הדולר סגר בעלייה מתונה מול השקל: בעולם נסחר הדולר ביציבות מול האירו ונחלש מול היין

לירן קפולטו מפינוטק: "המשקיעים בעולם מתייחסים לדולר וליין כאל חוף מבטחים"
|
הדולר סגר בעלייה מתונה מול השקל: בעולם נסחר הדולר ביציבות מול האירו ונחלש מול היין

הדולר שפתח את יום המסחר בעלייה של כ-1.5% מול השקל וכבר נגע ברמת 3.9 שקלים, שיא של כמעט שנה, סיים את יום המסחר באקורד חלש יותר וברמה של 3.841 שקלים.

השטר האמריקני ממשיך להפגין עוצמה בזירה הגלובלית, לאחר שאתמול התחזק לרמות שיא של קרוב לשנתיים אל מול האירו ומעל לחמש שנים אל מול הסטרלינג. הדולר נהנה מזרימת כספיים לכיוונו ברקע לירידות השערים החדות בבורסות בעולם והימורי הסוחרים, כי ארה"ב תהיה הראשונה לצאת מהמשבר ושהמשקיעים האמריקנים יחזירו את כספם הביתה.

"הדולר והיין היפני מתחזקים בעולם על רקע הירידה בשוקי המניות, שכן הם נחשבים חוף מבטחים בעיני המשקיעים, הסוגרים פוזיציות ורוכשים בחזרה את הדולר ואת היין" מוסר לירן קפלוטו, בכיר בפינוטק. להערכתו, רמת ההתנגדות המשמעותית הבאה של הדולר מול השקל היא 4.25 שקלים.

האירו נסחר כמעט ללא שינוי מול הדולר, לאחר 6 ימי ירידות, רצף הירידות הארוך ביותר מאז ה-8 בספטמבר, ברקע להימורים שהבנק המרכזי באירופה יפחית את שיעורי הריבית וכתוצאה מכך את האטרקטיביות של המסחר בקארי-טרייד (carry trades) - אסטרטגית הבנויה מהשקעה במטבעות המניבים גבוהה, כנגד הלוואה ממונפת במטבעות בהן הריביות נמוכות. הלירה סטרלינג מצליחה להתחזק הבוקר מעט אך נסחרת בשפל של 5 שנים מול הדולר, ברקע לחששות ממיתון במדינה הצפויים לאלץ את הנגיד הבריטי לחתוך את הריבית.

"ישנם דאגות בנוגע להתחזקות ההאטה באירופה שעשויות להוביל להפחתות ריבית נוספות", אמר לבלומברג יוג'י סאיטו ראש מחלקת המסחר במטבע חוץ בסוסיטה ז'נרל בטוקיו. "המשקיעים מוציאים את כספם ממטבעות הקארי-טרייד, אז מומלץ לעבור אל היין (היפני)".

קנדה תמשוך את מרבית תשומת הלב במסחר של אחה"צ עם פרסום הפרוטוקולים של החלטת הריבית של הבנק המרכזי ונאומו של הנגיד הקנדי ב-16:30 ו-17:15, בהתאמה.

במסחר המקומי המטבע הישראלי ממשיך לרשום הפסדים גדולים מול השטר הירוק. הדולר התחזק היום ב-0.18% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 3.841 שקלים, האירו, שבמהלך יום המסחר נסחר בהתחזקות מול השקל, שינה לקראת סוף יום המסחר כיוון וסגר בירידה של 0.368% ושערו היציג נקבע ברמה של 4.9244 שקלים. הליש"ט בלטה היום בחולשתה מול השקל וירדה ב-1.51% לרמה של 6.2 שקלים, זאת על רקע נתוני המכירות הקמעונאיות וההזמנות התעשיות החדשות בבריטניה, שהתפרסמו הבוקר ואיכזבו את המשקיעים לאחר שעלו ב-1.8% בעוד שהציפיות היו ל-2% .

בעולם מתחזק כעת הדולר מול הליש"ט ב-0.39%, נחלש ב-0.55% מול היין ושומר על ציבות מול האירו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות