והתחזקות משטרים פונדמנטליסטיים, משברים הומניטריים, נחילי פליטים באירופה, מתקפות טרור בבירות אירופה השלוות. כן, עד כדי כך מסוכן הטיפש הזה יכול להיות.
  סגור
 • 25.
  נשיא ארה"ב טראמפ 1
  שמואל 01/11/2016 10:24
  הגב לתגובה זו
  5 7
  המציאות האלטרנטיבית והמפחידה של טראמפ ג'נוסייד, קריסת מדינות לאום והתחזקות משטרים פונדמנטליסטיים, משברים הומניטריים, נחילי פליטים באירופה, ומתקפות טרור בבירות אירופה השלוות. מפחיד לדמיין מה יכול לקרות תחת נשיא אמריקני קל דעת מאז שהילרי קלינטון הטיחה בדונלד טראמפ שהוא חי במציאות חלופית (Alternative reality), הפך הביטוי למטבע לשון מקובל בקרב עיתונאים ומובילי דעה בארצות הברית. גם פרשנים ישראלים אינם חוששים להתייחס כך למסרים היוצאים מהקמפיין של הדמגוג עם תספורת הסנאי (הוא התחיל עם הקטע הזה של כינויי הגנאי): הדונלד מוכר לאמריקנים תיאוריות קונספירציה, מעוות עובדות ועושה מניפולציות על כללי הלוגיקה הבסיסיים. הבעיה היא שהוא לא רק חי במציאות אלטרנטיבית, הוא גם מנסה לשווק לנו אותה. גם למתנגדיה הגדולים של קלינטון נהיר וברור שהאופן שבו טראמפ מעצב את המציאות בשלל נאומיו, והדרך שבה הוא מסדר את העובדות במתקפות הציוצים האינסופיות שלו, הם עלבון לשכל הישר. חוסר היכולת שלו ושל תומכיו להכיר במציאות איננו בגדר קוריוז משעשע, זהו עיוורון מפחיד. וכן, צריך לפחד.
  סגור
 • 24.
  זה שהבורסה בארה"ב רגועה מלמד שהציבור לא דואג!!!
  איציק ר 01/11/2016 10:23
  הגב לתגובה זו
  12 1
  יש הבדל בין דיבורים למעשים.
  סגור
 • 23.
  אני מנסה להיזכר
  יונתן 01/11/2016 10:17
  הגב לתגובה זו
  12 1
  מתי בפעם האחרונה קראתי כזה גיבוב של הבלים? אה, כן, זה היה ב"ברקזיט". אז אותם אנשים בדיוק הזהירו אותנו שאם הברקזיט יעבור אז זה יהיה סופו של עידן היונקים על פני כדור הארץ. ענן אפר יעלה מהממלכה המאוחדת ויכחיד את כל בעלי החיים שמשקלם מעל 20 ק"ג. קרחוני ענק יתפשטו בכל ההמיספירה הצפונית ופני הים יעלו ב-400 מטר. מיותר לציין שבסופו של דבר הברקזיט עבר וכל ההשפעה שלו הסתכמה בפיק יומי נמוך בגרף של מדד מחירי הצדפות באיים האנטילים
  סגור
 • 22.
  בדיוק ההיפך הוא הנכון
  תם 01/11/2016 10:11
  הגב לתגובה זו
  14 1
  הילארי היא השקרנית כאן לא יאומן שמוליכים אנשים ככה שולל. מעבר לכך שטראמפ השתנה לטובה עם השנים
  סגור
 • 21.
  קרדיט
  פאר 01/11/2016 10:06
  הגב לתגובה זו
  8 1
  האמת הדמוקרטים מעוניינים שלעולם ימשיכו להיכנס מהגרים לא חוקיים לארצות הברית ברבות הימים יקבלו אזרחות ויבחרו תמיד בדמוקרטים וככה ינציחו את שלטונם ואת זה טראמפ מנסה למנוע וזה מה שמפחיד את הדמוקרטים.
  סגור
 • 20.
  השמאל שקרן
  אדם שפוי 01/11/2016 10:05
  הגב לתגובה זו
  17 1
  די עם ההפחדות והשקרים ! כתבי החצר של השמאל, אתם כ"כ מגוחכים. רואים את ההתנהלות של קלינטון חלשה, חתרנית ופחדנית ! טראמפ = מוסוליני והיטלר, השתגעתם ?
  סגור
 • 19.
  כל הכבוד על האומץ סטפק.
  ehudhl 01/11/2016 09:49
  הגב לתגובה זו
  1 19
  טראמפ אכן פשיסט וגזען. אדום עורף שעשוי בתפיסותיו הפשטניות לגרום נזק עצום לכלכלה המקומית והעולמית. יש לו כאן בממשלתנו אחים לתפיסת העולם.
  סגור
 • איזה אומץ?
  שרה 01/11/2016 11:17
  הגב לתגובה זו
  8 1
  קשקשן צמרת בהשקעות הם לא שווים כלום!!!
  סגור
 • 18.
  לשים את טראמפ יחד עם היטלר ומוסוליני ? ירדת מהפסים ? (ל"ת)
  פשוט אידיוט 01/11/2016 09:37
  הגב לתגובה זו
  32 4
  סגור
 • 17.
  דברי הבל
  ליאור 01/11/2016 09:28
  הגב לתגובה זו
  32 9
  "דרכו העסקית רצופה כשלונות" רק אדם שמעולם לא שילם למישהו משכורת חושב שניתן לעשות עסקים מבלי להכשל מדי פעם. קיצר עוד מאמר של שמאלן מהבועה. ילה תחדשו קצת.. נהייתם מה זה משעממים...
  סגור
 • 16.
  אל תטיל את המגבלות שלך על אחרים ... (ל"ת)
  האיש שתמיד חוזר 01/11/2016 09:28
  הגב לתגובה זו
  13 3
  סגור
 • 15.
  למערכת האמריקאית איזונים ובלמים מספיקים
  שחרזדה 01/11/2016 09:28
  הגב לתגובה זו
  11 6
  להתגבר גם על פרחח בריון כמו טראמפ !! ארה"ב זו לא מדינה שדיקטטור יכול להשתלט עליה ! אפשר לברבר ולקשקש הרבה אבל בסופו של דבר לעשות רק נזק מוגבל עד שיעיפו אותך בבושת פנים ! יום אחד ( וזה יכול לקחת יותר זמן משחושבים ) כשהאינפלציה תרים ראש והריבית תתחיל ללכת צפונה נבין שזה הרבה יותר מסוכן מטראמפ הליצן
  סגור
 • 14.
  סטפק אנליסט חכם. ניתוח מעניין מאד
  אזרח מתון 01/11/2016 09:25
  הגב לתגובה זו
  7 19
  הניתוחים של מר סטפק מעולים
  סגור
 • גם חמור הלובש בגדי זהב חכם יחשב ........
  יוסף 02/11/2016 12:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הוא שמואלן שזורע את הדעות ההזיות שלו בצורת הפחדה ללא בסיס חוץ מההזיות השמאלניות שלו הוא שכח עוד פעם ליטול את התרופות
  סגור
 • גם שפה רהוטה שכייף לקרוא (ל"ת)
  צופה מהצד 01/11/2016 10:03
  הגב לתגובה זו
  1 6
  סגור
 • 13.
  כן
  יהודה55 01/11/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  8 1
  מצאתי טעות בכתבה, היא מגמתית ונשענת על מידע לקוי.
  סגור
 • 12.
  יש לנו כאן אחד כזה. מבהיל
  דור 8 בארץ 01/11/2016 09:05
  הגב לתגובה זו
  12 12
  היכולות להוביל עם שלם לאבדון מפחידות.
  סגור
 • 11.
  משטרת המחשבות
  אחד 01/11/2016 09:04
  הגב לתגובה זו
  24 2
  היטלר?! מוסוליני?! למה גם לא סטאלין? המן הרשע? הבן אדם נגד הסתננות בלתי חוקית לארה"ב זה כל חטאו. ומהצד השני נזר הבריאה זלזלה התנשאה השמידה 13 סמרטפונים בחומצה בפטיש ע"י תוכנה וע"י אובדן. לקתה אח"כ בחקירה באיבוד זכרון החליטה לשחד שיקרה בשבועה. אכן בחירה קשה לבוחר האמריקאי
  סגור
 • 10.
  קלינטון היא אישה פי כמה יותר מסוכנת לארה"ב בפרט ולעולם
  מורה לנבוך 01/11/2016 09:04
  הגב לתגובה זו
  30 5
  בכלל. הפאשיזם האמיתי נמצא בה ובאנשים כדוגמת סטפק שאינם מוכנים לקבל דעה שונה משלהם ויעשו הכל בשביל לסתום פיותיהם של המחזיקים בדעה שונה להם. טראמפ רחוק משלמות, אך הוא האדם הנכון בזמן הנכון, כנשיא הוא יהפוך את מגמת ההחלשה המכוונת של ארה"ב והליברליות הסוציאליסטית שהנהיג ברק אובמה (ובהצלחה לא מעטה), וישיב את ארה"ב חזרה לחיק הקפיטליזם שהפך אותה למעצמה של היום. אין בין ההפחדות שסטפק וחבריו מפיצים דבר וחצי דבר עם המציאות ודי לראות את שקר ההפחדות שהיו לא מזמן עם הברקזיט. טראמפ הוא הסנונית הראשונה לסוף עידן השמאל, הפשיסטי, ניאו-קומוניסטי, חתרני, דמגוגי, טוטאליטרי והרסני שהעולם המערבי סבל ממנו עד היום. דונאלד טראמפ ינצח בגדול והכלכלה תפרח - תתרגל לזה סטפק!
  סגור
 • תודה לך אחלה תשובה (ל"ת)
  אורי 01/11/2016 09:44
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 9.
  הכל נכון, אבל בכל זאת רוצים קצת אקשן...
  צופה מהצד 01/11/2016 09:04
  הגב לתגובה זו
  11 4
  מצדי שיתרסקו השווקים, אחר כך נתחיל לאסוף. באמת הגיע הזמן.
  סגור
 • 8.
  מורה להיסטוריה סטפק מדבר על כלכלה
  toti 01/11/2016 09:04
  הגב לתגובה זו
  8 2
  נו באמת -הנשיא הבא טרמפ יהיו ירידות אבל אחר כך טיסה ארוכה בשווקים
  סגור
 • 7.
  סטפק עוד שמאלן קטן שחושב שהעולם נברא בשבילו. (ל"ת)
  מני 01/11/2016 09:03
  הגב לתגובה זו
  20 6
  סגור
 • 6.
  שידור חוזר כמו הברקזיט , אותם כתבות אותם שטויות.
  הברקזיט 01/11/2016 08:59
  הגב לתגובה זו
  25 1
  גם הברקזיט אמרו שהשוק יתרסק. ואז היה שיא חדש. בחייכם די עם השטויות.
  סגור
 • 5.
  טראמפ
  איציק ש 01/11/2016 08:56
  הגב לתגובה זו
  28 3
  הכתב הזה הוא קצת שקרן ואין לו מושג וידע במיוחד בפוליטיקה האמרקאית,אני עוקב ומכיר את טראמפ כבר 35 שנה ,הוא מוכשרוועם חזון ברמות הגבוהות ביותר , הוא כבר בגיל 26 תכנן ובנה מלון של חמש כוכבים ברחוב42, בגיל 30 יזם והקים את אחד הבניינים המפוארים והיקרים בעולם בשדרה החמישית ,ועשה הרבה פרויקטים בכל רחבי ארה״ב ובעולם , אבל הוא כמעט לא נכשל ,אלה הוא נפל יחד עם כולם (כמוני) בזמן התרסקות הנדל׳ן בניו יורק בשנים 88-93.אבל להגיד שכמה גברים לבנים דוחפים אותו זה לא נכוןוגם טימטום , ממיטב המוחות הגדולים של הכלכלה האמריקאית תומכים בו ( קרל אייקן ולרי קלדלאו וכו׳)מיטב אנשי צבא , אם הכתב הנכבד אוסף קצת חומר על התומכים בו לא היה יוצא כל כך שקרן .
  סגור
 • צודק (ל"ת)
  ג 01/11/2016 09:12
  הגב לתגובה זו
  6 5
  סגור
 • 4.
  גם נתניהו
  יאיר 01/11/2016 08:51
  הגב לתגובה זו
  13 10
  ברשימת המנהיגים העולמיים הפוגעים בדמוקרטיה, ארדואן, פוטין וכוליי - יש להוסיף גם את נתניהו. ביחד עם טראמפ כולם יכולים לפתוח מועדון חברים
  סגור
 • התכוונת פוגעים באידיאולוגיה המטומטמת של שמאלנים
  ג 01/11/2016 09:14
  הגב לתגובה זו
  10 5
  התכוונת פוגעים באידיאולוגיה המטומטמת של שמאלנים
  סגור
 • תודה אלה אנשים לולים (ל"ת)
  ארי 01/11/2016 09:46
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 3.
  תחדשו קצת.. כל פעם אותה טקטיקה
  בהצלחה לכולם! 01/11/2016 08:48
  הגב לתגובה זו
  18 3
  לפני הברקזיט הפחידו אותנו.. הבורסות עלו מאז, לפני הבחירות כאן תמיד מאיימים עלינו שאם הימין ייבחר אוי ואבוי מה יקרה כאן, לטווח הארוך הבורסה עולה. די. תתעדכנו, אתם כבר לא מפחידים אף אחד. מקסימום תגרמו לכמה ידיים חלשות לצאת, ותספקו לחזקות הזדמנות קנייה. ואגב, תעשו תרגיל: החליפו את כל המקומות שכתוב בהם טראמפ ב-ביבי, ותקבלו דז'ה וו מעניין.
  סגור
 • 2.
  כולם שוב עם אותן הפחדות כמו הברקזיט. (ל"ת)
  g 01/11/2016 08:46
  הגב לתגובה זו
  22 2
  סגור
 • 1.
  מילים כדורבנות (ל"ת)
  אחד שמסכים 01/11/2016 08:41
  הגב לתגובה זו
  5 23
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות