האטה בכלכלה העולמית? לפי ארה"ב, אירופה וסין - מסתמן שכן

האם ההאטה בוול סטריט ונפילת מחירי הסחורות מצביעים על האטה כללית בעולם? ממטה בדקר מ-Business Insider טוען שכן.
|
דולר
האם ההאטה בוול סטריט ונפילת מחירי הסחורות מצביעים על האטה כללית בעולם? ממטה בדקר מ-Business Insider טוען שכן. נתוני המאקרו האחרונים אכזבו, במיוחד בגזרת הדיור שאמור להיות מה שיניע את כלכלת ארה"ב קדימה. בגרמניה, החוליה החזקה באירופה, הסנטימנט יורד. הצמיחה המהירה בסין מראה סימני האטה לאחר שהמדינה המאוכלסת בעולם החלה לנהוג ביד חזקה עם שחיתויות ולהילחם במחירי הדיור העולים.

סקטור הדיור בארה"ב שהיה חלק לא מבוטל מהתאוששות הכלכלה האמריקאית מראה סימני האטה, כך לפי בדקר. רישיונות בניה בירידה, אמון הקבלנים יורד אף הוא, והגבלים על כמות המשכנתאות משפיעים אף הם על ההתאוששות במשק. התעשייה האמריקנית גם היא מראה סימנים של האטת הצמיחה ובנוסף המכירות הקמעונאיות ומדד אמון הצרכנים ירדו בחודש האחרון מעבר לתחזיות. בדקר מזכיר גם את נתוני התעסוקה המאכזבים שהיו נמוכים מכל התחזיות. בד בבד אחוז האבטלה ירד ל-7.6% במרץ, אך הסיבה העיקרית, לפי בדקר, היא ירידה באחוז ההשתתפות בכוח העבודה. בנוסף לכל, הגזירות הכלכליות רק החלו.

באירופה – הסנטימנט הכלכלי בגרמניה בירידה למרות נתוני מאקרו חיוביים אחרים ובבריטניה אחוז האבטלה טיפס בחודש האחרון. בדקר מוסיף שהמכירות הקמעונאיות באי הבריטי בירידה לשנה.

בסין התמ"ג ירד בניגוד לתחזיות ומדדי היצור התעשייתי והייצוא לא פגעו אף הם בתחזיות. בנוסף, הממשלה מהדקת את הפיקוח על שחיתויות, מה שפגע במכירות הקמעונאיות ברחבי המדינה, כך לפי בדקר. עוד סיבה - הממשל מאיים להגביל את עליית מחירי הדיור בסין, שהראו עלייה חדה בשנה האחרונה.

בדקר מסכם שבשלושת האזורים הכלכליים החשובים בעולם יש שלטי אזהרה בכל מקום, ולכן על המשקיעים להתקדם בזהירות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות