שילר רואה שחורות: ארה"ב עלולה להיגרר למיתון בצל מלחמת סחר

על רקע עליית החשש מהצתה של מלחמת סחר, שילר מתנגח בטראמפ: "אחרי שנה בתפקיד - טראמפ חייב לייצר חדשות באופן עקבי"
|
(8)
שילר רואה שחורות: ארה"ב עלולה להיגרר למיתון בצל מלחמת סחר
עליית המתח בין ארה"ב וסין בעניין מלחמת הסחר עשוי לגרור למשבר כלכלי באופן מיידי, כך מעריך הכלכלן, זוכה פרס נובל, רוברט שילר. לדבריו, טראמפ מתנהג בצורה שלא ראויה לנשיא.
את עיקר הביקורת נגד טראמפ מפנה שילר לעניין מלחמת הסחר מול סין. לדבריו, החברות האמריקאיות לא מוכנות מספיק למצב בו הסינים יחתכו את שרשרת האספקה לעסקים. "הדבר המיידי יהיה משבר כלכלי שכן הארגונים הללו בנויים על תכנון לטווח ארוך. הרי הם הכשירו כוח עבודה מיומן ופיתחו צורה מסוימת של עבודה. אחרי הקיצוץ ביבוא מכל מדינה  - אנחנו נצטרך לגלות מחדש את הדברים האלה", אמר שילר בראיון ל-CNBC.
לגבי מכסי מגן שהטיל טראמפ על יבוא פלדה ואלומיניום, שילר מעריך כי אלו לא יגררו השפעה אינפלציונית אך הזהיר כי התחממות השיח משני הצדדים עלול לשלוח את הכלכלה האמריקאית למיתון. "לגבי גודל האפקט על הכלכלה, אני חושב שהרבה מזה מיוחס לגורם הפסיכולוגי מאשר אופן ישיר - אלא אם באמת הם יכו במחירים", אמר שילר. "הגישה של 'נחכה ונראה' זוהי הגישה שמביאה למיתון".
לדבריו, המנוע של הכלכלה האמריקאית בוער בכל הצילינדרים בחודשים האחרונים. מלחמת סחר עלולה לסתום את הגולל על המומנטום החיובי, כאשר הצמיחה של השנה האחרונה אין מה מספיק בכדי לקלוט את העצבנות הקשורה למלחמת סחר, אמר שילר והוסיף כי בהקשר זה התזמון של טראמפ למהלך התקפי מגיע בתזמון נכון.
"אם הוא היה עושה זאת בשנת 2009 זה היה מביא לקטסטרופה", הוסיף שילר. "לגבי התזמון אני חושב שנוגע יותר לעניין האישי שלו כנשיא. הוא כבר שנה בתפקיד, הגיע הזמן שהוא יעשה משהו שילהיב את האנשים. טראמפ מחזיק בפילוסופיה לפיה אם אתה רוצה להישאר על הסוס (מפורסם, סלב) אתה תמיד חייב לייצר חדשות באופן עקבי".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ועוד יש לו את החוצפה
  בדוי 27/03/2018 23:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בזמן שטראמפ בן אדם של אמת שפועל למען המדינה שלו ומבטיח את מה שאמר באים כל מיני פלצפנים שחושבים שהם מבינים יותר ממנו אבל הם דואגים רק לאינטרסים שלהם. בטח לאובמה הם לא אמרו כלום הזבאלות האלה העיקר בשמונה שנים הבן אדם דפק את אמריקה.
  סגור
 • 4.
  שילר - קלקלנים כמוך גמרו את הכלכלה .
  zamirco 26/03/2018 13:09
  הגב לתגובה זו
  6 0
  הדפסתם כסף כמו מטורפים , הורדתם ריביות ל 0 , המצאתם כלים ומינופים שאפילו אתם מתקשים להסביר כיצד הם עובדים .....ויש לך את החוצפה למתוח ביקורת על מי שמשנה כיוון ? פשוט אין מילים ואבדה הבושה .
  סגור
 • 3.
  אז מה שילר שהסינים ימשיכו למכור מוצרים מזוייפים ב 10%.? (ל"ת)
  דודי 26/03/2018 12:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 2.
  עוד אידיוט שלא מסוגל לכבד את בחירת העם האמריקאי (ל"ת)
  יעקב 26/03/2018 11:37
  הגב לתגובה זו
  7 6
  סגור
 • תן לי לנחש, אתה תומך נלהב של ביבי (ל"ת)
  נועם 28/03/2018 08:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שילר הענק בדורו(האידיוט לדבריך)לא רואה או סופר
  ליעקב האמבציל 26/03/2018 12:09
  הגב לתגובה זו
  6 5
  גמדים מצחינים כמוך. למה מי אתה ומה אתה? מעבר לידענותו המופלגת ושלל המומחיות שלו גם היה קולונל בריגדיר במארינס. וכלומניק כמוך שרת לפחות במטבח? אני משוכנע שאתה בוגר כתה ג ובלי צבא. בשביל מה צריכים צבא? אפשר לקבל מכה באצבע ולהיפצע!!!!!
  סגור
 • סין מנהלת מלחמת סחר בארה"ב ואת מחיר המלחמה כבר שנים
  אשר 26/03/2018 12:48
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ארה"ב משלמת בכנעה לטרור של גזילת קניין רוחני / כניעה והעברת מאות אלפי מקומות עבודה לסין, ואם זה לא היה נעצר - ארה"ב היתה נופלת!!! על מה הגאון מדבר? שסין תפגע ב3 מיליארד דולר מול 50 מיליארד שיפגעו בסין? יכול להיות שהוא מומחה בעל תארים מפוצצים אבל החשבון שלו חלש מאד!!
  סגור
 • 1.
  אתר לא אמין!!!
  עוד כותרת לטראפיק 26/03/2018 11:25
  הגב לתגובה זו
  3 2
  ולאן נעלם גורביץ?החבאתם אותו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות