דיסקונט: "בנק ישראל יעלה את הריבית לפני הפד, אולי כבר ב-Q4"

נירה שמיר, הכלכלנית הראשית בדיסקונט: "בנק ישראל ימנע ככל האפשר מהורדת ריבית נוספת, ברמות אלו הרודה נוספת תהיה בעל השפעה מינימאלית"
|
(1)
נירה שמיר

הותיר את הריבית לחודש אפריל ללא שינוי ברמה של 0.75%, זאת בהתאם לתחזיות האנליסטים ולאחר שבחודש הקודם החליטה הוועדה על הורדת הריבית. הורדת הריבית האחרוה הגיעה על רקע הלחץ במחירי הדיור ובעיקר הלחץ שיצר השקל על הדולר. בבנק דיסקונט מאמינים כי התנאים במשק משתפרים וכי בנק ישראל צפוי להעלות את הריבית כבר בחודשים הקרובים.

נירה שמיר , הכלכלנית הראשית של בנק דיסקונט, כותבת היום כי "להערכתנו, בשלב זה השיקולים העיקריים שמנחים את מדיניות בנק ישראל הם האינפלציה שקרובה לגבול התחתון של היעד השנתי (1%-3%) והחששות מפני האטה בקצב הצמיחה. מדיניות זו מוגבלת (להבנתנו) בזמן, במיוחד לאחר נאום נגידת הפד, בשבוע האחרון, והציפיות לתחילת העלאות בארה"ב כבר באמצע 2015".

"בנק ישראל ימנע ככל האפשר מהורדת ריבית נוספת"

שמיר ממשיכה וכותבת כי "אנו מאמינים ששוק הדיור ושער החליפין כבר לא מהווים שיקול מהותי בהחלטת בנק ישראל לגבי גובה הריבית. לדעתנו, הכוחות להתחזקות השקל מקורם בעיקר בכלכלה הריאלית (עודף בחשבון השוטף והשקעות ישירות), ולכן בנק ישראל לא בהכרח ימנע מהעלאת ריבית על אף השקל החזק".

לסיכום כותבת שמיר כי "בנק ישראל ימנע ככל האפשר מהורדת ריבית נוספת כנגד המגמה בארה"ב ומתוך הבנה שברמות נמוכות אלו ההשפעות של הורדת הריבית על המשק הן מינימאליות. אנו אף מאמינים שבנק ישראל יתחיל להעלות ריבית לפני הפד אולי כבר ברבעון האחרון השנה".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אומרת את המובן מאליו (ל"ת)
  שרה 25/03/2014 15:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות