תלה אדם על מנוף ורשיונו נשלל

לפני מספר שבועות התקבלה הודעה במינהל הבטיחות של אזרח שצילם אדם על פיגום, תלוי בין שמיים לארץ בניגוד לתקנות הבטיחות בעבודה
|

לפני מספר שבועות התקבלה הודעה במינהל הבטיחות של אזרח שצילם מהלך מסכן חיים של עגורנאי. בסרטון שצולם רואים בבירור אדם עומד על פיגום זיזי שקשור אל עגורן צריח באמצעות שרשרת, והפיגום נמצא קשור רק לעגורן צריח בלבד. האדם עמד על הפיגום בגובה רב, תלוי בין שמיים לארץ, באופן בו הפעלת העגורן נעשתה בניגוד לתקנות הבטיחות בעבודה.

מפקחי מינהל הבטיחות בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה הגיעו מיד לאתר הבנייה ברחוב יפה נוף 2 בעיר אשקלון (קבלן מבצע יורו ישראל) וערכו תחקיר ובירור מקיף. בבירור השתתפו מנהל העבודה באתר והעגורנאי באתר.

העגורנאי הודה מיד כי הוא עבד על העגורן והודה בביצוע העבירה, מפקחי מינהל הבטיחות הטילו צו בטיחות מיידי והרחיקו את העגורנאי מהאתר ואסרו על המשך עבודתו באתר.
 
מקור: דוברות משרד העבודה והרווחה

היות שעבירה בטיחותית מהותית מעידה לרוב על אקלים בטיחותי בעייתי באתר הנבדק, בנוסף לבירור בוצע ביקור פיקוח מקיף באתר ואכן נתגלו בו ליקויי בטיחות שונים לרבות: אי גידור משטחי עבודה בהם קיימת סכנת נפילה לעומק 2 מטרים ויותר, פתחים במספר מקומות, בעיות שונות בפיגומים, סולמות לא תקינים באתר, תאורה חסרה ואי נוכחות מנהל העבודה בזמן האירוע.

בעקבות האירוע, רשיונו של העגורנאי נשלל ל-4 חודשים, וזאת לאחר מיצוי הליך הבירור ולאחר שניתן לו הזכות לטעון כנגד. רשיונו של העגורנאי נשלל מחודש ספטמבר ועד ינואר 2020.

כמו כן, ננקטו פעולות נוספות, בין היתר: בעלי חברת יורו ישראל  גב' עפרה חדד והממונה על הבטיחות של החברה  מר יעקב ישראל הוזמנו לשיחת בירור במשרדי מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה, הובהר למנהל העבודה כי המכתב נכנס לתיקו האישי כאזהרה חמורה, הובהר לגב' עפרה חדד שבמידה ותתבצע באחד מאתרי החברה הפרה נוספת של תקנות הבטיחות בעבודה, הנושא יועבר להמשך טיפולו של רשם הקבלנים.

במשרד העבודה והרווחה מציינים כי "המשרד ממשיך להיאבק בתאונות הבנייה ונוקט יד קשה כנגד כל מי שיפר את הוראות הבטיחות לאחר שנים של הזנחה של תחום הבטיחות בבנייה, המשרד יזם פעולות חיוניות כדי לאסדר את תחום הבטיחות בבנייה, בין היתר: אסרנו על עבודת בני נוער באתרי בנייה, העברנו את תחום רשיונות העגורנאים ממשרד התחבורה למשרד העבודה, הנפקנו רשיונות קשיחים לעגורנאים, העברנו את התקנה המחייבת מינוי עוזרי בטיחות למנהלי העבודה באתרי בנייה גדולים, הגברנו מבצעי אכיפה נרחבים וממוקדים, וסגרנו אתרים בצווי בטיחות ללא הגבלת זמן ועד לתיקון הליקוים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות