אחרי 8 שנים - שלמה זהר מסיים את תפקידו כמנכ"ל איידיאו

זהר יסיים את תפקידו באפריל 2018, מועד סיום החוזה

|
שלמה זוהר, צילום: סיון פרג'

שלמה זהר, מנכ"ל {איידיאו}, הודיע היום על כוונתו לסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה לאחר תום הסכם ההעסקה הנוכחי, בסוף אפריל 2018. זהר הצטרף לחברה ב-2010, לאחר כהונה כיו"ר קבוצת דיסקונט.

בתקופת כהונתו כמנכ"ל, ובתמיכה מלאה של כלל בעלי המניות ובראשם קבוצת שיכון ובינוי, צמחה החברה בשיעורים משמעותיים: בעוד שבשנת 2009 הפסידה החברה 50 מיליון שקל, הרי שבתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכם הרווח הנקי ב-577 מיליון שקל. שווי החברה עומד כיום על 1.8 מיליארד שקל לעומת 72 מיליון שקל ב-2010 - עלייה של 2400%.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

המהלך העיקרי שהוביל זהר בתקופת ניהולו היה הרחבת אחזקותיה של החברה בנדל"ן מניב בברלין. כשנכנס זהר לתפקידו, החזיקה ADO בכ-2,530 יחידות נדל"ן למגורים וכיום מגיע פורטפוליו הנכסים שלה בעיר ליותר מ-22,000. החברה ניצלה את תהליכי האורבניזציה ומחירי הנדל"ן הנמוכים בעיר המרכזית בגרמניה ורכשה מקבצים רבים של נדל"ן מניב למגורים, אשר הביאו לעלייה משמעותית ורציפה בהכנסותיה, ברווחים ובשווי החברה. בנוסף, הוביל זהר את הנפקת החברה הבת – ADO Properties בבורסת פרנקפורט, והנפקת אג"ח בבורסת לוקסמבורג בהיקף של 400 מיליון אירו. בתקופת כהונתו של זהר בוצעו חלוקות לבעלי המניות בהיקף מצטבר של 465 מיליון שקל – מרביתו בשנת 2016.

שלמה זהר: "אני גאה לסיים את תפקידי בחברה בתחושה של מיצוי וסיפוק ומתוך רצון להמשיך הלאה בחיי המקצועיים, כאשר כל מאזניה ונתוניה הכלכליים מראים על חוסן פיננסי ורווח רציף. ביחד עם יו"ר הדירקטוריון משה לחמני, חברי הדירקטוריון ועם צוות מנהלים ועובדים מקצועי, שמכיר היטב את השוק בברלין, הבאנו את החברה לשיעורי צמיחה גבוהים ורווחי שיא. אני בטוח ש ADO תמשיך בשנים הקרובות במגמת הצמיחה ובביסוס מעמדה בשוק הגרמני, תוך שהיא ממשיכה לרכוש נכסים ולהשביח אותם".
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות