ברנמילר תנסה למכור 80% מתחנת הכח רותם תמורת 43 מיליון שקל

הסחרור הפיננסי בברנמילר מאלץ את חברת אגירת האנרגיה לנסוות למכור חלק נכבד מהפרויקט. על פי מזכר ההבנות מול קרן ההשקעות, 95% מהכסף יועבר רק לאחר חיבור לרשת החשמל
|
ברנמילר, צילום: ברנמילר
חברת אגירת האנרגיה,  ברנמילר 0% ברנמילר 305.7 0% ברנמילר בסיס:305.7 פתיחה:305.7 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , הודיעה הבוקר (ה') כי היא נמצאת במשא ומתן עם קרן השקעות למכירת 80% ממניות חברת הבת, ברנמילר אנרג'י, המחזיקה בתחנת הכח רותם 1 תמורת 43 מיליון שקל, המשקף שווי לחברת הבת של 53.75 מיליון שקל.
על פי מזכר ההבנות, הלא מחייב בשלב זה, התמורה עבור המניות תשולם לברנמילר בשני תשלומים, כאשר התשלום הראשון יהיה מקדמה בגובה 5% מהסכום במועד החתימה על ההסכם, כנגד ערבות בנקאית אוטונומית, ויתרת התמורה (95%), תשולם בתוך 30 יום מהיום בו תציג ברנמילר אישור על חיבור תחנת הכוח רותם 1 לרשת החשמל וקבלת חשבונית ראשונה מחברת החשמל.
נזכיר כי בתחילת החודש ברנמילר ביקשה מבנק לאומי להשתמש בפקדונות שבידיו בהיקף של כ-12 מיליון שקל כדי לפרוע חלק מהחוב שלה, ולדחות את פרעון יתרת החוב עד סוף החודש בכדי להמשיך במאמצים לגיוס כספים. 
החברה, הנמצאת כעת בסחרור פיננסי לאחר שלא עמדה בלוחות הזמנים להקמת פרויקט רותם 1 וחרגה מעלויות הפרויקט, הפרה לטענת בנק לאומי את הסכם המימון ולכן הבנק מבקש פרעון מיידי של האשראי שניתן לחברה בהיקף של כ-21 מיליון שקל.
ברנמילר ניסתה בחודשים האחרונים לבחון מתווה לגיוס הון בדרך של הנפקת אג"ח, כאשר גם המנכ"ל ובעל השליטה בחברה, אברהם ברנמילר, הסכים להאריך את מועד פרעון הלוואת הבעלים שנתן לחברה בהיקף של כ-2.5 מיליון שקל עד ליוני 2020, אך גם זה לא עובד עבור החברה שכאמור תצטרך לשלם את יתרת החוב ללאומי עד סוף החודש.
נציין כי הסובלים העיקריים מצלילת המניה הם לא רק בעל השליטה, אלא גם חברת הביטוח מגדל (14.7%) ובית ההשקעות מיטב דש (6.7%), שהיו הבולטים בהנפקת החברה, והשקיעו 21 מיליון שקל ו-12 מיליון שקל בהתאמה, מתוך גיוס של 45 מיליון שקל שביצעה החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות