לאומי פרטנרס מוכרת את החזקותיה בסופר פארם

התמורה הכוללת מהמכירה צפויה להסתכם ב-250 מיליון שקל, כאשר לאומי פרטנרס תרשום רווח לפני מס של 70 מיליון שקל
 | 
(1)
סופר פארם, צילום: מורן ישעיהו
בנק לאומי הודיע הערב כי לאומי פרטנרס, חברת בת של הבנק, חתמה הסכם עם יוניון השקעות ופיתוח בע"מ למכירת מלא החזקותיה בסופר פארם. המניות הנמכרות מהוות כ- מהונה המונפק והנפרע של החברה.
במקביל, גם דיסקונט צפויה למכור את מלוא החזקותיה בחברה, וליאון קופלר ימכור ליוניון מניות המהוות כ-9% מהונה המונפק והנפרע של החברה. כך שלאחר השלמת עסקת המכירה צפויה יוניון השקעות ופיתוח להחזיק בכ-35% מהונה המונפק והנפרע של החברה. 
תמורת המכירה הכוללת ללאומי פרטנרס על פי ההסכם עומדת על כ–244.5 מיליון שקלים. בנוסף, סופר פארם תחלק לפני השלמת עסקת המכירה דיבידנד בסכום כולל של 40 מיליון שקלים לבעלי מניותיה, מתוכו צפויה לאומי פרטנרס לקבל סך של כ–6 מיליון שקלים, כך שהסכום הכולל שצפויה לאומי פרטנרס לקבל עומד על כ-250.5 מיליון שקלים. 
ממועד חתימת ההסכם ועד השלמת העסקה צפוי הבנק לרשום בגין ההשקעה בחברה והעסקה רווח לפני מס של כ 75 מיליון ש"ח. 
ליאון קופלר אמר היום: "אני מאוד שמח ונרגש מהשותפות החדשה עם קבוצת יוניון. פגשתי אנשים מרשימים, בעלי ערכים דומים לשלי, המנהלים בצנעה ובהצלחה עסקים לאורך שנים. אני בטוח כי נוכחותם בדירקטוריון החברה תתרום רבות להצלחת סופר-פארם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לבנקים – לאומי פרטנרס ודיסקונט קפיטל, על שנים ארוכות של שותפות".
מקבוצת יוניון נמסר: "אנחנו גאים להצטרף כשותפים למשפחת סופר-פארם בהובלת ליאון קופלר. התרשמנו עמוקות מהאישיות והמקצוענות של בעלי ומנהלי החברה, אשר הובילו את סופר-פארם להיות אחד המותגים החזקים בישראל לאורך שנים רבות. קבוצת יוניון מאמינה בישראל ובכלכלתה, ונרגשת מהאפשרות להצטרף לחברה אשר משרתת בנאמנות ובמקצועיות מיליוני לקוחות בכל שנה."

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  השיטה עובדת
  מייק 17/04/2019 10:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשעה שהמוסדות הפיננסים ובעלי ההון מטביעים את האזרחים בפנסיות עם ניירות תחליפי כסף שאינם שווים דבר הם מנזילים עצמם בכסף אמיתי
  סגור