ליהמן ברדרס ירכוש 15% מ'נאנט' תמורת כ-178 מ' ש'

חברת אולימפיה תרשום רווח הון של כ-34 מיליון שקל בעקבות ההקצאה הפרטית לליהמן ברדרס
|
ליהמן ברדרס ירכוש 15% מ'נאנט' תמורת כ-178 מ' ש'

בנק ההשקעות הבינלאומי, ליהמן ברדרס, מביע אמון בחברת נאנט נדל"ן, המצויה בשליטת החברות הציבוריות אולימפיה ו לוינשטין .

בנק ההשקעות הבינלאומי ישקיע כ-178 מיליון שקל (כ-42 מיליון דולר) תמורת הקצאה של כ-15% ממניות נאנט, שמניותיה נסחרות בבורסה בלונדון ואיגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתל-אביב. ההקצאה משקפת לנאנט שווי של כ-1.18 מיליארד שקל (כ-280 מיליון דולר) לאחר הכסף, בעוד ששווי החברה בבורסה לאחר ההקצאה יעמוד על כ-1.35 מיליארד שקל, וזאת מאחר ולליהמן ברדרס ניתנה הנחה מסויימת בעת ההקצאה. יצויין, כי שווי אחזקות אולימפיה בנאנט יגיע לאחר ההקצאה לכ-395 מיליון שקל, בעוד ששווי החברה בבורסה עומד על כ-172 מיליון שקל.

אולימפיה, ששיעור אחזקותיה בנאנט יעמוד לאחר ההקצאה על כ-29.3%, תרשום כתוצאה מההקצאה לליהמן ברדרס רווח הון של כ-34 מיליון שקל. שיעור האחזקות של לוינשטיין בנאנט יעמוד לאחר ההקצאה על כ-19.1%, ושווי האחזקות יסתכם בכ-225 מיליון שקל.

ההקצאה לליהמן ברדרס היא בהמשך לדיווח של נאנט מדצמבר האחרון, בנוגע להקצאה צפויה של כ-10% ממניותיה לגורם בינלאומי. עתה נחשף, כי הגורם הוא בנק ההשקעות ליהמן ברדרס, ולבסוף נקבע כי שיעור האחזקות שיוקצה יעמוד על 15%.

לליהמן ברדרס ולנאנט, היוזמת ומקימה פרוייקטים למגורים בפולין ובהונגריה, הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי בנוגע להשקעות משותפות בפרוייקטים יזמיים למגורים במדינות בהן פועלת נאנט. עד כה נכנסה ליהמן ברדרס כשותפה עם נאנט ב-6 פרוייקטים בפולין ובהונגריה.

גיוס ההון מליהמן ברדרס הינו חוליה נוספת בשרשרת גיוסי הון שביצעה נאנט בשנה האחרונה. בחודש ינואר האחרון דיווחה נאנט, כי השלימה הנפקה שניה בבורסת ה-AIM בלונדון, במסגרתה גייסה ממשקיעים מוסדיים בלונדון כ-92 מיליון שקל (כ-11 מיליון ליש"ט). לאחר הנפקה זו עומד שיעור אחזקות הציבור בחברה על כ-18%.

אוסקר כצנלסון, מנכ"ל נאנט, אמר היום: "ההשקעה של ליהמן ברדרס בנאנט משקפת את הידוק מערכת היחסים בין הצדדים, ומהווה להשקפתנו הבעת אמון משמעותית של ליהמן בנאנט. אנו צופים המשך שיתוף פעולה עם ליהמן בפרוייקטים חדשים ומהותיים בפולין, הונגריה ובמדינות נוספות".

חברת נאנט מתמחה בייזום והקמה של פרוייקטים למגורים בהונגריה ובפולין. בסך הכל, מעורבת כיום החברה ב-16 פרוייקטים בהיקף של כ-12,500 יחידות דיור, המצויים בשלבים שונים ונמצאת בין חברות היזמות למגורים המובילות בפולין. היקף ההכנסות הצפוי מפרוייקטים אלה נאמד בלמעלה מ-1.5 מיליארד יורו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות