בכיר ב'פד': הורדות הריבית לא נועדו כדי להציל את המשקיעים

אחד מחברי ועידת השוק הפתוח של הבנק המרכזי האמריקני, פדריק מישקין יוצא היום בנאום נוקב גם כנגד הביקורות הרועמות על מהלכים של ה'פד' ואומר: ה'פד' נועד כדע להפחית את הסיכון לכלכלה
|
בכיר ב'פד': הורדות הריבית לא נועדו כדי להציל את המשקיעים

בהסבר מפורט וברור, לשתי הצבעותיו בועידת השוק הפתוח, טוען חבר ה'פד' פרדריק מישקין, כי הבנק המרכזי האמריקני לא נועד כדי להציל את המשקיעים. במיוחד אומר מישקין, שהפדרל ריזרב, לא נועד כדי להציל את העשרות הרבות של מיליארדי הדולרים שהושקעו בניירות הערך המגובים בנכסי הסאב-פריים.

העיתוי של הנאום לא מקרי בכלל, מישקין נשא את הדברים בנאום בועידת ניהול-סיכונים שנערכה בניו יורק. המטרה העיקרית שלשמה קיים הפדרל ריזרב אומר מישקין, היא להפחית את הסיכון לכלכלה כולה.

"המדיניות (המוניטרית) נועדה לשם השגת מטרה זו ונועדה כדי לסייע ל- Main Streetולא לשם עידוד לשוק המניות", הצהיר היום מישקין. "אולם, זה לא אומר כי הגורמים בשוק שהיו יותר מידי אופטימיים לגבי תפיסת הסיכון שלהם, לא ישלמו מחיר כבד על הטעויות", עוד הוסיף בדבריו.

הדברים הנחרצים שאומר היום מישקין מגיעים בעקבות הביקורות הקשות בעיתונות הכלכלית בארה"ב כי הפדרל ריזרב נועד כדי לדאוג לחברים שלו בבתי ההשקעות, ולכן הוא מוריד את הריבית. שהרי כאשר יפרשו הבכירים מהבנק המרכזי, מחוז חפצם יהיה בין היתר בנקי ההשקעות הגדולים, לפיכך האינטרס מובהק.

מישקין סיפק היום עדות מחדרי החדרים של הישיבות הממודרות של ועדת השוק הפתוח, כידוע מישקין בעל זכות הצבעה בהחלטת הריבית המוניטרית של ה'פד'. את הצבעותיו להפחתת הריבית, בועידה האחרונה וזו שקדמה לה, בתאריכים 18 בספטמבר, וה-30 לאוקטובר, הסביר חבר ה'פד', כי הוא מאמין לחשיבות המהלך בהקטנת הסיכון הכלכלי, כך שהסיכון לאינפלציה מול צמיחה שווה במשוואת הסיכונים. למעשה היו אלו דברי חזרה על ההצהרה הרשמית של ה'פד' שהיתה מצורפת להודעה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות