שוק העבודה בארה"ב: התביעות לדמי אבטלה עלו השבוע בכ-7%

אחרי שבועיים מוצלחים, כמות התביעות לדמי אבטלה בארה"ב חצו את גבול ה-300 אלף ומשפיעה על השווקים
|
חולשה מקומית

לאחר שבועיים בהם התביעות הראשונות לדמי אבטלה בארה"ב הציגו תוצאות טובות מהצפוי, כמות התביעות שפורסמה היום (ה'), הייתה דווקא גבוהה מהצפוי. השבוע נרשמו בארה"ב 307 אלף תביעות חדשות לאבטלה. הצפי של השוק היה לכמות של 285 אלף בלבד. הכמות השבועית הייתה גבוהה ב-25 אלף תביעות לעומת שבוע שעבר (7%). 

מדד התביעות השפיע על השווקים, כאשר החוזים העתידיים על הדאו ג'ונס ירדו מעליה של 0.5% אל עלייה של 0.3%. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ממוצע התביעות החדשות של ארבע השבועות האחרונים, עומד על כמות נמוכה של 289 אלף בלבד. מדד תביעות זה נתון לתנודתיות נמוכה יותר וחוזה טוב יותר את הטרנד ארוך הטווח של שוק העבודה בארה"ב. נציין כי על פי השקפה רווחת של השוק, מדד שמציג תביעות ממוצעות נמוכות מ-300 אלף תביעות, הינו מדד שמציג המשך ירידה באבטלה במדינה. 

על פי משרד העבודה, מעט קשה בחודש האחרון להציג את התוצאות מותאמות ענותית בשל שינויים חדים במזג האוויר שמשפיעים על התהליכים הכלכליים בשוק העבודה. חרף מזג האוויר הקשה של ינואר והחששות מפני התפתחותה של סופה קשה, בשלושת החודשים האחרונים שוק העבודה בארה"ב הוסיף 1 מילון משרות חדשות. הקצב החזק ביותר מאז שנת 1997. 

לאחרונה החלו קריאות של כלכלנים על כך שטרנד העליה בתעסוקה במדינה נמצא בסכנה עקב הירידה בפעילות מגזר האנרגיה במדינה. חלק ניכר מהחברות הקטנות בארה"ב לקידוחי נפט בארה"ב מדווחות על כך ששינו את התוכניות שלהן לקראת המשך השנה בעקבות הירידה במחירי הנפט.  

בד בבד עם הדיווח על תביעות אבטלה, פורסם היום מדד המכירות הקמעונאיות לחודש ינואר. המדד הראה ירידה ברכישות של הצרכן האמריקני בסך של 0.8% אל מול חודש דצמבר. מכירות הקמעונאיות ללא גז ומכוניות, עלו החודש ב-0.2%. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות