סומוטו מחפשת פעילות חדשה לאחר המכירה הצפויה, תעבור לקנאביס?

החברה תקים ועדה שתבחן פעילות חדשה וזאת לאחר שמכרה את כל פעילותה העסקית ונכסיה. בין האפשרויות - קנאביס או תחום הרכב. סומוטו תחלק דיבידנד של 18 מיליון שקל
 |  (2)
אסי יצחיאק מנכ"ל סומוטו, צילום: עמוס כשדן
חברת סומוטו +0.32% סומוטו 188.1 +0.32% סומוטו בסיס:187.5 פתיחה:185.2 גבוה:190.8 נמוך:185.2 תמורה:107,531 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיוווחה הבוקר כי דירקטוריון החברה החליט למנות ועדה שתבחן פעילות חדשה עבור החברה, וזאת לאחר שמכרה את כל פעילותה העסקית ונכסיה. על רקע הדיווח, מניית החברה מזנקת כעת בכ-10% במחזור השני בגובהו בשוק.
על פי הדיווח, התחומים בהם מתכוונת החברה להתמקד כעת הם תחום טכנולוגיית הרכבים ופתרונות אוטונומיים או קנאביס רפואי, שכבר מזמן הפך ל Go-to בבורסה בתל אביב למיוג פעילות חדשה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בנוסף, החברה הודיעה על כך שתחלק דיבידנד של כ-18 מיליון דולר לבעלי המניות, שמשקף תשואת דיבידנד של כ-38% ביחס לשווי החברה. החברה מציינת כי השלמת עסקת המכירה צפויה להזרים לקופת החברה כ-29 מיליון דולר נטו.
שוקי אברמוביץ, יו"ר דירקטוריון סומוטו: "קבלת התמורה מהשלמת העסקה, במועד השלמתה, צפויה להוסיף לקופת החברה סך של כ-29 מיליון דולר. על רקע זה החלטנו כי עם השלמת העסקה סך של כ-18 מיליון דולר, יותר מרבע מקופת המזומנים העתידית, וכ-40% מקופת המזומנים במועד השלמת העיסקה, יחולק כדיבידנד לבעלי המניות של החברה".
"בנוסף, לאחר השלמת העסקה נבחן כניסה לתחומי פעילות, אשר, להערכתנו, עשויים להציף ערך משמעותי רב לחברה, ביניהם תחום הקנאביס הרפואי ותחום ה Automotive/AutoTech. אנו משוכנעים כי היקף המשאבים הזמינים של החברה צפוי לאפשר לנו להפוך לשחקן מוביל בתחום הפעילות בו נבחר."
נזכיר כי לפני כשבוע דיווחה חברת השיווק והפרסום באינטרנט כי היא נמכרת לחברה של צביקה בארינבוים תמורת 50 מיליון דולר, מחיר המשקף פרמיה של כ-52% על שווי החברה נכון לפתיחת המסחר באותו היום כולל המזומנים בהיקף של 14 מיליון דולר המצויים בקופת החברה.
על פי הדיווח, במסגרת העסקה תקבל סומוטו סכום של 36.72 מיליון דולר, תשלום נוסף של 48% מסך ה-EBITDA של אפריל ומאי, ותשלום מבוסס יעדים, של עד 11 מיליון דולר שישולם לחברה בתום 3 שנים ממועד סגירת העסקה ובכפוף לעמידה ביעדים. סומוטו מצידה תעמיד לחברה הרוכשת הלוואת מוכר של כ-7.4 מיליון דולר לשנתיים עם ריבית של 5.4%.
יש לציין כי השלמת העסקה כפופה לאישור האספה הכללית של בעלי המניות של סומוטו אשר צפויה להתקיים בחודש מאי 2019.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הספקולנטים
  הנמלה האדומה 21/04/2019 22:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנמלה האדומה גם אוהבת קנאביס והארבה יחסלו את כל השדות שמרו על הכיסים
  סגור
 • 1.
  סומוטו
  איציק 21/04/2019 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתחיל להיות מאוד מעניין שם
  סגור