החלה חקירה מיוחדת בחשד למעורבות דיוטשה בנק בעיוות ריבית הליבור

תוצאות החקירה צפויות להתפרסם לקראת אמצע חודש יולי, דיוטשה בנק סירבו להגיב. מניותיה של דיוטשה השילו 4.68%
 |  (1)
העלילה מסתבכת:
הרגולטורים בגרמניה עורכים בדיקה מיוחדת במשרדי אחד הבנקים הגדולים במדינה, דיוטשה בנק, בשל חשד למעורבותו בתימרון שיעורי ריבית הליבור אשר הסעירה את בריטניה.

החקירה הפכה מנקודתית לבינלאומית לאחר שצוות החוקרים שעברו על המקרה של ברקליס בלונדון גילו את מעורבתו דיוטשה בנק במקרה, לפי שני גרומים המקורבים לעניין.

"אנחנו עושים שימוש בכל כוחותינו הרגולטורים ככול שזה נדרש", אמר דובר של המפקח על הבנקים בגרמניה. בתגובה לידיעה, מניות דיוטשה השילו 4.68% מערכם.

תוצאות החקירה צפויות להתפרסם לקראת אמצע חודש יולי. דיוטשה בנק סירבו להגיב אבל הפנו לדוחותיהם הרבעוניים, אשר כללו גילוי בנוגע לדרישת מידע מצד מספר גורמים ממשלתיים בנוגע לפעילות הבנק.

כזכור, הבנק הבריטי ברקליס נקנס ב-453 מיליון דולר על ידי הרשויות בארה"ב ובריטניה בשבוע שעבר והפך בכך לבנק הראשון שהגיע להסדר בנוגע להאשמות הנוגעות לעיוות שיעור הריבית הנלקחת בגין הלוואות בין בנקאיות (LIBOR).

האשמות הללו הצטברו לאורך השנים 2006 עד 2008, עם החרפת המשבר העולמי, על כך שריבית הליבור אינה מייצגת את המציאות והרשויות החלו לחקור אם הסוחרים של הבנקים הגדולים פעלו על מנת להוריד או לעלות את מדד ריבית הליבור בהתאם לפוזיציה שלהם על מנת ליצור רווחים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אל תתפלאו אם ירון זך קשור להונאה (ל"ת)
  אנונימי 06/07/2012 21:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור