דנקנר במכתב לעובדים: "מטרתי היא לשקם את הקבוצה במהירות ולהשיב את החובות לכל נותני האשראי שלנו"

בעל השליטה באידיבי הוציא היום מכתב לעובדי התאגיד, בו הוא משתף את העובדים בתחושותיו ובעשייתו. לנוסח המכתב המלא - כנסו...
 | 
(28)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
בהמשך לאירועי היממה האחרונה ובעיקר להודעת בנק לאומי כי הוא חוזר בוא מהסדר החוב עם גנדן, נוחי דנקנר הוציא היום מכתב לעובדי אידיבי בו הוא משתף אותם בתחושותיו ובעשייתו. הנה המכתב כלשונו:

"בימים האחרונים, מוצפים כלי התקשורת בידיעות ובפרשנויות בנוגע למצבה של קבוצת אי.די.בי. ולמגעים שאנו מקיימים להסדרת חובותיה של גנדן (חברה פרטית בה אני שותף עם אחרים) שהינה בעלת השליטה באי.די.בי. אני יודע שגם אתם עוקבים בדאגה ובאכפתיות רבה אחר הסיקור התקשורתי ורגישים במיוחד לתגובות העולות מן הציבור. בעיתוי זה חשוב לי לשתף אתכם באופן אישי בתחושותיי, לעדכן אתכם בעיקרי הדברים ובמצב האמיתי בו אנו מצויים, כפי שאני רואה אותם מנקודת מבטי."

"שותפי בגנדן, אדוארדו אלשטיין, מעודכן במצב ואף באירועים האחרונים. העסקה לפיה יגדיל את אחזקתו וישקיע כספים נוספים תקפה, שרירה וקיימת. בתחילת השבוע אנחנו נפגשים, ביחד עם הצוותים המקצועיים שלנו, לסדרת פגישות שנקבעה ותוכננה מראש, לקידום העסקה."

"במהלך עשר השנים האחרונות, מאז שהגעתי לקבוצת אי.די.בי., היו לנו הצלחות והישגים והיו גם מהלכים עסקיים שהתבררו ככושלים. מהלכים אלה בצירוף נסיבות חיצוניות ושינויים לרעה במצב השווקים בארץ ובעולם, הביאו לפני כשנה וחצי את החברות אי.די.בי. אחזקות וגנדן לקשיים. מצב זה חייב אותנו לבוא בדברים עם בעלי החוב שלנו, מחזיקי האג״חים והבנקים, על מנת להגיע להסדרים אשר יכללו בין היתר הזרמת כסף חדש לחברות, ויאפשרו את המשך קיומן והמשך פירעון התחייבויותיהן גם בעתיד."

"על פי ממצאי מבקר המדינה בוצעו במדינת ישראל 94 הסדרי חוב בין השנים 2008 עד 2011 בהיקף כולל של 21 מיליארד שקל. אם נוסיף לכך את שנת 2012 המספרים גבוהים משמעותית. אף אחד מהסדרים אלו לא בוצע עם אף חברה מתוך עשרות החברות שנמנות על קבוצת אי.די.בי. שרדנו משברים, היה לנו קשה, אבל כל חברות הקבוצה עמדו בכל התחייבויותיהן במועדן ובכלל זה תשלומי ריבית על הלוואות ואג״חים בהיקף כולל של עשרות מיליארדי שקלים. תמיד נזהרנו בפיטורי עובדים. העמדנו בסדר עדיפות גבוה את ערך טיפוח וכיבוד ההתחייבויות לעובדים."

"לצערי הרב, באווירה שבה אנו פועלים כיום, כל זה לא מסייע לנו. הזכרון קצר. קל להרוס. קשה לבנות. לאורך כל התקופה הזאת אני עושה לילות כימים, ביחד עם צוות מצוין שפועל במסירות, בנחישות ובהתמדה, על מנת לשפר את מצבה של הקבוצה ולייצב אותה. יחד עם כל הגורמים המעורבים פעלנו כדי לגבש פתרון שיהיה נכון והוגן כלפי החברות והנושים שלהן, ויאפשר למשקיע חדש, מהמכובדים והמוצלחים בעולם היהודי, לחבור אלינו ולחזק אותנו."

"בשנה וחצי האחרונות הצלחנו לגייס לאי.די.בי. אחזקות למעלה מ-360 מיליון שקלים. חלק משמעותי מסכום זה הוזרם על ידי וע״י שותפיי. כמו כן גיבשנו עקרונות להסדר חוב עם מחזיקי האג״ח של אי.די.בי. אחזקות, שבמסגרתו נזרים לקופת החברה 460 מיליון שקלים נוספים. זה יאפשר, עם כניסת ההסדר לתוקף, שמחזיקי האג״ח יקבלו מיידית תשלום של כ-400 מיליון שקלים ואת יתרת החוב יקבלו בשנים הבאות, החל מעוד שנתיים. "

"אנו משוכנעים שגם עם הבנקים נגיע למתווה הוגן וראוי - כזה שיהיה מוסכם עליהם. כל גורם מקצועי אחראי ער לכך שהסדר כזה עדיף על פני כל הליך אחר. אי הגעה להסדר תשרת רק גורמים עם אג׳נדות ולא את החברות, נושיהן ועובדיהן."

"עובדות ועובדים יקרים, לשמחתי הגדולה, אני מוקף בכם עובדי הקבוצה, במשפחתי ובחבריי הקרובים. חברות הקבוצה, ובראשן שופרסל, סלקום, נכסים ובניין, גב ים, מכתשים אגן, כלל ביטוח ונוספות מפגינות שיפור מרשים בפעילותן ובתוצאות העסקיות. יחד אני משוכנע שנצליח."

"רבים מכם, הנמצאים איתי בקשרי עבודה קרובים, יודעים כי בשבילי אי.די.בי. היא מפעל חיים, בית יקר ללב. חברות הקבוצה, העובדים, המשקיעים ונותני האשראי שלנו, חשובים לי מאוד."

מטרתי היא לשקם את הקבוצה במהירות ולהשיב את החובות לכל נותני האשראי שלנו, מחזיקי האג״חים והבנקים. אני נחוש להצליח בכך. למען מטרה זו אעשה כל שביכולתי כדי להמשיך ולשרת את קבוצת אי.די.בי, נושיה, בעלי מניותיה ועובדיה."

שלכם,

נוחי

תגובות לכתבה(28):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 20.
  בנאדם לא אמין
  שחר 20/04/2013 23:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העיז להתראיין ללילה כלכלי שלא תהיה תספורת ולא גילוח,בפועל רימה את כולם,במקום לשלוח מכתבים ,תביא את הכספים, ותימכור חברות.....כדי לשלם.
  סגור
 • 19.
  מהכתבים ולמערכת על פירסום כתבות ביום שבת הקודש והמנוחה! (ל"ת)
  בושה וחרפה לחלק 20/04/2013 22:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  דנקנר...כדאי לך לקרוא...
  המהמר 20/04/2013 21:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם אתה מאמת רוצה להחזיר חובות תתחיל במעשים ולא דיבורים ...ויש הרבה מה לעשות דבר ראשון קיצוץ בשכרם של העובדים הבכירים בקבוצה לא אלה שמרוויחים 4000 שקל דבר שני תתחיל למכור חלק מהעסקים בשליטתך בכסף שתקבל שלם חובות ...רק שופרסל שווה 3 מיליארד שקל בערך..אז דנקנר אם אתה רוצה את תמיכת דעת הקהל תתחיל להתנהג כמו גבר אמיתי ואל תנסה לבוא עקום בקומבינות של מחיקת חוב 150 מיליון מבנק לאומי זה הרי בנק של העם ולא בנק פרטי אז שים לב שוב אם תתחיל לפעול בצורה הגונה אלוהים יהיה איתך ותצא מהמשבר בכבוד..הכותב בעל עסק מעפולה..
  סגור
 • 17.
  יש לנו זכרון קצר...
  זוכר ולא שוכח 20/04/2013 21:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן הזכרון שלנו קצר!אם נסתכל לעבר העבר הלא רחוק במיוחד,נזכר שדנקנר עשה רבות למען הקהילה.האם אנו זוכרים מה הוא עשה בקרית שמונה?הרבה לפני שאיזי נכנס לכדורגל?האם מישהו יודע מה הייתה היום הפילהרמונית,אם בכלל הייתה ללא תרומתו?ועוד ועוד...כמה מקומות עבודה בזכותו נוצרו?כולנו נהננו משווי החברות הגדול,בקרנות,בקופות הגמל וגם בהשקעה ישירה בניירות הערך.תנו לו קצת שקט וזמן והכל יהיה בסדר.זכרו הצלחה לא רק נמדדת בהצלחה, אלא גם בהשראה שנתת לאחרים ואת זה איש לא ייקח ממנו...
  סגור
 • 16.
  יש משהו בתגובה 11 כי למה לו להמשיך יש לו די והותר לבדו (ל"ת)
  אליעזר לוי 20/04/2013 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  אתה יותר מידי טוב למנהלים שלך, הם הבעיה !!! (ל"ת)
  רונית 20/04/2013 20:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 14.
  דנקנר - הבעיה שלך היא העובדים העצלנים והמפונקים שלך
  רן 20/04/2013 20:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מינקביץ וכשכמותו , אוכלי חינם , שמזמן כבר לא דואגים לקבוצה אלא רק לעצמם תתעורר - התפטר מהם ותחסוך עלויות מיותרות
  סגור
 • 13.
  עזרה לחברה
  איציק 20/04/2013 20:30
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אם באמת אתה מעונין לעזור ולשקם את החברה,הצעד הראשון שאתה צריך לעשות זה להגיש את התפטרותך ולקחת איתך את כל אותם מנהלים שהביאו אותנו עד הלום
  סגור
 • 12.
  ל10 האילם הוא תשובה ועוד מספר רב של טייקונים חזירים ונו
  רחל 20/04/2013 20:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יאיר לפיד אני פונה אליך כדי שתפעיל את כל כשרונותיך והשפעתך וגאג לביטול פסק הדין לגבי הסדר החוב של אגרות החוב דלק נדל"ן תשובה יצחק הרס משפחות ואזרחים רבים שהאמינו בו הוא גנב אותם הוא נוכל ורמאי כנ"ל חתנו בשם אלרואי בעל חברת קמן אחזקות ועוד שמות רבים הרצל חבס הצטרף לחגיגה וגם לא רוצה לשלם וגם בעל חברת נדל"ל בשם אולימפיה המדינה הזאות הפכה ללא חוק הכל מותר יאיר משפחתי וחברי תמכנו בך אל תאכזב אותנו ואתה נוחי אני מקווה שתצליח לפתור את בעיוחיך
  סגור
 • 11.
  לכןלם
  אישית 20/04/2013 20:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נמאס אם רוצים במדינתינו 30000 מפוטרי שופרסל 20000 סלקום כולל מסביב 6000 מכתשים כולל מסביב אלפים בנשר כולל נהגים מנופאים ומסביב ועוד 50000 נוספים בבנין בתובלה וכן לא מעט בבנקאות ופיננסים וכו וכו וכו אז תמשיכו כי נמאס כבר אין כח להלחם במערכת הגוועת הזו כדאי לוותר והעבודה והיתר שישברו את הראש לי נמאס נראה אותכם אז חכמים בשקל ופחות מזה
  סגור
 • מי אתה אנא ממך תזדהה זה חשוב כי מה ומי אתה אנא ממך (ל"ת)
  מנשה 20/04/2013 20:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  חשבתי שאתה אילם?
  אלי ו. 20/04/2013 19:13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  פתאם יש לך אופק וחזון. לדבר יפה בשביל 150 מליון שקל כל אחד יכול. תתקשר אלינו אחרי שתמכור את המטוס והווילה. אתה יודע שאפשר לטוס באל על באקונומי ולהישאר בחיים? יש דיור בר השגה בדימונה. מה רע? שלך, אלי.
  סגור
 • אתה חי בללה לנד את המטוס הוא מכר ללשכת הממשלתית לא
  מאיר 20/04/2013 19:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברווח בשביל שאסור בתקנות החדשות לטוס ולתפוס חצי ממטוס אל על למאבטחים ומקורבים אז טסים ראשי המדינה במטוסו הפרטי ששייך כרגע לבדק בלוד את 2 המכוניות מכר ונשאר עם אחת על הסוויטות שהשתמש וויתר ויש לו רק את הווילה הפרטית אז מה אתה רוצה שיגור כמו לא מעטים פה במגדלי צמרת תא או בבית דירות על חוף ים לידעתך הוא נוהג לבדו במכוניתו לפעמים עם מאבטח אבל ללא נהג פרטי אז למה שיגור בדימונה בגלל שאתה רוצה נראה אותך גר שם אז אל תבלבל את השכל בבקשה ממך
  סגור
 • 9.
  " לא תהיה תספורת ולא תסרוקת" אמרת - למה שנאמין לך עכשיו (ל"ת)
  מעצב שיער 20/04/2013 19:09
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 8.
  ממליץ
  מהרהר 20/04/2013 18:52
  הגב לתגובה זו
  5 0
  החזר רק את הדיבידנדים שחילקה הקבוצה לך וקרובים אליך ותכסה חלק גדול מהרוב. אגב,מה דעתו של הרנטגן בעניין?
  סגור
 • 7.
  אשרי המאמין
  אורי 20/04/2013 17:46
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סליחה נוחי. סליחה שאילצנו את בנק לאומי לסגת מאחת העוולות החמורות בתולדות המגינה. סליחה נוחי. סליחה ששינינו את כללי המשחק ולא הודענו לך. סליחה.
  סגור
 • טען עוד
 • טיפש או שניים היינו סולחים אבל כל כך הרבה טיפשים
  סליחה על מה שבראת 20/04/2013 18:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בתנך כתבו כבר עם נבל ולא חכם וזה בדיוק המצב ואם אתה לא מבין אז תבין בעתיד כשהפנסיה שלך תרד שיהיו הרבה מפוטרים שהבנק יפסיד שהמניות שלו יפסידו. סתום
  סגור
 • סליחה
  אורי 20/04/2013 21:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה שאתה מתוק. נהוג לכתוב את השם של הכותב בהתחלה. לא בסוף. סתום.נעים מאד. שמי אורי.
  סגור
 • 6.
  שפתאם החליפו את קסם שורט פי 3 לפי 2
  ואיפה העם היה 20/04/2013 17:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שהפסיד הפסיד פי 3 ומי שהרויח הרויח פי 2 זה לא גניבה למה הציבור שותק?
  סגור
 • 5.
  ההסתה של שלי יחימוביץ ורוזנטל מזיקה לעם
  מרד הנפילים 20/04/2013 17:43
  הגב לתגובה זו
  5 3
  מה שצריך לבדוק אם התנהלו העסקים בחוסר תום לב במטרה לעשוק אחרים. בעסקים גם נכשים זה ברור. המחאה המטומטמת גרמה נזק לעם יותר מאשר תועלת כולל האדיוט שבכה על מחיר הקוטג' במקום פשוט לא לקנות וזהו. כפי שאני עשיתי. ההמשך ידוע עם מס של 25% על הבורסה ההתנגדות למכירת כיל גם היא מסוכנת ובסוף כיל תהיה חברה קטנה וזניחה . ועשיו ההסכם שבוטל שבוודאות יגרום נזק אבל עם ישראל מוכן שיוציאו לו עין העיקר שלשני יוציאו שתיים. שלי יחימוביץ הרסנית לכלכלה.
  סגור
 • 4.
  יש פיתרון אחד מקובל והוא החזר מלוא החובות
  לא חייב לאף אחד 20/04/2013 17:31
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אין לך להחזיר אז תחזיר את המפתחות. אין לך מה לפנות לעובדים הפשוטים. אתה יכול לנסות לקבל עזרה מכל המנהלים שנהנו משכר עתק של מיליונים לשנה אבל הם כנראה כמו ניר גלעד יגידו לך שזה בעייה שלך ושעל שכר מופחת הם לא היו מסכימים לקום בבוקר לעבודה.
  סגור
 • 3.
  לנהוג במקרה שלפנינו בהתאם לחוק הסעודי (ל"ת)
  סבא של מפקד בסיירת 20/04/2013 17:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  גנב לא הצליחה לך הקומבינה עם רוסק???
  רותם 20/04/2013 17:11
  הגב לתגובה זו
  4 1
  דנקנר גנב ניסה לעשות מחטף של 150 מליון על חשבון הציבור נגמרו החגיגות אתה תשלם עד השקל האחרון כולל את הרבית
  סגור
 • 1.
  אני במקומך נוחי, עוזב את המדינה ביחד עם עופר, אריסון
  ערן 20/04/2013 16:58
  הגב לתגובה זו
  6 4
  אחרי כל העליהום הגועלי עליך, נוחי-- ובתקווה שאתה קורא את הטוקבקים (אני יודע שאתה מודע בדיוק למה שכותבים עליך בכל זמן ), הייתי מציע לך לעזוב את הארץ אוכלת יושביה ביחד עם משפחת עופר, אריסון, תשובה, ועוד אנשי עסקים... ופשוט לתת למדינה הזו להתבוסס בדם הסוציאליסטים שפתאום כל כך רווח לו. מנכ״ל נובל, דוידסון, גם כן איים שכבר יעזוב את ההשקעות כאן בישראל , אם צמח לא יאושר..... הגענו לרגע שבו מוצצים את דמכם....
  סגור
 • מדינת ישראל מימשה את החוק והצדק מעבר לים (ל"ת)
  סבא של מפקד בסיירת 20/04/2013 17:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • לערן
  עידן 20/04/2013 17:13
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ערן, גם אתה היית עושק את המדינה ואז עוזב? ממש גיבור גדול. חבל שאת המטוס+קרקע+יאכטה שיש לו הציבור מימן לו עם הסלקום(זוכרים את המחירים שהיו?)+שופרסל(רואים את הרווחים)+מפעלי נשר(מונופל על משאבי טבע)+דלתא (מי אמר סדין ב- 600 ש"ח ולא קיבל, יאללה 300 אחרי 50% הנחה :) ). ערן, אם הוא עוזב, הוא לוקח איתו *רק* תחתונים וכרטיס חד-כיווני!!
  סגור
 • אתה מקשקש אם סלקום גזל ממך כסף היית יכול לדבר מבזק
  לעידן 20/04/2013 17:49
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אם כולם היו מפסיקים לדבר זה היה יורד אבל אפילו ארגון שביתה בת יום לא לדבר לטלפונים ניידים אף אחד פה לא עשה למרות שניסו אותו דבר שופרטל וכו' יש תחליפים אז אל תקנה . יש מה שנקרא שוק חופשי . ועשיו כולם יפסידו הבנק מניות הבנקים וגם העובדים יתכן גם שיפןטרו עובדים . לא תשיג פה כלכלה אחרת בשכל אלא תשיג מיתון מהיר הרבה מפוטרים. ואולי אתה גם תסבול מזה
  סגור
 • לערן ישראלים יכולים היו לבחור בין מותגים שבזזו אותם
  מיכה אין תחרות ממשית 20/04/2013 19:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישראלים יכולים לבחור בין מותגים, אבל כל המוצרים יוצרו על אותו פס ייצור. שמו ביזה כמו שתנובה מונופול המתאם עם השניים האחרים את שוק החלב ככה סלקום אורנג ופלאפון התיישרו על מחיר שהוא שוד ככה הבנקים לא באמת מתחרים אלא רק על הטייקונים
  סגור