סלינגר: "רשות שוק ההון יוזמת ומקדמת השקעות חברתיות של המוסדיים"

בשנים 2014-2016 חל גידול של 146% בהיקף השקעות האימפקט
|
דורית סלינגר, צילום: יוסי אלטרמן
חברת Social Finance Israel ו Greeneye ערכו היום בתל אביב כנס שעסק בהשלכות החוזר שפורסם על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון "הצהרה על מדיניות השקעה צפויה בגופים מוסדיים".
החוזר, שהוציאה הממונה על הרשות דורית סלינגר בדצמבר האחרון כולל הוראה להתייחס להשקעות אחראיות והשקעות אימפקט במסגרת מדיניות ההשקעה שלהם. השקעות אחראיות משמע, השקעות המתייחסות להתנהלות הגופים בהם מושקע הכסף בהיבטים של שמירה על איכות הסביבה, שמירה על זכויות עובדים, מנהל תקין, שקיפות, ייצוג אוכלוסיות שונות בדירקטוריונים ובדרגים בכירים ועוד.
השקעות אחראיות והשקעות אימפקט הם סקטורים הצומחים במהירות בעולם הפיננסי. בשנים 2014-2016 חל גידול של 146% בהיקף השקעות האימפקט, והגיע ל-250 מיליארד דולרים. סקטור ההשקעות האחראיות צמח משמעותית גם הוא, כאשר למעלה מ-10 טריליון דולר מושקעים ברחבי העולם עפ"י פרמטרים שונים הבוחנים את אופן התנהלות החברות והגופים בהם מושקעים כספים אלה.
במהלך הכנס הציגה סלינגר את הסיבות להוצאת החוזר ומטרותיו, וכן את הציפייה שלה לפעילות הגופים המוסדיים בעקבותיו. במהלך דבריה התייחסה הגברת סלינגר למגמות בעולם בתחום בציינה כי כמו בעולם, גם בארץ היה רצוי שגופים מוסדיים יתייחסו לפרמטרים סביבתיים, חברתיים ושל ממשל. עוד הוסיפה סלינגר כי "רשות שוק ההון יוזמת ומקדמת את ההשקעות החברתיות במטרה להעלות את הנושא לתודעת הגופים המוסדיים בעת החלטות השקעה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות