תקופת החסימה באובר מסתיימת היום, מניית החברה משלימה צלילה חדה

לחץ המכירות במניית אובר נמשך גם עם ירידות של 3.9%. ע"פ הערכות, כ-736 מיליון מניות החברה צפויות להתשחרר היום מהחסימה (lock-up), ונראה כי העובדים ממהרים לממש את אחזקותיהם
|
אובר, צילום: istock

מניית חברת שיתוף הנסיעות אובר (סימול:UBER) המשיכה לבלוט גם היום לשלילה עם ירידות של קרוב ל-4% לשפל חדש. מניית החברה משלימה היום צניחה של יותר מ-45% מהשיא שקבעה זמן קצר לאחר ההנפקה, ונסחרת כעת בשווי שוק של 46.6 מיליארד דולר בלבד. 

ברקע לירידה היום, כמות המניות הסחירות בשוק מזנקת היום בעקבות סיום תקופת החסימה על מניות העובדים מאז הנפקת החברה מוקדם יותר השנה. ע"פ הערכות, כ-736 מיליון מניות בשווי מצטבר של 20 מיליארד דולר צפויות להשתחרר היום מהחסימה. נציין כי מלבד הרצון של עובדי החברה לממש את מניותיהן, המשמעות של המהלך היום היא אפשרות רחבה יותר לבצע שורטים על מניית החברה. נציין כי תהליך דומה התרחש בסוף החודש האחרון במניית ביונד מיט (סימול:BYND) (לכתבה המלאה). 

בתוך כך, ברשת החדשות בלומברג מדווחים היום כי גולדמן זאקס ביצע מוקדם יותר היום (מסחר מוקדם) מכירה מרוכזת של כ-2 מיליון מניות החברה עבור מוכר לא יודע, כאשר המכירה בוצעה לפי שער של 26.9 דולר למניה, דיסקאונט של 4% ביחס לסגירה אמש. 

נזכיר כי מוקדם יותר השבוע פרסמה החברה את תוצאותיה לרבעון האחרון, והצליחה לאכזב שוב את המשקיעים. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון האחרון ב-3.81 מיליארד דולר או 0.86 דולר למניה, עלייה של 30% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, וגבוהה מהתחזיות המוקדמות שעמדו על הכנסות של 3.63 מיליארד דולר. עם זאת, החברה רושמת הפסד נקי (GAAP) של 1.16 מיליארד דולר, עלייה משמעותית לעומת נתון של 986 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד המתואם של החברה הסתכם ב-586 מיליון דולר, לעומת נתון של 485 מיליון דולר ברבעון המקביל. 

למרות הנתונים החלשים, מדובר בשיפור מסוים ביחס לרבעון ה-2 של 2019. כזכור, החברה דיווחה בזמנו על הפסד נקי עצום של 5.24 מיליארד דולר. בעקבות הדו"חות ברבעון הקודם, ביצעה החברה מספר תהליכי התייעלות הכוללים פיטורים נרחבים.

מספר המשתמשים הפעילים הסתכם ברבעון האחרון ב-103 מיליון משתמשים, עלייה שנתית של 26%. עם זאת מדובר בנתון הנמוך מהצפי במוקדם בשוק שעמד על 107 מיליון משתמשים. סך ההזמנות שבוצעו ע"י החברה (נסיעות/אוכל ושירותים) הסתכם ב-16.5 מיליארד דולר, נמוך מהתחזיות המוקדמות בשוק. 

נכון לסוף הרבעון, קופת המזומנים של החברה מסתכמת ב-12.7 מיליארד דולר, סכום המספיק לפעילות השוטפת והשקעה בצמיחה ברבעונים הקרובים. החברה צופה כעת כי היא תהפוך לרווחית במהלך 2021. 

גרף מניית החברה מאז ההנפקה במאי האחרון

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות